30 yaş üstü bekar kız

2. (Tematik)
eğer kariyer yapmışsa saygı duyulan kadındır ama kariyeri de bir işi de yok ise toplum tarafından evde kalmış diye tarif edilen kadındır.
devamını gör...
5. (Tematik)
elinde olmayan sebeplerden dolayı evde kalmış kızdır. toplumda ve burda abuk subuk konuşan insanlardan dolayı psikolojisi de bozulmuş olabilir.
devamını gör...
7. (Tematik)
kısmet olmamıştır ve evlenememiştir. bazı şeylerin vakti var, siz kendinizi ne kadar yırtsanız da olmaz. bir hayır vardır diyerek tevekkül etmek lazım gelir. sonucta 30 yaş üstü o kız üzülüyordur evlenememiş olmasına. bu sebeple saçma sapan üzerine gitmemek lazım. ha kimseyi beğenmeyip, herkese bir kusur buluyorsa, gözü yükseklerdeyse kendi etmiş kendi bulmuştur..
devamını gör...
8. (Tematik)
bizim memlekette hala 80 yaşına gelmiş nene muamelesi çekilen kızdır. hiç bir şey için geç kalmış değildir hatta çoğu şey için daha çok erkendir. yine de 40 yaşını da bekarlıkla geçirmemesi temenni edilir.
devamını gör...
9. (Tematik)
ne istediğini bilen kızdır. evlenmeden ya da herhangi bir ilişki yaşamadan geçirdiği her an, kriterlerinin biraz daha yükselmesine neden olmaktadır. bunların bilinçli olanları mahalle baskısından mütevellit evde kalma psikolojisinin yanında, aradığı kriterlere sahip olmayan biriyle laf olsun diye evleneceğime evde kalırım düşüncesini taşırlar. velhasıl kelam bu hanım kızlarımızın dest-i izdivacına talip aslan parçaları dikkat etmelidirler. yirmili yaşlardaki toz pembe hayallere sahip post-ergen hanım kızlarımıza benzemez bunlar. çarpar geçer adamı. sen öyle pantolonun dışına çıkardığın gömleğin ve ayağındaki sandaletinle burnunu çeker kalırsın alimallah. ;-)
devamını gör...
14. (Tematik)
bu durumu başkaları kadar dert etseydi emin olun çoktan sırf koca olsuncu bağzı 30 yaş altı evli kadınlar gibi ayı mı kurt mu demeden birine varırdı. söyletmeyin beni yau. sonra böyle saçma salak tanımlar yapıyorum!!
devamını gör...
15. (Tematik)
başlığın 4. tanımda rahibe diye bakınız verdiğim kız. o zaman neden böyle bir bakınız verdim neden böyle denyoluk ettim hiç hatırlamıyorum ancak az çok tahmin edebiliyorum. muhtemelen sözlükteki erkek olmayan yazarlara başlıklar yoluyla sağlı sollu yüründüğü günlerden biriydi ve ben de böyle bir başlığı görünce, dur şu hanım kızları bi tahrik edeyim düşüncesiyle bkz attım ve sonucunda kimse iplemedi, benim gibi denyo 2 kişi beğenmiş sadece.
devamını gör...
18. (Tematik)
30'dan sonra çocuk olayı riskli hale geliyormuş. eğer hiç evlenmeme gibi bir fikirde değilse bu endişeyi kesin taşıyordur ve bu zamana kadar ağırdan aldığı evlilik olayını hızlandırmaya çalışıyordur kesin.

biraz takılayım bırakırım falan düşünmeyin, pat diye kendinizi nikah masasında bulursunuz. hoş zaten o yaştaki kıza karşı böyle bir şey yaparsanız kebair seviyesinde olur o günah bence.

çalışıyor olması yüksek ihtimaldir.

(bkz: 30 unu geçmiş evde kalmış çalışan kızlar) *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar