4 ekim 2015 cogito sözlük tabu zirvesi

2014 ve 2015 ramazan zirvelerinin en hareketli anlarına sahne olan tabu enstantanesini müstakil bir toplanma vesilesi yaparak sinerji oluşturacağımız kelime dağarcığı yüksek zirvedir.

zirve de neler yapacağız?
adezyon kelimesini anlatmaya çalışan arkadaşımıza gelen kohezyon cevabına yarıla yarıla güleceğiz. australorp tavuğunu anlatırken yumurta kelimesinin kullanılmasına izin vereceğiz. nasıl olsa anlatamayacaklar. mütereddit arkadaşların, ikircikli bakış açılarından doğan ambivalansı kuvvetle muhtemel ekarte edeceği zirve olacaktır aynı zamanda. hunharca kültürlenip, tonlarca eğleneceğimiz bir zirve olmasını ümit ediyoruz.
bim ürünü abur cuburları mekan sahibine çaktırmadan masa altından mideye indireceğiz, çaylarımızı sözlük goygoyu yaparken içeceğiz. velhasıl tabu oynamak veya izlemek isteyen, artan vakitler için ise muhabbet etmekten veya dinlemekten keyif alan herkesi bekliyoruz.

edit akbayram: hanım yazarlar ile zirve için tia ilgilenecektir. beyler bana ulaşsın.
devamını gör...
tabu mu? belki gelirim fakat oynamayabilirim. ben tavlayı getireyim de tabudan elenenlere bir de farsça dersi vereyim.

bu da benden sana dübeş
Allah bes baki heves
uğurlar ola kardeeeeşşşş
devamını gör...
tüm çayları sevgili monarkımız ısmarlamazsa ve ben de oyunda 5.torbadan aday gösterilmezsem, en anlamsız türk filmlerinden birini yüksek sesle yayınlatarak sabote edeceğim zirve olacak. *
devamını gör...
gelecekmişim zirvesi.. haberim yok lan geliyor olduğumdan.. * kırmak olmaz şimdi..
devamını gör...
tüm tabuları yıkarak katılacağım zirvedir. orantısız gülmek isteyen herkesi bekliyorum.

ben tabu oynamayacağım, haksız rekabet olmamalı. başkalarının da kazanmaya hakkı var.
devamını gör...
ilk katıldığım zirve olacak inşallah. hem de +1 abiciğimle! çok heyecanlıyım *.
devamını gör...
kız yazarlarımızın elleri boş gelmemesi gereken zirve. pasta, börek, tatlı, yaprak sarması, kısır hazırlamalılar. hatta aralarında organize etmeliler getireceklerini ki, aynı şey çok sayıda olmasın. çeşit önemli, çeşit fazla olmalı.
devamını gör...
katılımcı listesine şööle bi göz attım; katılmayacağım zirve... sözlükte sevmediğim ne kadar insan varsa o zirvede. uvey, yolcu, derviş filan... bi de yanlarında sayı olanlar var, daha da kötü oldum...

sevmiyom sizi beyler/hanımlar... ben insan sevmiyorum...


devamını gör...
çeşitli nedenlerle mekanı değişen zirvedir, yeni mekanımız izdiham kitap kafe'dir!
mekanın adresi; mimarsinan mahallesi, çavuşdere caddesi, no:24, üsküdar-istanbul şeklindedir.
üsküdar'ın merkezinde hükümet konağının arka sokağında, fırının üst katındadır.

müessese sahibi ile görüştüm. normalde 1,5 lira olan çay bizim için 1 liradan hesaplanacak.
yanımızda kek, simit, cips, abur cubur, börek, poğaça, kurabiye falan getirebileceğiz inşallah.
şimdilik 30 kişi falan gelecekmiş gibi konuştuk, duruma göre 40'a kadar rahatça alacak ve sadece o gün bize tahsis edilecek bir ortam olacak.
ne erken ne bir geç saat olan 11:00'de buluşuruz genel olarak, dileyen dilediği saatte gelir, Allah ne verdiyse takılırız diye düşünüyorum.
dileyenler tabu oynar, dileyenler oyunu izler, dileyenler kitap okur, dileyenler muhabbet eder işte...

not: çeşitli nedenleri soranlar olmuş, sormasa da merak edenler vardır, merakla doymayıp içinden farklı teoriler geliştirenler de olabilir. aşağıya yazayım en iyisi.
*önce lalezar çay bahçesi, sonra mimar sinan cafe, sonra ağa kapısı ve en son şehr-i istanbul ile görüşüldü. her birinden yarım ağızla olumsuz cevaplar alındı. o tarihin pazar gününe geldiği için zaten mekanlarının yoğun olacağını, masaların birleştirilmesi veya ayrı bir köşe tahsis edilmesinin zor olacağını, dışarıdan bir şey getirmenin kesinlikle kabul edilmeyeceğini ve çay fiyatında indirim yapamayacaklarını belirttiler mesela. ayrıca; biri çıkar ve der ki, ''keşke bana sorsaydınız yahu size istediğiniz yerde en kral ve ekonomik mekanı ayarlardım.'' kendisinin bu gecikmiş fakat nezaket dolu önerisini söz veriyorum ki bir sonraki zirvede değerlendirebilirim hatta isterse ayarlasın, zirveyi bile ikiye böleriz!
devamını gör...
üsküdar candır fekat bir lalezarın muazzam yakınlığı değil.
neyse biz de marmaray virali yaparak çıkarma düzenleriz dediğim.
fakat insan yine de sormadan edemiyor hacı, nedir o çeşitli nedenler?
devamını gör...
mekanının değiştiği entry i okuduğumda önce üzüldüğüm ancak izdiham olmasıyla yanıbaşımdaki lalezardan bile daha mutlu olduğum buluşmadır. ne denebilirki iple çekiyorum.
devamını gör...
malumunuz zirve bize özel bir yerde olacak.. bayanlar olarak neden bunu sözlük gününe çevirmeyelim..? çaylar kuru kuru gitmez ve bizler icin sözlükte takilmaktan hiçbir şey yapamayan hamaratlik belirtisi olmayan yazarlar olarak bahsedenler utanmasin mi..?

kek, börek, kurabiye, sarma, pasta , salata ve aklıma gelmeyen bir suru çeşit atistirmalik.. kimler ne yapar yapmak ister bir piştleyiversin..

not: pistlemeyen e ben pistlerim bak demedi demeyin.. *
devamını gör...
güzel bir toplaşma olacağına yürekten inanıyorum. imkanı olan gitsin, pişman olmayacaktır...
devamını gör...
hanım yazarlarımızın hünerlerini göreceğimiz zirvedir. hatta koskoca sakalıolmadansozudinlenen orada olacak ve yiyeceklerden bizzat tadacaktır. zirvenin ardından yedikleri hakkında sözlükte değerlendirmeler yapıp, en iyileri onore edecektir. hanımlar bu fırsatı kaçırmayın, bizzat tarafımdan ödüllendirilmek.

eli boş gelenler de rencide edilecektir*.
devamını gör...
elinin hamuru ile erkek işine müdahil olmak isteyen bayanların ne yazık kı hamaratlıklarına darbe vuracağım zirvedir.

bizim bayanlarda iş yok napalım.. poğaça börek de biz öküz ve odun karışımı beylere kaldı. evde hamur açarken bi selfie yollarız artık.

delikanlı bi kız varsa kalksında yapacağım kurabiyeden daha güzelini yapsın.

not: zirveden sonra yenmeyen kurabiyelerimi denizde sektireceğiz arkadaşlar.
devamını gör...
bruschetta'm, cauliflower ve broccoli'm, pissaladiere'm, vittorio sindoni'm ve giovanni terracciano'mla katılacağım zirve. **
devamını gör...
bir aksilik olmazsa katılacağım zirvedir. saat konusunda biri bilgilendirebilirse inşallah.
devamını gör...
saatini merak ettiğim zirvedir. zirveye +1 olarak tütünle gelmek isterdim lakin güzel memleketim çelikhanda henüz hasattan tütün alamadık. dolayısıyla sözlüğümüzün resmi tütüncüsü olarak bu zirveye tütünsüz katılacağım. bir sonraki zirveye inşallah. saati uyarsa katılacağım inşallah. lalezar kafe çayın ucuz geriye kalan herşeyin pahalı olduğu, yeşilçam filmlerini dev ekranda izlediğimiz, süleymaniyeyi sağımıza iü'yü solumuza alınca bele dümdük karşımızda kalıyor sanırım. şüphelerim giderilse memnun olurum.

edit: mekan değişmiş üsküdar izdiham kafe olmuş.
devamını gör...
ziyaretin kısası makbuldür deyip belki uğrarım dediğim zirve...
devamını gör...
tüm kıskançlıkve hasedimle orada olamayacağim zirve. istanbulda okumayan ölsün mü.
devamını gör...
çok utangaç olmam hasebiyle katılmayacağım zirve.* şaka bi yana 500 kişiyle nasıl tabulanacaksınız.
devamını gör...
zirvelere karşıyım. tabuya hepten karşıyım. hele hele zirvede tabu fikrine külliyen karşıyım. karşıyım da karşıyım. ona buna karşıyım. sana ona karşıyım. keke pastaya, poğaça böreğe karşıyım. he bak sözlüğe karşı değilim.
(bkz: her şeye karşı olan insan)

tanım: gitmeyeceğim zirve.
devamını gör...
ne güzel zirve keşke benim de olsa dediğim zirvedir. ama mesafeler bazen her şey.
devamını gör...
son anda gitmekten vazgeçtiğim zirve. nedense birden soğudum.
devamını gör...
4 ekime uçak bileti alıp bir gün kalıp geri dönecek kadar fortis et liber olamadığım zirvedir. katılanlara selam ettiğim zirvedir.
devamını gör...
ne güzel gelecektim ama annem geldi, şimdi ne yapacağum zirvesi. *
devamını gör...
sanırım sonrası, sırasından daha güzel olacak zirvedir; orada ki en kibar, sessiz, olumlu tiplerin, ertesi gün eleştirilerini, yorumlarını, beğenmediği, sert bulduğu kurabiye ve çörekleri siteden keyifle izleyeceğiz; istanbul dışı olduğum için bağışlanmamı dilediğim zirvedir, muhabbetiniz bol olsun .
devamını gör...
tabu oynamaya biz böyle gidiyoruz. sonra dedikodu çıkmasın.

devamını gör...
1) araçla gelecek olup da mekanı bilmeyenler için navigasyona yazmalık açık adres şudur: mimarsinan mahallesi, çavuşdere caddesi, no: 24, üsküdar/istanbul

2) toplu ulaşımla üsküdar'a gelip, tabanvayla mekana yol alacaklar için turiste tarif etmelik kapalı adres ise şöyledir: üsküdar meydandan hakimiyet-i milliye caddesine girin ve yaklaşık 200 metre yürüyün. solda çetinkaya mağazalarını göreceksiniz. oradan düz devam edince yeni bir cadde başlıyor zaten, okul var hemen ilerde. okulu gördüyseniz, hükümet konağını da görürsünüz çünkü kocaman bina. tam onun arka sokağında fırının üst katında kafeyi bulacaksınız. diyelim ki geldiniz o civara ama kafanız karıştı falan bulamadınız, o zaman beni cepten arayacaksınız. numaramı özel mesaj üzerinden iletebilirim.

önemli hatırlatma: saat 11.00 gibi toplanıyoruz, sonrasında zaten tabu-muhabbet-goygoy-çay derken saatler akacak yani bitiş saati belirsiz... işi olanlar zirve periyodunu 11.00-19.00 olarak düşünüp dilediği veya müsait olduğu saatte gelebilir.
devamını gör...
sabah 7de mekanın kepengini açıp akşam 22:00 civarı kapatacağım etkinlik.
ya da,

"...
ben senin olmadığını arıyorum
belki gelmem gelemem beş dakika bekle git
belki gelmem gelemem beş dakika bekle git
bana ait ne varsa hepsi seni korkutuyor sana ait ne varsa
hiçbiri benim değil
belki ölmek hakkımı kullanıyorum
belki gelmem gelemem beş dakika bekle git
belki gelmem gelemem beş dakika bekle git..."
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar