30 haziran 2019 ahmet davutoğlu açıklamaları

abi ne yaptın sen? denecek söylemlerdir.


-anayasal sistemler, devlet mimarisi kişilere, partilere göre inşa edilmez; çarpık bir cumhurbaşkanlığı sistemine geçildi.

-istanbul seçimlerinde 800 bin oyla tekrar kaybetmişse, bunun sorumlusu eylemde söylemde ahlakta siyasi ayakta ciddi savrulmalara sebep olanlardır.

-tabanda büyük kitleler kopmaya başladıysa insanları neyle tehdit ederseniz edin o çözülüşü durduramazsınız.

-sıradan bir memurun dayısının oğlunun, amcasının oğlunun tutuklandığı bir türkiye'de fetö darbesinin baş sorumlusu olanların kardeşlerinin akrabalarının en yüksek makamları işgal ettiği görülürse orada adalete güven kalmaz.

-devlet yapısıyla aile ilişkileri kesinlikle ayrılmalıdır, birinci derece akrabalık ilişkisi olmamalıdır.

-devlet makamlarını birtakım trol çetelerine mahkum edenlerin karşılarında 3 sene sustuk

-bir seçimde beka kaygısından bahsedip bu şekilde düşünmeyen herkesi terörist olarak itham ettikten sonra diğer seçimde imralı'ya başvurmak milletin vicdanından kopuştur.

-adalet öylesine örselendi ki insanların hukuk sistemine güvenini sarsıyorlar. adalet duygumuzu sarsacak her şey için ortak tavır alma vakti geldi.

-ülkemiz çok yoğun bir ekonomik krizin içinde ciddi bir mücadele veriyor.

-ekonominin başında ekonomiden anlayan insanlar vardı; vizyon vardı.

-kendi içerisinde beka kaygısı ile siyaset yapanlar tarih sahnesinden silineceklerdir.

-anayasal sistemler, devlet mimarisi kişilere, partilere göre inşa edilmez; çarpık bir cumhurbaşkanlığı sistemine geçildi

-ak parti 1 kişinin, bir ailenin partisi değildir böyle yola çıkmamıştır...

-görev değişikliği değil bir hal değişimi lazım.

-yeni meydan okumalarla ilgili akademisyenlerle, siyasilerle ve derneklerle çalışma yürütüyoruz. ak parti'nin temel değerleri bu memlekete egemen olmuş olsaydı kıyamete kadar susardık.
devamını gör...
sol cenahı sevindiren söylemler. zira biz bölündükçe onlar güçlenecekler. yeniden eskiye dönecek düzen. bakın akp düzeni muazzam değil ama önceki düzen daha berbattı. 28 şubat dönemi mütedeyyin kesime yapılan ayrımcılığı hatırlasın herkes, bilmeyen de gidip bizahmet araştırsın. sol kesimin istediği yeniden o günlere dönebilmek, yeniden tüm çarklar kendileri için dönsün istiyorlar. daha ibb yi chp kazanalı 1 ay bile olmamışken yapılan çirkinliklerden bunu anlayamayan gitsin iq testi yaptırsın. başörtülüleri dışlama, namaz kılanları ötekileştirme hortladı tekrardan. ve bu zamanla artacaktır da, geçmişleri geleceklerinin teminatı zira. ama bu olayda sorumlu onlar değil, ayrışan parçalanan bizleriz. biz ayrıştıkça onlar güçlenecek. bir olmak zorundayız. haa bir de menfaatleri uğruna onlara biat edenler var. onların zaten yatacak yerleri yok.
devamını gör...
çalışmalar yapıyoruz gibi bir söylemin olduğu açıklamalardır.

çalışmadan kastı siyasi ise benden asla oy alamayacak söylemlerdir ayrıca, sırf kendisi için değil iktidar partisi içerisinde yıllar yılı barınıp yol verildikten sonra muhalefet olan herkes için geçerlidir bu durum. bu bahsettikleri son 2-3 yılda mı oldu? ilk defa yeni mi duydu gördü?

en iyisi eski genelkurmay başkanı özelin formülüdür
+darbe oldu sizin bir bilginiz var mıydı
-ben bilmem efendim
+sizin döneminizde yapılan atamalar var
- ben bilmem efendim
+...
- ben bilmem efendim
devamını gör...
Allah buyuruyor ki siz onlardan olmadıkça onlar sizden razı olmazlar. sen kafirlerin tribünlerine oynarsan yaptığın maskaralıkla kalırsın. eğer diğeceği varsa gitsin erdoğana söylesin, ortamlarda kurtarıcılık oynamasın dediğim zatın şeysi.
devamını gör...
hoca napıyorsun sen ya ? sus sus kimse konuşmasın bunları. yanlış manlış, çarpık marpık, zulüm mulüm, yolsuzluk molsuzluk... bizim adamlar olsun da başta gerisi önemli değil.
devamını gör...
şunu hiç anlamıyorum aa ne yaptın bu sözler karşı tarafı sevindiriyor, zamanı mıydı bunu söylemenin. siz bunların hiç erdoğana söylenmediğini mi zannediyorsunuz? parti içinde gerekli önlemler alınsaydı iş zaten buralara gelmezdi.

artık hal öyle bir aşamaya geldi ki kol kırıklığından koku yapmaya başladı bunun yen içinde kalmasını bekleyemezsin. hala bir şeyleri halı altına süpürmekten vazgeçip ciddi manada somut adımlar atılıp laf değil icraat gösterilmezse akp belini doğrultamaz. e bu halk alışık birinin gelip birinin gitmesine daha öncelerde olduğu gibi gerekenler yapılmazsa gene olacak.

bi de hala siz biz mi kaldı bakınız:
biz onlarlaşınca bizin bir anlamı kalmaması
devamını gör...
bir hışımla parti kurmaya kalkıp beklediğini alamayan adamın dramı.

insanlar sahada koştururken sen pusuya yatıp sonuçtan egonu tatmin edecek faydalar bekledin. şimdi sonuçları da çarpıtarak yüksek perdeden sallıyorsun.

evet, söylediklerinde haklılık payı var. lakin vatandaş bunu zaten söyledi ve faturasını kesti.

davutoğlu'nun yüzeysel kurgusundan giderek soralım o zaman; ekonominin başındaki vizyonsuz adamı neden kabinende bakan yaptın?

49,8 ile aldığın partiyi 40,8 'e düşürdün. 40.8 'i sahiplenmedin ama hiç katkın olmadığı, koalisyon peşinde koştuğun halde birkaç ay sonra elde edilen 49.5 'i sürekli sahipleniyorsun.

erdemli bey...
devamını gör...
durumdan kendine vazife çıkarmış ama, devlet yönetecek kapasitede olmadığını ıspatladığı için boşuna konuşuyor.

peşine takılanlar olacaktır elbette.
hayırlı yolculuklar kendisine ve avanesine.
devamını gör...
maalesef eleştiriler doğru. basına yansıdığı gibi imamoğlu valiye it dediği için mahkemece göreviyle ilgili bir karar bekleyen bir siyaset aklı oluştuysa bu körleşmedir. emine hanımın hala 50 bin liralık hermes çantalarla ortalıkta gezinmesine müsaade ediliyorsa bu körleşmedir.

reisin silkinip kendisine gelmesi gerekiyor. halkı chp'liler ve meralgiller gibi kalitesizliği tartışılmayacak, çözüm önerileri özünde çözümsüzlük olan ideolojilere itecek kadar ne yanlışlar yapıldı. bunlar düşünülmeli.
devamını gör...
ben ahmet davutoğlu, ali babacan ve abdullah gül gibi iç muhalif seslerin gerekli olduğuna inanıyorum. hatta seslerinin daha yüksek çıkması gerektiği, yapabiliyorlarsa yeni bir oluşum ile iktidardan kopmaları gerektiğini savunuyorum. ancak bir insanın konuştuğu bu şekilde cımbızlanarak iktidara karşı bir duruş ortaya koyuyor algısı kasmak da ayrı bir ucuzluktur. adım gibi eminim ki ahmet hoca ne olursa olsun mevcut muhalif kitlenin yanında yer alacak kadar küçülmez. zaten onun içindir ki uzun süredir sessizce partinin içinde olan biteni takip etmektedir.

iktidar bölünürse zayıflar diye düşünüp sevinç naraları atan zavallılar merkez sağdaki yeni bir hareketin solun kafasına balyoz gibi ineceğini idrak edemeyecek kadar akıldan yoksun oldukları için şu an keyifleniyorlar. tam bu süreçte hoca'yı pohpohlayanlara dikkat edin. yarın atmayacakları iftira, söylemeyecekleri yalan kalmayacak. o zaman biz gerekirse hoca'nın yanında, her daim bu çamur zihniyetin karşısında olacağız evvelallah.
devamını gör...
kendi fikri olan yeni bir parti kurma düşüncesi hem içerideki menfaatçi irlandalılar hem de fırsatçı muhalif çakallar tarafından yanlış yorumlanınca, üzerine bunun dava değil yol ayrılığı olduğunu beyan edince abdullah gül'ün kişisel hırsıyla karşılaşınca, bir de başından beri mehmet şimşek ile birlikte ekonomik düzelme üzerinden ülke sukunetini hedeflediğinden yanına çekmeyi başardığı ali babacan'ın eski cumhurbaşkanının gazına geldiği spekülasyonları yayılınca, siyasi manevra hakkını kullanarak ak parti'de yeni bir hali çözüm önerisi olarak sunan ahmet davutoğlu'nun tatlı sert açıklamalarıdır. tatlı olmaları doğruluk payından, sert olmaları alışılmamış üsluptan kaynaklanmaktadır. şimdi durum şunu gösteriyor; önce eski bakanların bünyeye geri katılması, sonra arınç'ın içeriden eleştirisi, ardından erdoğan'ın durum değerlendirmesi vaadi, şimdi de hocanın bir an evvel toparlanmak gerektiğine dair çıkışları ve son altı ayda sıklaştırdığı temasları. belki de başbakanlık sistemine geri dönülecek, belki de devrik başbakan kardan zarar anlayışıyla yeniden sistemin başına getirilecek ama bunun için damadın ve binali'nin denklem dışına çıkarılmasını şart koşacak.
devamını gör...
söylediklerine harfi harfine katılmakla beraber; akp'nin bu yozlaşmışligi 17/25 aralık'tan bile önce vardı yani yeni bir durum değil. o zamanlar neden sustun? şimdi herkes bu tür olayları konuşurken neredeydin? 28 şubat sürecinde dut yemiş bülbüle donen haci hoca ayak takımının akp döneminde birden ayyuka çıkması gibi şimdi çıkmış kahvedeki hösiyin dayının bile gündeme getirdiği realiteleri ortaya döküyorsun. kusura bakma davutoğlu ama buna fırsatçılık deniyor. oportünist insanlari sevmem. hakkı adaleti savunan insan zalim hükümdar karşısında dik durabilmeli hükümdar tökezlerken konuşanlar ya soytaridir ya da çakal. çakallık pesinde bir yere varamazsın.
devamını gör...
sessiz, sakin kişiliği ile tanınan davutoğlu'nun yaptığı açıklamalar. hiçte sert açıklamalar değil. keşke siyasi bırakıp, üniversitelerde ders verse. istanbul erkek lisesi mezunu olarak eğitim açısından çok donanımlı bir insan. harcanıyor bu halde ve bu beni üzüyor. siyasette olmuyor işte. bu açıklamalarda bahsi geçenler olurken sen neredeydin kral?
devamını gör...
içeriği şukela zamanlaması yanlış gereksiz ve hiçbir mana teşkil etmeyen açıklamalar bütünü.

sen de bu kaymaktan nemalanırken her şey çok hoştu dimi ahmet hocam ? geçiniz bu işleri. hepiniz oradaydınız be !
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar