‘olm lan biz boşuna okuduk’ dedirten başkandır. biz asgari ücret ne zaman artar diye beklerken adamlar servetlerine servet katmışlar. artık okumak bir iş sahibi olmak prim yapmıyor, gir bir partiye bir iki sevdir kendini sonra başkan ol bir yerlere yedi sülaleni doyuracak paralar kazan. şimdi moda bu. güzel ülkem ne hale geldi.
devamını gör...
yemiş yemiş doymamıştır. fakat rakipleri ile kıyaslayınca az bile kalabilir. mesela arkası karanlık partinin bir belediye başkanının oğlunun yurtdışında 500 milyon doları olduğu haberleri çıkmıştı. şimdi o belediye başkanının yerine aday gösterdikleri adamın lakabı %10. yaptığı her işten %10 oranında himmet aldığı için tüm millet adamın ne olduğunu biliyor ama parti aday gösterdiği için de vatanın bekası için oy verecekler.

milletin içine düştüğü acziyete bakın.

ilave: yukarıdaki anlatımımdan eğer bunlar az çalıyor bunlar iyi anlamı çıkaran varsa tımarhaneye yatırsın kendini. demek istediğim imkanını bulan çalıyor. bunların hırsızlığını ortaya çıkaranlar daha çok çalıyor. anlatabildim mi? yani al birini vur ötekine.
devamını gör...
muhalefet tabanı ile iktidar tabanı arasındaki farkı orataya çıkaran yiyici. muhaliflerin %90'ı yemiş ama akpliler daha çok yemiş diyor. bakın iktidar cephesinden bir yiyici çıksa iktidar tabanından kimseden böyle salakça bir kıyaslama duyamazsınız.

çünkü; hırsız herkesi hırsız zannedermiş. bu muhalif cephe tabandan tavana yiyici ve devlet malı deniz yemeyen keriz lafının mucidi. iktidar tabanı ise ekseri dindar, ahlaklı insanlar. fark burada.
devamını gör...
hırsızın partisi olmaz. eğer haber doğru ise, tıpkı diğerleri gibi bir durumda kalmalı, ceza görecekse görmelidir.

seninki az çaldı, benimki çok çaldı gibi bir tartışma olmaz; bu sadece çomar aksiyomlarına gömer insanı, o kadar. taptığının çalmasını kutsal, hak ve gereklilik olarak gören bir kafaya bir şey yapamaz, anlatamaz, sağduyuya sevk edemezsiniz.

17 yıldır erkte olanların yaptıkları, yedikleri, vatanı nasıl ticarethaneye dönüştürdükleri, neleri, ne kıymetleri yandaşlarına ve destekçilerine yedirdikleri belli. bunu artık anlatmaya, ispatlamaya çalışmanın bir faydası yok. anlayan anlıyor, bilen biliyor da; hamut 1.6 on yıldır gidiyor.

bununla beraber, sözen, acarkent tantanaları vb, gibi eski tayfa da daha az suçlu değildir. bunu da ifade etmek lazım. istanbul'un geri dönülmez şekilde bir lağıma dönüşmesinin temellerini bu grup atmıştır. iski skandalı vb tarihe bu şekilde kaydolmuştur. chp içinde çok ciddi kronik sorunlar olduğu belli. alevi kürt hegemonyası, bölücü desteği aşikar olan tiplerin hala partide tutunabilmesi gibi faktörler, mevcuttaki sıkıntıları büyütmekte.

bunlar dışında, bu site takip ettiğim bir site değil. metnin kalanını okuyayım dedim;

"...31 mart’ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kala, cumhuriyet halk partisi’nde (chp) aday krizi yaşanıyor. terör örgütü pkk’nın siyasi kolu hdp, fetö’ye yakınlığıyla bilinen iyi parti ve sp’yle ittifak yaparak seçime giren chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun, aday tercihleri partinin altını üstüne getirdi. parti teşkilatı ve yönetimine kulaklarını tıkayan kılıçdaroğlu, küçük bir ekiple kararlar alıyor. bu duruma chp parti meclisi’nde itirazlar yükselmesi üzerine genel başkan, istifa tehdidiyle aday belirleme yetkisini eline geçirdi...."

kusura bakmayın, ebesinin hörekesi. a haber izlemiş gibi oldum. pkk'nın siyasi kolu hdp..peki, bir zemini var diyelim; fetöye yakınlığı ile bilinen iyi parti ve sp..kim biliyor lan bunu? lafa bak. ulan televizyonlarda "..gel artık bitsin bu hasret!" diye şiirler okuyan kimdi? haber vereceksen adam gibi ver. milleti manipüle etme, zaten çoğu boş beyinlere dönmüş. bir suç yakaladıysan deşifre et, habercilik görevini yap. ben biraz safım, kusura bakmayın. ülkede basın var sanıyorum. anladın mı ali sami?
devamını gör...
hangi belediye yada hangi parti olduğu önemli değildir.. zaten bizim en büyük hatamızda her konuda particilik yapmamız..
neyse.. ahlaklı ve dürüst bir vatandaş belediye başkanı da olsa, işsiz de olsa hak etmediği mala paraya yanaşmaz..
aynı şekilde onu başa getirecek kişi de bunları dikkate alır ve yanında barındırmaz..
umarım hak eden o mevki de olur, zira artık sıkıldık bu tarz haberlerden..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar