5 günlük erin darbecilikten müebbet alması

#haber  #özgürler 

ahmet özdemir.
ortaokul mezunu, parasızlıktan okuyamamış, babası mevsimlik işçi, kardeşi engelli... 14 yaşından beri sanayide çalışıyor. yaşı gelince bir çokları gibi bedelli diye kıvırtmamış ya da kaçmamış. askerlik vazifesini yerine getirmek üzere teslim olmuş.

gördüğünüz üzere tam bir fetöcü örneği, hayatı keyif ve rahat içinde geçmiş. hiç çile çekmemiş ahmet.

yorum yapsam sayfalarca, satırlarca gider. ben tek bir şey söylüyorum... yazarlık yaptığım sürece çok okuyacaksınız.
sizin Allah'ınız yok. sizin Allah'ınız benjamin franklin! ateistler sizden namuslu. Allah'a inanmadıklarını açık söylüyorlar. siz Allahsız kitapsızsınız.

ahmet'in mektubu


adalet size de lazım olduğunda inşallah bulamazsınız!

cevap niteliğinde entry girmeyim editi:
bimer'le göz korkutmanın modası geçti ama bimere şikayet etmezseniz hatırım kalır... ben de ekşi, ulu, instela'da onlarcasını bimere şikayet ettim. türk ordusuna çocuk katili diyenleri de şikayet ettim ama bi şey çıkmadı.
ayrıca burada "ay inanmoyoroooom" modu çekenler yarın öbürgün entry silecekler nasılsa, görsellerini aldım. gerçek çıkmazsa ben özür dilerim. gerçek çıkarsa siz entry silip kaçamazsınız abisinin güzelleri... capiche?

ekşi sözlük fasık yuvasıymışmış... sizden ala fasık mı var ülkede?
devamını gör...
bir yanlışlık olmuş. yani meşgüldü arkadaşlar o ara. bülent arınç'ın oğlunun milletvekilliği işi ile uğraşıyorlardı. yoksa yapmazlar öyle şey.

ağababalar dışarda gezerken (ve hatta kimisi ödüllendirilirken) alın en alttaki bir piyonun ahını. bak er işin içinde veya değil bilmiyorum ama velev ki içinde diyelim ulan asıl işi yapanlar nerde?
devamını gör...
hakperestlik, milliyetçilik, vatanseverlik, yaptığını zanneden seçmenlerin gözüne girsin edendim. ak partinin iktidar için neleri kıymetsiz neyleri önemsiz gördüğünün ispatıdır. nasıl olsa maddi, siyasi gücü olmayan insanlar, kendilerini savunacak, savunurken ışık olarak kullanacakları eğitimleri falan da yok, harika hedef bence. bende iktidar için, para pul adına karaktersizlik yapacak olsam böyle şeyler yapardım sanırım. aklın yolu bir.
*

(bkz: ezilecek çimenleri önceden kestirmek)
devamını gör...
hakkında yorum yapılması için önce olayın gerçek olduğunu bilmemiz lazım. ortada bir mektuptan başka bir şey yok. bu konuda çok fazla yalan dolan iddia var. birisi eğer müebbet hapis cezası almış ise bunun bir mahkeme kararı olur. ortada böyle bir şey yok.

olayın ilk çıkışı sanırım ekşi sözlük. o da kaynak göstere göstere cem say isimli birinin tweetini göstermiş. bu mahkeme işleri öyle gizli saklı yapılan işler değil. bir sürü insan bu duruşmalara katılıyor hiç mi biri çıkıp bu konuyu dile getirmemiş?

olayla ilgili ahmet özdemir isimli bir kişi buldum o da diyarbakır jet üssünden f16 kaçırmakla yargılanıyor. kaynak

olay doğrulanırsa yorumumu mahkeme kararında işlediği suça göre yapacağım. ekşi sözlük gibi fasık bir kaynağa dayanarak kimseye saydıramam.

edit: ibb nin işgal edilmesi davasında ahmet özdemir isimli bir er ismi geçiyor. müebbet hapis aldığı da doğru. kaynak

ortada 14 masumun şehit edildiği bir olay var. bu kişi ne kadar suçlu bilemeyiz. belki bir kamera görüntüsü var belki ateş ettiğine dair başka bir delil. mahkeme kararını görmeden masum demek çok zor.
devamını gör...
ust edit: enayi gibi olayin aslini arastirmadan atlayip komik duruma dusmemi saglayan yalan haber. kendime ibret olsun diye entry'yi silmiyorum. *

ustteki entrydeki arkadas secmenlerin gozune girsin demis de secmenlerin gozune soksan ne olur bahsettigi secmenlerin buyuk cogunlugu icten ice "oh olsun, gebersin." falan diyecek. demeyenler "bana dokunmayan yilan bin yil yasasin." diyecek. geri kalanlar da damgalanmaktan korktugu icin susacak.

tanim: insanlik turnusolu olan uzucu olay.
devamını gör...
yine bir fetö dezenformasyonuyla karşı karşıya olduğumuz kesinleşti. sözlükte de buna bilinçli-bilinçsiz çanak tutanların olduğunu da görmüş olduk.

olayın aslı şöyleymiş:

--- alıntı ---

er ahmet özdemir'in de aralarında olduğu 42 şüpheli er'den 11'i tüm suçlardan beraat ederken özdemir'in de aralarında bulunduğu 31 er, 14 kişiyi "kasten öldürmek" ve 182 kişiyi de "kasten öldürmeye teşebbüs" suçlarından ceza aldı.

er hakan kavun'un telefonunda yapılan inceleme sonucunda 15 temmuz gecesi er ahmet özdemir'in "darbe varmış la" şeklinde atmış olduğu mesajı tespit edildi ve özdemir'in "darbe olduğundan haberimiz yoktu" iddiası bu mesaj ile çürümüş oldu. yani darbe olduğunu biliyordu.

yine 15 temmuz gecesi emniyet personeli tarafından ibb binasında göz altına alınan 23 kişi arasında ahmet özdemir de bulunuyordu. hazırlanan tutanakta, ibb'yi işgal eden askerlere defalarca ikaz yapılmasına rağmen polisin ve halkın üzerine ateş ettikleri yer aldı.

sonuç olarak er ahmet özdemir ve 31 er, 15 temmuz'da darbe girişiminde bulundukları için değil 14 vatandaşımızı şehit, 182 vatandaşımızı da gazi yaptıkları için bu cezayı aldı.

--- alıntı ---
devamını gör...
fetöcü dezenformasyonu. yurtdışında ikamet edip bunu memlekete fitne olarak iteleyenler yırtar da yurt içinde bunun yaygarasını yapanlar bakalım hakim önünde ne diyecek. ihbarımı yaptım güzel kardeşlerim. savcı beylerle bol bol muhabbetler.
devamını gör...
burada 42 erin olaya dahil olduğu, bunlardan 11'inin beraat ettiği görülüyor. yani erlerden dörtte üçü verilen emre uyuyor. diğer 11'i belki görev yerleri dolayısıyla, veya başka bir nedenle halka ateş açmamış demek. her neyse işte en iyi ihtimalle bile er psikolojisine sahip her dört kişiden üçü verilen emri yerine getiriyor demektir. kaldi ki ben diğer 11 erin görevlendirildikleri yerin avantajini kullandığını düşünüyorum. ne diyorum biliyor musunuz? bugün müebbet hapis cezasi yememiş olmanızın tek bir nedeni var, o erlerin yerine aynı dönemde ve aynı birlikte askerlik yapmamış olmanizdir.
devamını gör...
kazara oradaydı, siz de olsanız siz de sıkardınız diye savunulan hain. kendi adınıza konuşun biladerlerim. biz o kadar ödlek değiliz. bize halka sık diyen komutanın altının ortasına sıkarız.
devamını gör...
bir yeni türkiye vatandaşı olarak üstteki entry'lerde birbirlerini fetöcü olmakla tehdit eden hatta ihbar eden yurttaşlarımızla gurur duydum.

bakın beyler bu ülkede fetöcü olmadığına dair emin olduğumuz tek kişi reis-i cumhur'dur. fetö ile ne bir iş tutmuşluğu vardır, ne de birbirlerinin davalarını savunmuşlardır. reis-i cumhur haricinde herkes ama herkes fetöcü olabilir.

herkesin herkesi özgürce fetöcülükle ihbar edebildiği özgür bir ortamda ancak ve ancak demokrasiden söz edilebilir. bakın bu reis'e olan güvendir. kimse kendisinin dahi fetöcü olduğunu bilemez. o yüzden sorumlu yurttaş bilinci, adliyeye giderek kendini fetöcü olarak ihbar etmesidir. ha yargılanır, temize çıkar, göğsünü de gere gere ben aklandım kardeşim der.

bakın tekrar ediyorum, bu er gerçekten kusursuz bir şekilde fetöcü olmasaydı askere gitmezdi. hamdolsun hükümetimizdeki görevlilerin, milletveikllerinin, reis-icumhur'un vs üst düzey ak partili kim varsa çocukları bedelli yaptılar. madem gerçekten fetöcü değil kamuoyuna soruyorum, bu çocuk neden bedelli asker yapmamış?

gerçekten iddia edildiği gibi fetöcü olmasaydı vatanını seven yöneticilerimizin çocukları gibi askerliğini bedelli yapardı.
devamını gör...
bir idareci hristiyan olur, yahudi olur, mecusi olur, ateist olur, budist olur.. zalim olmadığı sürece devletini gayet iyi huzurlu, güzel bir şekilde yönetir. ancak bir idareci isterse müslüman olsun günde değil 5 vakit 5000 vakit namaz kılsın zulmünden ötürü Allah subhanu we teala onu da halkını da cezalandırır der murad gezenler ben mevcut idareciler için karanlıktan başka birşey görmüyorum. Allah en doğrusunu bilir.
devamını gör...
eger dogruysa, muhterem hocaefendi diyenlerin serbest dolaştığı parası olanların, damatların serbest bırakırdığı fakat mezkur askerin ceza aldığı mevzu. adında adalet kavramının yer aldığı bir partinin ktidarda oldugu bir ülkede gerçekleşmiştir.
devamını gör...
olabilir, gayet doğal.. bir kurtuluş savaşı yaşadığımızı henüz idrak edememiş olan insanların şaşırıp kaldığı sonuç;

sanki her şey normal akışındaydı da, bu memleketin en düzeydeki yetkilileri, en üst düzeydeki birimleri, ateş altında değildi de durup dururken mi çıktı bu sonuç ortaya?

15 temmuz'un ruhunu kirletmeye çalışan bir takım akl ı selim sahibi olmayan ki hatta merhametten dolayı diye düşünüp iyi niyette bulunacağım; fazla merhametten kaynaklı düşüncelere, söylemlere kapılıp fetö ağzıyla olaya itiraz edenler tabloya öyle ucundan değilde genel olarak baksalar iyi olacak..

böyle biri var yahut yok, böyle bir mektup var yahut yok önemli değil ki bu veya benzer olayları yaşamış ve mağdur olmuş kişiler illa ki var.. bu yaşanılan olayı ne eleştirmeye yetecek bir örnektir ne de memleketin bir kurtuluş savaşı verdiğini değiştirecek bir olgudur..

aklımızı başımıza alalım ve düşünelim..

15 temmuz her şekilde başarılı olmuş müthiş bir plandır.. kardeş kardeşten şüphelenir hale gelmiştir ve binlerce mağduru vardır.. tam da yahudice bir oyun..

biz bunlara isyan edeceğimize 'şeriatin kestiği parmak acımaz' diyerek cuhmur reis e güvenip gereken kişilere gerekli cezaların alacağını bilmeliyiz.. er veya geç mağdur olanların da mağduriyeti fazlasıyla giderilip izzet ve onurları kendilerine geri verileceğine de emin olmalıyız(ki öyle)

ilahi bir gücün herkesi topyekün o gün organize ettiği ve yine ilahi bir gücün memleketimizi çok şükür ki dimdik ayakta kaldığına şükretmemiz gerekir.. eğer gerçek bir fetöcü değilsek bu tür mektupları da kaaale alıp ortalığı saçıp mide bulandırmanın alemi yok!

etraf yeteri kadar bulanık zaten, iki yüzlülükten geçilmiyor vesselam!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar