303

zamanında şehirler arası yolcu taşıyan mercedes'in en kral otobüsüydü..
sonra özel halk otobüsü ve servis aracı olarak kullanıldılar..
şimdi nerelerdeler belli değil...
devamını gör...
2018'de vizyona girmiş hans weingartner filmi. "41,5 yaşına gelmeden izlemeniz gereken filmler" "79 yaşından gün almadan izlemeniz gereken filmler" gibi listeler olur bilirsiniz, o tür bir listede yer alması gereken bir film kendisi. 20 yaşına gelmeden izlenmeli. zira sonrası için fazla hayalperest olacaktır.

off yazıp yazıp sildim, bu filme garip şekilde sinirliyim. aptal bir ütopik evrende geçiyor gibi. bir sürü diyalog ve bolca yol manzarası var. filmde karavanla yolculuk önemli yer tutuyor.

ama biraz gerçek sosuna ihtiyacı var.

--! spoiler !--

filme bu kadar sinir olmamın nedeni kızın sadakatsizliği. kendisinden hamile olduğu erkek arkadaşının yanına giderken yolda tanıştığı adama aşık oluyor. o aşka ben "eheheh ne tatlı" diye bakamadım maalesef. düpedüz ihanetti.

biraz gerçekçi olması için filmin sonunda kızın geri dönmemesi gerekiyordu. adamı yarı yolda bırakıp erkek arkadaşının yanında kalmalıydı. zira o zihniyetteki insana onu yapmak yakışırdı.

--! spoiler !--
devamını gör...
biz 302 mercedes otobüslerinin konfor sayıldığı günlerde bir de 302 s otobüslerin piyasaya çıkışını biliriz. 303 otobüsleri yıllar sonra geldi. 302'lerin kağnı arabasından hallice olduğunu o zamanlar anladık...
devamını gör...
kimileri 302 çocuğudur, kimileri 303... 302 s vardı arada, gayrımeşru çocuklar garipliğindeydi...
304 nesli azdır, 403 nesli bol...

travegoyla birlikte tümden başka bir nesil yetişti. rakamlı otobüs modeli adeti de bitmiş oldu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar