5 nisan 2019 sözcü gazetesi manşeti

takiyye nedir, nasıl yapılırın örneğini sunan manşettir. ayık ol müslüman. ayetle sabit olan münafıklardan koru kendini müslüman. çünkü bunlar her zaman daha tehlikeli olmuştur kafirlerden.

edit: aramızda nefretten dolayı beyni ve vicdanı ayaklarına kadar akmış olan basiretsiz muhalif tayfa zihniyeti olabilir. çünkü nefret ile hareket eden beyinlerde algı ve vicdan körelmiştir, her türlü yanlış anlamalara meylederler maalesef. Allah bunlara şifa versin diyorum. burada münafık olarak sözcü gazetesinden ve zihniyetinden bahsedilmiştir.

edit2: başlığı açan yazardan beklenti içine girenler için. daha üzerindeki dumanı geçmedi diyebilirim entryimi şuraya bırakıyorum.
(bkz: #6579070)

devamını gör...
daha önce de söyledim siyaset tayyibin çizdiği sınırlar içinde ilerleyecek artık. 28 şubat bin yıl sürecekten ne noktalara geldik. nasıl eğleniyorum anlatamam.

bi de tayyip dini siyasete alet ediyor diye ağlayanlar şimdi bu adamı da "tayyip de yaptı ama" diyerek savunacaklar. onu eleştirdiyseniz bunu da eleştirin, ona sessiz kaldıysanız buna da sessiz kalın aksi iki yüzlülüktür.
devamını gör...
müslümana münafık diyen mürtedleri ifşa edebilecek başlıktır. bazılarının şuuru olmadığı kadar imanları da yok sanırım. yıllardır "müslüman adam ama yaa" dedikleri adamlar dine kemalistlerden bile daha çok zarar vermişken hala bu kimselerin ağzı ile konuşmaya devam edin. ekrem imamoğlu bildiğim kadarıyla müslümanım diyen bir kimse ve münafıklığına işaret eden bir şey de yok. buna rağmen sırf siyasi heyhulalarınız için birilerine münafık diyorsunuz. Allah belanızı versin dicem ama 16 yıldır arkası karanlık kimseleri kendisine halife beklemekten daha nasıl bir bela olabilir emin değilim.
devamını gör...
muhafazakar kesime yaranmak için yapılmış bir manşet olduğu çok açık olan bir eylem. samimi olmadığı için bu tarz eylemler hangi kesim yaparsa yapsın aksi sonuç verir. bir belediye başkanının bu kadar fazla ön plana çıkmasını ben yanlış buluyorum. manşetteki “türkiye’nin huzuru için dua etti” mesajı ise nasıl bir gönderme içeriyor, o da benim sorum olsun.
devamını gör...
tanım : yandaş bir gazetenin attığı abartı ,saçma sapan manşet.

başlığı açan yazardan beklentim, siyasi görüşü doğrultusunda en az bu kadar abartı manşet atan diğer gazetelerden de başlık açabilmesi yönündedir.
devamını gör...
ülkede solun bittiğinin kanıtlarından yalnızca bir tanesi.

bu boş bir tespit değildir. bakın cumhuriyetle yaşıt chp istanbul'da anap kökenli, muhafazakar bir aileden gelen ekrem imamoğlu'nu aday göstermek zorunda kalmıştır çünkü iyi parti aracılığıyla sağdan gelecek oya muhtaç durumdadır.

aynı chp ankara'da koyu bir milliyetçi olan mansur yavaş ismini aday çıkarmıştır ve galibiyeti tekbirlerle kutlanmıştır. bunlar ayıp değil, bizi rahatsız da etmiyor. sadece yadırgıyoruz. alışık değiliz.

yine örneklerden birisi; ilk cumhurbaşkanı seçiminde ekmeleddin ihsanoğlu'nu aday çıkarmalarıydı. o zamanda mhp desteği için ulusalcı bir kimlik öne sürmüşlerdi.

siyaset böyledir. toplumu yönetmek istiyorsanız topluma göre hareket etmelisiniz. sözcü'nün bu çabalarını da takdir ediyorum ki chp'nin müslüman düşmanı olmuş seçmeninin içini bu tarz fotoğraflara alıştırmaya çalışıyor. içlerindeki kin bir nebze dinecekse ne ala. ama hiç sanmıyorum. beyhude bir mücadele.
devamını gör...
dinin tapusunu kimse elinde bulundurmuyor tabi ki... ama o dini yaşamakla, ondan çıkar elde etmek, işi görülene kadar saygılıy-mış gibi yapmak aynı şeyler değil. aptal var sanıyorlar karşılarında.

tanım: paçavra bir gazetenin attığı omurgasız manşet.
devamını gör...
karşılarındakileri aptal zannettikleri için değil, bizzat aptal olduğunu bildikleri için rakiplerinin yıllardır tutmuş taktiğiyle kirli mücadeleye girişen gazetenin manşeti. siyasal islam tam olarak işte bu. karşı çıkanların öfkesi takiyyeye değil, bu riyakarlığın chp'ye oy getireceği korkusuna. içinizde siyasetten bağımsız bi islam kalmamış lan.
devamını gör...
bu başlıkta sayesinde benim kadar sözcü zihniyetinden nefret eden bir arkadaşın varlığının farkına vardım. hayırlı olsun.
devamını gör...
ne oldu la bu laik akit denen paçavraya? içindeki o çocuğa ne oldu? "içindeki çocuğu asla öldürme" dediler ama o gidip aldırmış çocuğu? halbuki ne güzeldi atatürkçülük yapı denetim müdürlüğü imalathanesi gibi çalışmak ? lan hani ne geldi aklıma biliyon mu deveyi böyle hayalarını birbirine vura vura hadım ederlermiş. bunlar da bu işi kendileri yapıyor. aferin eğileceksiniz böyle ve secde edeceksiniz bu millete. alevistan partisini de yola getireceksiniz böyle böyle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar