selamün aleyküm türkiye cumhuriyeti'nin vatansever vatandaşları. fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir cumhuriyet insanı olarak, önümüzdeki yerel seçimler için bir iki sorum olacak siyasetçilerimize.

1- akp ve mhp'ye sorum: beka sorunumuz varsa, neden seçime gidiyoruz, çağırın savaşa, gidelim.
2- chp'ye sorum: namussuzluktan chp genel başkanlığından istifa eden ve son haliyle kendisine bile faydası olmayacak derece de hasta olan deniz baykal'ı, neden tekrardan milletvekili seçtiniz?
3- hdp'ye sorum: pkk terörist midir?
4- ip'ye sorum: yeni bir parti olarak chp'nin trenine vagon olmayı neden seçtiniz? tek başınıza bu ülkeye yetecek gücü ve özgüveni kendinizde göremediniz mi?
5- sp'ne soruyorum: kurucu lider, milli ve yerli siyasetçi, rahmetli erbakan hoca'nın anma gününde, chp ile birlik olup, erbakan hoca'nın çocuklarını dışlamanızın sebebi neydi?
6- tüm partilere soruyorum: kerhanelerkapatılsın mı? cumatatilolsun mu? ayasofyacamiolsun mu?

bu sorularımı içtenlikle cevaplayıp, beni tatmin edebilecek partiye oyum helali hoş olsun. yoksa oy moy yok benden hiç bir partiye. ayrıca siyaset dilinizi hiç beğenmiyorum, çok rahatsız oluyorum bu dilden. maksat insanlarımızın daha iyi bir türkiye'de yaşaması değil mi? düşman mıyız? 96 yıllık cumhuriyet olarak hala gelişimini tamamlayamamış bir ülkeyiz. bilmem farkında mısınız? genel olarak yok birbirimizden farkımız. hala akletmeyecek miyiz? hayırlı çarşambalar memleketimizin güzel insanları.
devamını gör...
1- teröristlerle birleşirseniz ki birleşiyorsunuz, yeter ki bu gitsin başımızdan da kim gelirse gelsin diyenler bu ülke hepimizin.
2- seçimdem seçime bizleri hatırlamayın.
3- futbol takımı tutar gibi parti tutmayın.
4- kim hizmet ediyorsa onu destekleyin.
devamını gör...
seçimler bitti çok şükür. türk halkı irfanını sandığa yansıttı. hayırlı uğurlu olsun. istanbul ve ankara'da itirazlar olacakmış deniyor. olabilir, bunun kanunda yeri vardır. seçim atmosferinden çıktık çok şükür. öncelikle buna seviniyorum ben. seçimin net kaybedeni akp olmuştur. kimse kusura bakmasın. beka söylemi, gerçekten beka meselesi olan illerde faydalı olmuş fakat bekadan daha çok ekonomik kaygıları ve üslup kaygılarını dert edinen büyükşehirlerde pek ilgilenilmemiş. zillet ittifakı söylemi de başlı başına yanlış bir söylemdi. bu küçük analiz sonrası ben genel bir türkiye analizi yaptım ülkemiz adına. müsadenizle paylaşacağım. ülkemi seviyorum. insanlarını seviyorum.

darbeli seçimlere alışık olduğumuz için ve 2000'li yıllara kadar ülkeyi ordu ile patronlar yönettiği için, son seçimlerde olanlara aklımız pek ermiyor. itirazlar, yanlış sayımlar, kayıdırma yapmalar felan. 96 yıllık cumhuriyetiz ama demokrasi daha yeni yeni yükleniyor. hal böyle olunca tantanası, gürültüsü çok oluyor. bunlar normalleşme, farklılıkların tanınması ve gerekliliği açısından gayet güzel şeyler diye düşünüyorum. tahammül edebilmeyi, empati kurabilmeyi, tartışabilmeyi, türkiye ve insanlarımızı ve dünyayı ve insanlarını tanımayı öğrendikçe, türkiye cumhuriyeti medeniyetini, mimarisini, teknolojisini, eğitim öğretimini oturtacağız inşallah. bundan daha önemlisi ise islam şuurunu benliklerimize oturtmak olmalı. inandığın gibi yaşamalısın. inandığın gibi yaşarsan, inandığı gibi yaşayanları daha iyi anlarsın. hoşgörü, saygı, sevgi, sabır, cömertlik, müslümanın en önemli özellikleridir. lütfen önce kendimizi okuyalım, kendimizi tanıyalım. türkiye insanları olarak büyük çoğunluk güzel insanlarız. ülkemizi gezelim, insanlarımızı tanıyalım, çok gezen bilir çünkü.

dip not: istanbul ve ankara için kaygılarım var maalesef. inşallah hislerim beni yanıltır. çünkü ufak ufak kaygılarımı gösterir emareler geliyor hdp tarafından.

maesselame.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar