karabük'te oturan ali a. eve geldiğinde önceki eşinden olma 3 yaşındaki kızının yüzündeki morlukları ve yaraları görünce kızını hastaneye götürdü. hastane morluk ve yaraların darp sonucu oluştuğuna ve basit bir tedavi ile iyileşmeyeceklerine yönelik rapor verdi. doktorlar durumu polise haber verdi. polis ali a. yı ve ikinci eşi fatma a. yı gözaltına aldı. ayrıca ilk eş ayfer k.'nın da daha önce kıza şiddet uygulandığı gerekçesiyle daha önce şikayette bulunduğu ama karı kocanın evde bulunamadığı ortaya çıktı.

yapılan soruşturma sonucunda ikinci eş, üvey anne fatma k. kasten yaralama suçunda tutuklanarak 1 ayılık bebeği ile birlikte cezaevine konuldu.

anne ayfer k.'nın ifadesi;
boşandıktan sonra çocuğum bende 1 ay durdu. sonra çocuğumu 'evde bakıcı var' diyerek benden aldı. bir süre sonra evlendiğini de söyledi. 7 aydan sonra çocuk dövülmeye başlandı. bir kere dövmüş kadın. saçını çekmiş. ikincide banyo yaparken terlikle dövmüşler. kızım telefonda bana, 'babam elime terlikle vurdu, annem de yüzüme banyo yaparken tokatla vuruyor' dedi. üçüncüde de haziran'ın 15'inde çocuğum bendeyken ben banyo yaptırdım. vücudunda darpları gördüm. ben görünce sürekli ağladım 'çocuğumu kim dövdü?' diye. kızım bana, 'üvey annem dövdü' dedi. babasının da dövdüğünü söyledi. hastaneye götürdüm. doktorada üvey annesinin dövdüğünü söyledi. ben şikayetçi olduğumu söyledim. polis çağırdılar. darp raporu aldık ve karakolda ifade verdim. ikisinden de şikayetçi oldum. kimin dövdüğünü tam bilmiyorum. kim yaptıysa cezasını bulsun. şikayetimi de geri çekmiyorum. geceleri hep ağladım. benim çocuğumu bu hale getiren kimse şikayetçiyim. velayet davamız sürüyordu. sevgi evi yetkilileri çocuğumu 8 gün sonra bana teslim edeceklerini söylediler. kadın tutuklanmış. kim ne yaptıysa cezasını çeksin."

nasıl bir insan el kadar çocuğu bu hale getirebilir;
devamını gör...
ya senin ben insan gibi fıtratına tüküreyim, sen nasıl bunu yapabildin lan bu sabiye? ne kadar saçma bi ülke olduk lan biz? şunu yapana insan diye yaşama hakkı verilmemeli lan, çok ciddiyim bak. doğal seçilimle eşekler cehennemine yollanmalı bu şeref yoksunu!
devamını gör...
insanın kanının çekilmesine sebep olan olay. buradan kadınlara iki çift lafım var; madem çocuklarına bakmak istemiyorsanız, çocuklu adamlarla evlenmeyin kardeşim. el kadar çocuklar mecbur mu sizin mutluluğunuz için bu acılara katlanmaya. ayrıca boşanan kadınlar, bırakmayın şu çocukları babalarına. bakacak durumunuz yoksa devlete emanet edin. en azından devlet işkence etmez çocuklarınıza.

üvey anneye not; ellerin kurusun da bir ekmeği kıramayasın inşallah.
devamını gör...
keşke çocuğun fotoğrafı yerine ona işkence eden baba ve üvey annenin fotoğrafları haberde malzeme olarak kullanılsa. o çocuk illaki iyileşecek ama bu haberi gören, okuyan civar halkının çocuğa olan bakışında kalıcı bir değişme olmayacak, belki akranları ondan uzak duracak veya yapmacık sevecek. böylesi fotolar ifşa görevi gördüğü için suçlu haricinde mazlum durumunda olanların basına yansıyan görselleri ileride kendi aleyhlerine kullanılıyor. yapmayın.
devamını gör...
ellerin kurusun lan canavar. ne annesi? ne kadını be.
devamını gör...
benim kızım olsa öpmeye koklamaya kıyamam. nasıl bir o....sun lan sen?! Allah binbir türlü belanı versin.
mahvoldum ya.
t: anlayamadığım ve hep anlamaktan aciz kalmak istediğim bir durum.
devamını gör...
yuh! elini............... vicdanini................. o cocuga vuran ellerini alıp ............... monte etmek lazim. bu davada bu çocuğu bu hale getiren ................ya adam öldürmeye tam teşebbüsten dava acilmali ve yargilanmali.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar