3ds max

bir render hikayesi vardır bu programın..

hani demiş ya şair*:
ne hasta bekler sabahı ne taze ölüyü mezar
ne de şeytan bir günahı seni beklediğim kadar ***
devamını gör...
isminden de anlaşılacağı üzere 3 boyutlu modelleme programıdır. gerek mimari sunum ve anlatım olsun, gerek animasyon , gerek reklam ,gerek oyun ve benzerleriyle artırabileğimiz içerisinde yüzlerce komut bulunduran autodeskin kendini aşmış programlarından biridir. ''eğer iyi bir meksciyseniz v-ray ekletısıyle renderları alıyorsunuzdur'' zannı çokca yaygındır.
devamını gör...
bu programa sadece giriş kitabı kafam kadar. ben kocakafalıyım bir de düşün. 3d nın dinozorudur merak edip bulaşmak isteyen varsa bulaşmasın başka programlar denesin. sebebi program büyürken biraz dağınık büyümüş ondan. cinema 4d iyi diyorlar git onu öğren mesela.
devamını gör...
3 boyutlu nesneler için çizim programı. sadece çizim değil animasyon da yapılabiliyor. bitirme tezi için yaptığım oyunda karakterlerin tasarımı, kıyafet giydirilmesi ve animasyonu için kullanmaya çalışmıştım. fakat habire hata verip kapanıyordu. ayrıca istediğim şeyi yapamadım bir türlü. sonuç olarak bir kenara atıp blender 3d kullandım. *

devamını gör...
günümüz mimari sektöründe görselleştirmenin ana kalemi. artık mimar ve iç mimarlar ve bir de mimar, iç mimar olan görselleştirme uzmanı adı altında bir alt disiplin oluştu bile. ee projeyi geç, artık bu görsellere göre imzalar atılıyor. projeyi anlatımın sabunlama dili.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar