yuh, oha, yok daha neler.
latife olmalı bu.

edit: şu sözlükte şöyle bir şey olsa daha kızın ne kaşarlığı kalır ne para avcılığı, erkeğe de zamparalıktan, kızı yaşında utanmıyora kadar her laf edersiniz.

ama söz konusu olan latife olunca herkes bir kafayı kuma gömmüş.

tabi koruma kanunlarının da korkusu var.

edit2: sözlüğün müzmin bekarına da gün doğmuş, yürü aslanım bütün genç kızların kapıları ardına kadar açıldı. bak atan bile yapmış bunu.
devamını gör...
neresi tuhaftır. erkek olgun kadın gençtir. kadın adam gibi bir adama erkek te bir eşe sahip olmuştur. ve muhtemelen çok mutlu olurlar 10 sene kadar. sonra kadın erkeğin performansı ile mutlu olamaz o başka..
devamını gör...
adam kızı yaşında birine hallenmiş, bırak hallenmeyi kendisine karı eylemiş, bunu gündeme getirince zeka seviyesi düşmüşmüş.
söz konusu peygamber olsa hemen atarlanırdınız. zaten yukarda biri şeyhi örnek sunmuş kendi şeyhine karşı. pardon atasına.
o latife, anladın sen onu.
devamını gör...
zorlamamak lazım. 42 ve 25 yaşları normal yaşlardır. tarihimizde bunun tam tersini yapan da vardır. kadın 40 yaşında erkek 25. başlığı açan kişi kimden bahsettiğimi anlayacaktır.

zorlamamak lazım. zira ziyadesi ile alçakça şeyler bu tür şeyler ile topluma mal olmuş kişileri karalamak.
devamını gör...
iki taraf da aklı başında insanlar sonuçta, belli bir yaşı aşmış. yaş farkı demek çocuk yaşta biriyle evlenmek demek değil. yaş farkı çok diye kadın çocuk, erkek büyük değil şu durumda. kelimeler önemli.
devamını gör...
kemal paşanın o evliliği yaptığı dönemde toplumda tepki çekmeyecek olan evliliktir. o dönem de örfen problemli olmadığı gibi kanunen ve dinende bir mahzuru yoktur.
bugün bu tarz bir evlilik yapsanız gıyabende olsa çokça eleştirilirsiniz.
devamını gör...
başlığı açan arkadaşın laik kesimin yıllar yılı açıktan veya kapalı müslüman erkekleri küçük kız çocukları ile evlenmeyi mazur ve mübah gören bir tip, dahası pedofili saymalarına cevap getirmek istemesi anlaşılır bir şey. bu girişimini anlamakla beraber yersiz addediyorum. zira...

zira bu tavır apolojist argümantasyondur. meşruiyeti karşı tarafın zaaf ve eksiklikleri üzerinden sağlamadır. bu ise feylesofların sofistlerinin yaptığı iştir.

(bkz: apolojizm)

müslüman yıllarca "seninki/sizinki de şunu yaptı. madem öyle sen de buna cevap ver" tarzı argümanlarla karşı tarafı (muarızı) alt etmeye çabaladı. fakat mesele bu değil.

müslüman mantık öğrenmeli, cedel öğrenmeli. yolunu karşı tarafın bel altından vurmasına misliyle cevap vermeye çevirmemeli. buna gerek yok.


hâmiş: ne hazin ki bunu ben dahi yapıyorum. keşke yapmasak.

hâmiş-ber-hâmiş: bu tavrın aşırı ucu ise rövanşizmdir.
devamını gör...
necati şaşmaz 42 yaşında evlendi ve evlendiği kız 21 yaşındaydı. memlekette hiç kimseden tepki almadı. ya da duyacağımız kadarı bir tepki yoktu. normaldir.

o yaşa henüz gelmedim ama az kaldı. bekarım. şu an potansiyeller ağırlıklı 25 yaş civarları. evlenmeye kalksam hiç bir absürt durum olmaz. 25 yaşındaki hatun kişi ile yan yana dursam hiç sırıtmaz. 25 yaş altından da ilgi gösterenler oluyor.

neymiş, hallenmişmiş. sanırım bunlar evlenecekleri kadına -hangi yaşta olursa olsun- önce halleniyorlar sonra hasbelkader evleniyorlar. hayır evlilik için bir görüşme, tanışma, evlenme yoluna girmenin bir yerlerde adı ''hallenme'' imiş meğer. lan başkalarına eleştiri yöneltecem diye sapıklığınızı aşikar ediyorsunuz haberiniz yok.

iki yetişkin insanın evlenmesinde hiç bir mahzur yoktur. 25 ve hatta 20 yaşındaki bir erkek ya da kadın çocuk değildir.

aynı memleketim manzarası; mahalle karıları gibiler. bir de bu genç tiplerde , işini gücünü yoluna koymuş ve aynı zamanda gençliğinden bir şey kaybetmemiş bekar erkeklere karşı bir haset, bir düşmanlık var. sanıyorum kendi akranı kızları bunlar kapıyor.

al bu da size hediyem olsun; (bkz: sokakta 20 li yaşlardaki kızlar bakarken evlenmeye 35 yaşındaki kızlar bulunması) *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar