30 yaşından sonra hayatın bittiği gerçeği

bazılarının kabul etmekte zorlandığı bir gerçektir. o yaştan sonra istesen de fit olamazsın. yüzün gözün kırışmıştır, kafalar keldir, dul ve yaşlılar hariç hiç kimse yüzüne bakmaz. koşmak istesen koşamazsın, yemek istesen kolesterol var, her şeyi ayarında bırakman gerek. ne kadar büyüdüm desen de 40 yaşındaki abiler karşısında toysundur, 20'lik delikanlılarsa seni çok fazla ciddiye almaz. bu gerçeği bildiklerinden midir nedir siber alemde en yakışıklı benim, en çok benim param var, en güzel ben eğleniyorum tadında paylaşımlar yapmaktan zevk alıyorlar. neyse, herkesi kendi halinde bırakmak gerek. yaşlılığa hepi topu birkaç sene kalmış nasıl olsa.
devamını gör...
desene 3 ay sonra hayatım bitiyor. su an üzdün beni köpüklü hatçe.

uyduruk düşünce. kimi var 100 yasar ama hiç yaşamamıştır kimi var 30 yaşar ama dolu dolu yaşamıştır.
devamını gör...
(bkz: eksini verdim güzel kardeşim)

hicbir zaman otuz yaşına gelmeyecekmiş gibi sallayan arkadaşın hezeyanı. otuz yaş ve üstü kadınlar kendini tanimaya başlar. neyi isteyip neyi istemediğini bilir. bedenini tanıdığı için doğru kıyafetler seçer. yüzüne neyin yakışıp neyin yakışmadığını bilir. karakteri oturmustur. gereksiz şeyleri kafasına takmaz ve dırdır etmez.

*yukarıda saydıklarım benim için geçerli değil, ergenlikteyken biri kapıyı üstüme kitledi çıkamadım.

erkeklere gelirsek; çocuk gibi davranmayı bırakıp gerçek bir erkek gibi davranmaya başlarlar. daha sahiplenici, daha merhametli olurlar. karşılarındaki insana insan değeri verirler. yedeklemezler mesela. ve kendine bakan erkekler otuzlu yaşlarda ve sonrasında yakisikliliginin doruğuna çıkarlar. kıvanç tatlıtuğ, tolgahan sayışman, burak ozcivit... bu arkadaşların otuz yaş öncesi hallerini bir düşünün, ne kadar toy ve ergenler.

her şeyi bir kenara bırakıp dusunursek; karaktersiz insan her yasta karaktersiz, özensiz insan her yasta özensizdir. herkesin hayatına kimse karışamaz.
devamını gör...
hayatı bitiren tek şey ölümdür. yaratıcının verdiği ömrü insanoğlu neden 'şurdan sonra bitti' diye sınırlama gafletine düşer ki. her yeni gün insan için yeni umutlar, nasipler ve başlangıçlar barındırır. evet evet, otuzdan sonra da hayat ve nefes bahşeden Allah bilmiyor, sen biliyorsun ne zaman bitmesi gerektiğini.
devamını gör...
30 yaşından sonrası öyle bir hızlı akıp gidiyor ki. iki yıl sonra 50 olacak gibi. beş gün sonra da 60 . böyle böyle ritmini hissettiriyor. yani 10'lu 20' li yaşlardaki gibi olmuyor.
devamını gör...
30 yaş üstü neredeyse herkesin evli olmasından ve kendini düşünmekten ziyade ailesini düşündüğü için zamanın hızla akmasını kastediyor olabilen iddia. insanın kendisi ve ailesi için çalışması bir değil. haliyle yoğun çalışmaktan ötürü saatler, günler, aylar nasıl geçiyor bilemiyorsun. bir bakıyorsun ki ömür bitmiş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar