farz namazdan daha çok önem verilen uyduruk bir namaz için seçim öncesi yapılacak gösteriştir.

niye siliyorsun moderasyon?
devamını gör...
şovenizm cidden rezil bir durum, 300k birlikte namaz kılarak neye hizmet etmek isteniyor? burası islam ülkesi demek mi istiyorsunuz? yoksa en dinci biziz mi? kime neye hava basıyorsunuz? faiz batağında, gelir dağılımındaki adaletsizlikte, liyakatsizlikte zirveyi oynayan insanlar gelmiş namaz şovmenliği peşine düşmüş. acınası...
devamını gör...
kızlı erkekli kılınmalı. malum cuma hutbelerinde diyanet ''karılarınızı da getirin camiye'' mesajı veriyor. teravih ayağına manitacılık da kovalayabilir gençler. görmediğimiz şeyler değil, biliyoruz.
devamını gör...
daha fazla sevap kazandırır mı bilmem ama daha fazla ayak ve ter kokusu ve geride epeyce çöp bırakacağını öngörebiliriz.

üçyüzbin değil üçyüz milyonluk cemaatlerle de namaz kılsanız elinizde imkan olduğu halde bir eğriyi düzeltmemenin, bir haksızlığı gidermemenin vebalinden kurtulamazsınız..
devamını gör...
aslı teravih namazı değil, "teravih mitingi" dir. hiç siyasete meze etmeden toplanırsın, toplumun her kesiminden insanlar akın eder, namaz sonu kuran okunur, ilahiler söylenir... ne güzel bir ortam değil mi? hem de toplumun birliğine beraberliğine katkı sunmuş olur.

ama bunları iyi tanıdık onca yılda. kesin namazın önünde arkasında siyaset yapılacak, birileri mikrofonu eline alıp miting alanına çevirecek. "eyyyy cehaaapeeeeee..."
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar