30 yaşına geldiği halde yazılımdan anlamamak

çağın bilgisizi olmaktır.arkadaş her çağın bir önemli bilimi vardır bu çağın ki de yazılım bundan önceki çağın elektrik ondan önce de mekanikti.eğer sen çağın en önemli bilgisi hakkında bilgisizsen kusura bakma ama cahilsin kimse sana otur işletim sistemi veya google ı yaz demiyor ama kendi şirketinin otomasyonunu ya da internet sitesini de yap artık ya da küçük bir android uygulaması yaz ama bir yerinden başla.
devamını gör...
gayet normal olmayan bir durumdur bir insanın yazılım yazması için yazılım eğitimi alması gerekmez youtube da her programlama dili ile ilgili binlerce video var bi zahmet açıp öğrenin.
devamını gör...
şimdi bu başlığı okuyan herkes dev c++ ı indirip
#include<stdio.h>
#include<conio.h>
main(){
printf("bulbasaur");
}
yazsa 15 dakikada cahillikten kurtulmuş olacak ama nerde..
devamını gör...
aslında haklı bir serzeniştir ama üslubundan dolayı kaybetmiş. yazılım şu anda en büyük gerçeğimiz, oturup emek harcansa insanlar hala kıytırık öğrenci otomasyon sistemleriyle veya berbat site arayüzleriyle uğraşıyor olmazdı. (bkz: yanlışlıkla herkesi dost eklemek) ama herkes havuçlu kek sevmek zorunda değil. 15 dakikalık bir işlemi bilmedikleri için birilerine cahil ithamı yapmak da büyük bir ironidir kanaatımca. (bkz: cehl-i mürekkeb)
devamını gör...
kod yazmak ayrı, içerik yönetim sistemlerini kullanabilmek ayrı şeyler. web siteni kendin yap demeyi anlarım da, 30 yaşına gelmiş yazılımı bilmiyor ne ki gardaş ? sen biliyor musun ? aradaki farkı bilmediğine göre hayır.

hoş, yazılımcı geçinenlerin çoğu da kopyacı. zaten yazılmıştır bir şeyler, onu olduğu gibi alır ya da ufak tefek revizyona gider.
mesela interaktif sözlükler gibi.

(bkz: script)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar