#sosyal  #yaşam 

ona yaşamak denmez.
insan yılda hiç yoksa 3-5 sefer gecenin bir saatinde kalkıp güneş doğana kadar uyumadan tabiatı ve tabiattakilerin uyanışını seyretmeli.

insanın bütün stresini alıyor ve yerine mutluluk veriyor.
ruhunun öldüğünü düşünenler mutlaka bu deneyimi tatmalı.
devamını gör...
imkanınız varsa senede birkaç güm doğada kamp kurarak bu anı yaşayın. kuş, börtü böcek sesleriyle hayatı sorguluyorsunuz.
devamını gör...
ne de romantik tanımlar öyle. saatlerin durumu yüzünden çoluk çömbelek dahil herkes bırak şafağı karanlıkta işe başlıyor. yerim sizin romantizminizi.
devamını gör...
metropollerde yaşayan insan rutini. tavuk fabrikalarında yaşamalarına ancak imkan verecek küçücük alanlarında kesimi bekleyen piliçler gibiyiz. gökyüzüne bakıp olmadık düşlere kapılmamak lazım. şafak güneşi bekleyenler içindir, bizde vakit guruba döneli çok oldu sözlük.
devamını gör...
365 şafağın en az % 50'sini gören biri olarak diyebilirim ki, bu da yaşamak sayılmaz. millet hapşura hapşura uyurken, gecenin gündüze dönüşünü haftanın 5 günü izlemek zorunda olmak, çok da romantik değildir. 500t ile, konserve kıvamında her gün köprülerden geçen birine, kıtalararası yolculuğun ne de güzel bir şey olduğunu anlatmak gibi bir şey.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar