42 numara tirebolu çayı

tirebolu'da yetişen ve sadece tirebolu'da satılan özel çay(mış). 2 ay önce methini duydum. yok şöyle güzel, böyle güzel falan. tabi çay sever bir insan olmadığım için pek oralı olmadım ama geçen gün mutfağa girdim koca poşetlerde fındıkla 42 nomerolu bu çay tezgahta duruyordu. evirdim çevirdim sanki farkı ambalajındaymış gibi. neyseciğime anneme demlesene şunu biz de deneyelim dedim. sonra annem demledi. sahiden çok güzel çaymış, ben bile sevdim. meğersem her yıl gelirmiş bu çaydan bize ama babam da başkalarına verirmiş. bundan sonra kimselere vermem. bana çayı sevdiren çay oldu vesselam.
devamını gör...
her markette bulabileceğiniz çay,
çarkur tirebolu 42 numara çay ismiyle mavi paketle üretmektedir.
tadı biraz daha aromalıdır,
her damağa uymasa da güzel çaydır.
devamını gör...
ısmi tam olarak bu olan ve tireboludan internet üzerinden sipariş ile temin edilen çaydır. farklı bir kokusu var. direk haşlamak yerine çayı yıkayıp ardından demleyince ve tarçın ile mey verince tadından geçilmiyor. değme saray çaylarına on basar.
devamını gör...
yillardir kullandığım çay....internete gerek yok...çaykur un mavi kutusu artik birçok markette var...balikesir de bi büfede bile gördüm....ohara dedim...
devamını gör...
bunun aslı çaykur`un mavi paketidir. tirebolu markası diye bir marka fırsatçılık yaparak aynı isimde çayı piyasaya sürmüştür. çaykur`un yarım kilosu ile tirebolu markasının bir kilosu hemen hemen aynı fiyattadır.
devamını gör...
sanırım içtiğim en iyi çay. en keyif aldığım. malezya'da lipton ve sri lanka çayı da (ki dünyanın en iyisi derler) dahil olmak üzere birçok çayı denedim ama sanırım en keyif aldığım çay oldu. tadı damakta kalıyor ve bir bardak daha içme hissi veriyor.
devamını gör...
çaykur'un mavi paketi var birde 2,5 yaprak tirebolu 42 özel üret. siyah renkli ambalaj...
hangisi tavsiye edilir .(birde tozu nasıl.
devamını gör...
giresun tirebolulu olan ve sakarya meydan muharebesinde 42.alayın komutanlığını yaparken savaşta şehadete kavuşan hüseyin avni komutana ithafen isimlendirilmiş çay.

tirebolu'da sahildeki fabrikasında ikram etmişlerdi, lezzetliydi de gerçekten. marketlerde satılanla fabrikada ikram edilen aynı kalitede mi bilmiyorum çünkü sunum yapan kişi çayın çeşitlerinden de bahsetmişti.

bir de şöyle bir başlık var, birleştirilse daha iyi olur sanki.

(bkz: tirebolu 42)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar