500t

bu 500t'nin yolcuları efsanedir. her sabah istanbul'un bir ucundan diğer ucuna giderler. sayıları da gayet fazladır. facebook gib yerler de büyük oluşumları da vardır. önemsenmesi gereken bir topluluktur.
devamını gör...
günde sadece 3 gidiş 3 geliş yapabilen, bunun karşılığında günlük 500 tl gibi net bir kazancı olan, yaz aylarında klimaların çalıştırılmamasını da günlük 100-150 tl arası ek bir masrafa bağlayan nadide bir hattır.
devamını gör...
tuzla - topkapı arası sefer yapan, her daim sıkışŸık olan, içinden sağŸ çıkabilirseniz şŸükür secdeleri yapmanız gereken halk otobüsü.
devamını gör...
istanbul' un olmazsa olmazı, biraz da olsa trafiğin rahatlamasına vesile olan, düşünenleri ve emeği geçenleri kutladığım ulaşım aracı.
devamını gör...
otobüse bindiğiniz ve indiğiniz anda hayata felsefi yönden bakışınız değişebilir. * ayrıca otobüsten indiğiniz anda yaşlanmış olabilirsiniz, saçlarınıza ak düşmüş olabilir. dipnot : kesinlikle abartı yok.* *
devamını gör...
iett nin en çok kazanan hattıdır. her zaman kendisine nefretle bakmışımdır. sınava geç kalma ile karşı karşıyken beklediğiniz otobüs bir türlü gelmezken her gözümüzü kapayıp açtığımızda bi 500t görürdük 4. levent'te. (i:asla binmem!) diye de çok atıp tuttum ama gün geldi binmek zorunda kaldım da yanlış yönden bindiğimi farkedince kendimi taa cevizlibağ'da buldum, kavacık'a gidecekken. artık hiç aramız iyi olmayacak onunla.
devamını gör...
her türlü iç burkucu kokuyu içinde barındıran, çok farklı semtlerden geçip hepsinin insanına aynı yürek yakıcı muameleyi uygulayarak kültür homojenizasyonuna katkısı yadsınamayacak olan otobüs hattı.
devamını gör...
anadolu'da oturuyorsunuz ve soğuk bir kış günü istanbul'da saat 17.30 sularında bir görüşmeniz var ve otobüsten iniş saatiniz sabah 07.00. kalacak yeriniz yok, otele verecek paranız yok veya otele para vermek istemiyorsunuz. o zaman 500t sizin için biçilmiş kaftan. tuzla'dan binin vurun kafayı uyuyun son durağa kadar. baktınız hala saat gelmedi mi tekrar binin tekrar uyuyun ve bu işlemi buluşma saatine kadar uygulayın.zira en ekonomik olanı budur sizin için.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar