35 yaşında babasından harçlık isteyen adam

kpss den 85 civarları almasına rağmen atanamayan insandır. babasından aldığı harçlık zoruna gitmesine rağmen arkadaşlarının(beden. resim, müzik, din kültürü)bölümlerden 50 puan gibi kıytırık puanlarla atanması daha çok zoruna gitmektedir.
devamını gör...
35 değilde 29-30 yaşlarinda bu riske girmiş adamim.

üniversiteyi kazandiğim 2001 yilindan sonra babamdan para almamiştim.zaten babamda vermek için can atmiyordu..yillar yillar sonra bir bayram sabahi 'baba bana hiç harçlik vermiyon bari ßwu bayramin yüzü suyu hürmetine bi 20 kağit verde çerçeveleteyim dedim.50 tl karşiliği vermeyi kabul etti..

o 20 lirayi almadan da 50 lirami alabilirdi diyerek karda olduğum duygusunu yükledim psikolojime..

başliği görünce yazmadan edrmedim bu tarihi para takasini..telefondan zor yaziliyormuş yahu..
devamını gör...
kendisi bir koruyucu olduğu için servet edinmemiştir. bu yüzden babası onu harçlıksız bırakmamalıdır. platoyu haksız çıkarmamak gerekir.
devamını gör...
haklı nedenleri olabilir de olmayabilir de, duruma göre de değişir durumu. atanamamıştır çok gayretine rağmen yada vasıfdızdır. ortak bütçeye çalışıp babasına verdiği paradan bir kısmını alıyor olabilir. kazancını babasına verip evlilik durumu için baba harçlık dışında parasını biriktiriyor olabilir. bu işi genelde anneler yapar ama burada baba bu rolde. benim tanıdığım birisi hiç bir işte dikiş tutturamadığından, tembelliğinden babasından harçlık alıyor. 'bir evlada bakamıyacaklar mı' diye de pişkin kendileri. böyle olan da var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar