yürek ister, sıcağa tahammül ister, sıcaktan etkilenmeyen bir ten ister. bugün 40 dereceye yakın bir sıcaklık olduğu için bu işkenceyi yaşadım. arkadaşımla kafede çay içiyorduk. arabayı da güneşin altına bıraktı. gerçi başka yer de yoktu. neyse bir saat kadar oturduk. sonra arabaya bir geçtik ki geçmez olaydık. insanın koltuğa oturmasıyla kalkması bir oluyor. içeride nefes alamamakta cabası. hele bir de koltuklar deriyse... arabayı bırakıp yürüyün daha iyi.
devamını gör...
şükür sebebidir.
an itibariyle yaşadığım durumda olsan o arabayı dört gözle arardın!!!
beni evime götürmesini umduğum son aracı kaçırdım, bir saattir rampa tırmanmaktan bacaklarım şişti lan, rabbim sıraatte yardım eylesin.
devamını gör...
eldiven takıp yapmak gerekir. direksiyonu tutamazsın elin yanar. yapılacak şey dört camı da açıp gazı köklemektir. sonra varsa klimayı çalıştırmak. camları açmadan klimayı açarsan kendini zehirlemiş olursun.
devamını gör...
kapilari açıp 2 dakka sonra arabaya binin derim. birde biner binmez klimaya yüklenenler var ki araç içi sıcaklık 50 dereceye fırlar. bunlardan biri de benim. sabırsızlık kanımda var.
devamını gör...
arabaya oturduğunuz an doğal fizik tedavi sürecine başlamış olursunuz. en son böyle bir hadise geçen haftalarda başıma geldi. arkadaşla at çiftliğine giderken yanlış park sonucu araç biraz haşlanmış tabi akabinde biz de haşlandık.
yalnız iyi geldi.
devamını gör...
öncelikle araç sizinse mümkünse araç camlarını tam sıkı sıkı kapatmayın. 0,5 - 1 cm gibi açık bırakarak park edin. dikkat sigara izmariti atamayacakları bir aralık olsun. bir de güvenlik sorunu olmayan yerler içindir bu tavsiyem. ısınan hava genleşerek bu aralıklardan çıkar.
sonra kapıyı açınca biraz bekledikten sonra binin ve camları sonuna kadar açarak cereyan yapmasını sağlayın. birden fazla kişi ile binecekseniz karşı kapılar da açık biraz bekleyin.
biraz yol gittikten sonra fanı açın ve kanallardaki o muazzam sıcaklığında çıkmasını sağlayın. sonra camları kapatıp, klimayı açın.
devamını gör...
mabadı koltuğu koymakla birlikte gözümün önüne, ocaktaki tavaya kırılmış bir çift yumurtanın yavaş yavaş beyazlaması gelir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar