4 kişilik aileye gelen 3 dilim pasta

2 dilim tam yarıya bölünür.
1 dilim tam dörde bölünür.

ortaya herbiri aynı şekilde ve
miktarda olan aşağıdaki dilimler çıkar.

0,50 | 0,25
0,50 | 0,25
0,50 | 0,25
0,50 | 0,25


afiyet olsun.
devamını gör...
bu sanırım bizim ev. eğer pasta çikolatalıysa babası ve ben sadece bakarız, çocuklar halleder sağolsunlar. ama meyveliyse durum değişir, ekşi meyveliyse oğlan yemez, tatlı meyveliyse kız yemez. biz de bu durumda üzülerek vazifemizi eda ederiz.
devamını gör...
evde benim gibi bir baba varsa kimseye hiçbir şey düşmeyecektir. insan evladının ne idüğü belirsiz mırçları yiyip obez olmasını ister mi hiç? ben onlar için obez olmayı bile göze almışım.
devamını gör...
çatalı ve eli çalışanın daha çok yediği pasta olacaktır. mesela bizim evde en çok babamın çatalı kuvvetli olduğu için muhtemelen 2 dilimini o gömecektir. amma benim babam pastayı çok sevmez.

bu başlığı görünce aklıma bir anım geldi. anlatayım da anlayın ne kadar dertli olduğumu.

bir gün babam 1 kilo dondurma almış, ki bizim evde dondurma çok ayrı sevilir. aşkla yenir. hatta babamı durdurmazsak duru durağı yoktur, 1 kilo dondurmayı yer ve en sonunda anlar ne çok yediğini. işte öyle zamanlardan biri. karşımızda dondurma ellerimizde külah ve çatal var, kendi külahımızı istediğimiz gibi hazırlıyoruz. neyse babam bir külah yedi, abimin hakkı olan ikinci külaha geçti(çünkü abim o sırada evde değildi ve hakkını kaybetmişti). ben de keyifle külahıma odaklanmış idim ki baktım dondurma bitiyor. telaş yaptım. külahıma biraz daha koyup bu telaştan kurtulmak istedim. işte tam o anda babam bir atak yaptı ve o koca parçayı çatalına taktığı gibi dişledi. bense öylece kalakaldım. bir külahıma baktım bir babama. sonra çatalını uzattı yiyeceksen vereyim dedi. burun kıvırdım. yemem biliyor çünkü. annemin vicdanı elvermedi kendi dondurmasını uzattı. istemedim ama çok üzüldüm. ve o an kardeşim bombayı patlattı. "her evde babalar fedakarlık yapar çatalı bırakır, bizim evde biz kaşıkları bırakıyoruz sen ye diye." dedi. durumun özeti bu. 3 dilim pastayı bırak, biz 5 kişilik aileyiz. 5 dilim bile yetmeyebilir ve bu durumda fedakarlığı annem çok nadir de ben yaparız. anam canım anam çok seviyorum onu ya.*
devamını gör...
bir kase aşure kadar etkili olmasa da nifak tohumudur esasen. fatih'in kardeş katli fermanının altını şöyle bir eşelesek belki de bu çıkar. teorik matematiksel paylamalar pratikte yetersiz kalır. anne fedakarlığı da bir yere kadardır. tam mağara usulü tabağını alıp bir köşeye çekilip etrafı gözleyerek yemek en garantilisi.
devamını gör...
pastanın türüne ve lezzetine göre sebep olabileceği olaylar silsilesi de değişir haliyle. çikolatalıysa diğer aile üyelerine afiyet olsun, hakkımdan kolaylıkla feragat edebilirim ama meyveli ve leziz bir pasta iste diğerleri tadına bakabilirler ucundan o kadar. bakın diğerleri diyorum. tanımıyorum o noktadan sonra babamı bile. *
devamını gör...
garip anam direkt bu savaştan çekilir ve pastayı üçümüz yeriz. babamın annelik damarları tutarsa * o yemez sonra biz üç dilim pasta için iki kardeş birbirimizi yeriz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar