yaz beni. muhalefet ve iktidar güzel tezgah kurmuş alan memnun veren memnun. senaryo da hep aynı; aşırı uç söylemler (teröristi aklama ve savunma), terörist görülenlerle ittifak yapma, bizzat en tepedeki tarafından ortamı germek için gerekli açıklamalar ve bir adet israil filistin muhabbeti.
devamını gör...
hiç oy kullanmamış olan ben.
ileride oy kullandığımız için suçlu bulunacağımız gibi bir teorim var. ondan mütevellit ve kafa yapıma uygun bir parti olmadığı için oy kullanmıyorum. fakat istanbul belediyesi için şu an muallaktayım.
devamını gör...
gidip ankara büyükşehir için geçersiz atacağım. tüm partilere basmak bir seçenek, not yazmak başka bir seçenek, dur bakalım napacağız. ilçede vereceğim ama.

gerekçe basit, özhaseki de mansur da ankara'ya yakışan aday değil bugün itibariyle.
devamını gör...
bizde oy kullanmaya beraber gitmek bi aile ritüeli olduğu için gider geçersizimi basar gelirdim genelde. ama bu seçim bana hiç yapmadığım bir şeyi yaptıracak inşallah. çünkü tevazunun yerini vurdumduymazlığın almasından baya rahatsızım ve bu bozukluk gerek bireyler için gerek siyasetçiler için tokatsız düzelmeyecek bir şey.
devamını gör...
çünkü yaşadığım kentte hdp aday çıkartmıyor. çünkü akp-mhp faşizmini geriletmek için o atabileceğim chp adayı kentin tanınmış tefecilerinden.
çünkü yaşadığım kentte chp, tabanın bütün israrlarına rağmen hiç bir ilçede soldan aday göstermedi.
beni oy vereceğim chp sömüreceğine, asla oy vermeyeceğim akp'nin sömürmesini tercih ederim.
devamını gör...
oy kullanacağım bölge adayları arasında oy vermeye değecek kimse olmaması sebebi ve atatürk havalimanı'nın kapatılacak olması nedeniyle kısmet olursa seçim sırasında yurtdışında olacağım. tuscany'de bahar başka oluyormuş.
devamını gör...
(bkz: sucuk agaci)
sebep ise salak yerine konulmamız. ortalık cayır cayır yanıyor. adaletsizlik, liyakatsizlik gırla gidiyor ama herifler çıkmış ultra süper bir ülkeymişiz gibi konuşuyorlar.
devamını gör...
mıhdarlıh seçimini saymazsak heçbir partiye oy vermeyi düşünmüyorum.

gerekçesi ise: namaz + oruç + hac + ibadet karşılığında; faiz + torpil + tekelleşme + yoksuldan kesilen vergilerin patronlara hibe olarak aktarılmasına ses çıkarmayan din anlayışı.
devamını gör...
bencede gitmeyin. zaten verdiğiniz oy hiçbir şeyi değistirmeyecek. ankarayı, istanbulu, antalyayı, adanayı iyi parti ya da chp aldımı şakkadanak cb khk çıkaracak ve görevden alacak seçilmiş kişileri. alın size türk tipi halk egemenliği ve demokrasisi. alın size türk tipi başkanlık sistemi.

mantıklı tercih.
devamını gör...
benim oyum satılık değil. neden mi bunu dedim çünkü kaldığım ilçede nereden bulmuslarsa telefonumu bilmiyorum ama arayıp bize oy verirsen sana maddi olarak yardım ederiz öğrencisin lazım olur sen bize oy ver biz sana yardımcı voluruz muhabbetinin geçmesi. bu durum yüzünden oy kullanmama kararı aldım bu sene.
devamını gör...
aşağıdaki düşünceler benim düşünce şeklim olup beni bağlar:

her memlekette ihtilaflar vardır. ''küfür tek millettir'' sözü onların hepsinin birleşip sadece müslümanlara cephe aldığı anlamına gelmez. ''küfür tek millettir''den kasıt inananlar nasıl birbirinin kardeşi ise, aralarında düşmanlık da olsa küfür ehlinin birbirlerinin dalalette kardeşi olduğu anlamında olsa gerek. zira kur'anı kerim'de Allah teala kafirlerin arasına kıyamete kadar sürecek bir kin ve nefret bıraktığını buyurmuştur. memlekette bütün odaklar aynı yere hizmet ediyor diye bir şey yok. bu memlekette siyonist planlarına destek verenler de var, israil yahudilerinin tarikat olarak kabul etmediği sabetaycı yahudiler de var, yine yahudi olarak kabul etmedikleri türk asıllı yahudiler de var, kripto hristiyanlar da var, kripto ermeniler de var. (ek olarak belirteyim kişinin yahudi, hristiyan, ermeni, süryani vs. olması sorun değil. türk ve müslüman gibi görünüp kendi planlarını işletmeye çalışması sorun ve tehlike) şimdi bunlar kendi aralarında çekişirken olaya kayıtsız kalmak mı, güçlüden yana olmak mı yoksa daha az güçlü olanı desteklemek mi mantıklı olan? kayıtsız kalırsan veya güçlü olanı desteklersen, güçlü olan rakiplerini ekarte ettikten sonra elindeki güçle seni de bitirecektir. şayet daha az güçlüden taraf olursan güç dengesini sağlarsın ve tarafların birbirlerine daha çok zarar vermesi sonucu kârlı olan da sen çıkarsın.

tek başına güç olanın neler yapabileceğini hepimiz gördük görüyoruz. devlet mallarımız bir bir elden çıkarken hiçbir şey yapmadan öylece bakıyoruz. eskiden tek başına güç değilken birileri, meclisten tezkere geçmeyince büyük israil projesine beleş askerlik yapmak zorunda kalmadı türk askeri. şu anda ise bir kararname ile isterseler donumuzu bile alırlar, bizi donsuz cepheye gönderirler. müslüman aynı delikten iki kez sokulmaz, uyanık olun.
devamını gör...
sersemi de oraya yazmanızı rica ediciim.

türkiyede seçim meçim, amatörü eğlendiren şeyler. haa unuttum muhtarlık seçiminde oy kullanacam. bana en yakın kişi muhtar.
devamını gör...
oy vermek faydalı bir şey olsaydı yasaklanırdı demiş bir arkadaş. yasaklanmaz. bunun yerine propaganda ve yasalar icad edildi. şuan neredeyse tüm medya yayın organlarından kimin reklamı yapılıyor? tüm belediyeler beyaz masa prefabrik binaları dahil parti broşürleri ile dolu. şimdi ibb başkanı tüm ilçelerdeki beyaz masa binalarındaki dijital ekranlardan kendi atanacağı ilçeden adaylığının reklamını yapıyor.

düşünsene adam büyükçekmeceden aday ama sultanbeyli de adamın reklamları dönüyor. umrunda mı değil. çünkü zihniyet sömürgeci ve yağmacı. elde bir imkan varsa sonuna kadar sömürecek.

muhalefetin hali ise daha vahim. türkiye'de muhalefetin kızgınlığı yalana, talana, hırsızlığa yolsuzluğa değil. neden onlar yiyor da biz yemiyoruz. bak kanalizasyon borusu diyen bahçeli iktidar ortağı olunca herşeyi unuttu. vatanın bekası akp ye bağlı diyor artık.

maalesef 1999 yılında iktidar olmasına karar verilen bir projeyi sürdürmek için göstermelik seçilmiş bir muhalefet var. adam akıllı doğruları söyleyecek satın alınamayacak benim bildiğim bir tek muhsin başkan vardı. onu da öldürdüler.

benim seçimlerden bir umudum falan yok. siyasiler bu ülkeye sadece bela getirdi.
yıllarca fetöyü alkışlayanların nasıl rezil rüsva olacağını düşündüm ve oldular. sıra bugünkü muhalefeti, iktidarı ve onların şakşakçılarının rezil rüsva olmasını bekliyorum. inşallah bunların da ne mal olduğu gün yüzüne çıkar bir gün.
devamını gör...
way bee herkes pabucumun kitle partilerine meydan okuyup partiler üstü bir kimliğe bürünmüş. hayır anlamadığım ne oldu birden bit pire hakları , hoşgörü, boş görü savunucularına . demokrasiyi satıverdiler iki dakkada. üstündeki cilaları biraz kazıyınca anarşist, asi , devrimci ruh mu çıktı ortaya pis pis sırıtarak . *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar