6 eylül 2015 hakkari terör saldırısı

geceyi zehir eden haber. Allah rahmet eylesin, canlarimizin sehadetini kabul etsin. soyleyecek soz yok.
devamını gör...
sözlükte ilgi görmemiş bi haber..görmezsek geçer evet..mis gibi geyiğe devam..
devamını gör...
9 tane şehitin olduğunu duyduğum haber başımız ve vatan sağolsun. kına yaksın hdp liler de.
devamını gör...
hevalları sevinderecek , vatan sevdalılarını üzecek saldırı.

biliyorum klavye başında bir iki kelamla , üç beş sözle kimsenin acısını , yarasını paylaşamayız velakin elimizden gelen ''allah rahmet eylesin'' temennisinden ve duamızdan başka bir şey yok.

tarafımız belli olsun yeter, Allah'tab rahmet diliyorum.
devamını gör...
tabur komutanı dahil 17 şehit haberi kulağımıza geldi. rabbim yardımcısı olsun orada bulunan arkadaşlarımızın.

ayrıca;

safmışız bizi kandırdılar diye polisimizin, askerimizin bozuk para gibi harcanmasına sebebiyet verenleri rabbim bildiği gibi yapsın!

bizede yazıklar olsun. koltuğumuzda rahatça oturup iki dakika sonra alelade yaşamaya devam edeceğimiz için yazıklar olsun!
devamını gör...
erkek olamayan, arkadan vurmayı özellik edinmiş kahpelerin, kanı bozukların ve bunlara bu fırsatı verenlerin...
devamını gör...
20 şehit haberi var ve çatışma hala devam ediyor. dua edelim arkadaşlar.
devamını gör...
teröre destek verenlere büyük bir gözdağı verilmesinin vaktinin geldiğini gösteren saldırı. bir hdp milletvekilinin boğazı kesilerek cevap verilebilir.

devamını gör...
ulke capinda genel bir kara operasyonu yapip pkk'ye kan kusturulmasi gerektigini ciddi ciddi dusundurten kara haberler. ohal ilan edilsin artik Allah askina ohal ilan edilsin. yeter artik hala neyi bekliyoruz.
devamını gör...
terbiyesiz bir takım gondermeli giderli entrylerle kınanan(!) eylem.. ecik de ecik gucuk gucuk olmus da bucuk bucuk olunca boyle olmus mus mus.. ya bir git sabrimizi zorlama yeter be.. Allah kahretsin Allah belasini versin kim destekliyor kim gormezden geliyor kim adına teror demiyor kim gizli gizli gorusuyor.. kim catismali gunlere donuyoruz mujde mujde diyorsa.. Allah onun belasini versin insan icine cikartmasin.. vatan evlatlari uzerinden yaptiginiz siyasetin ben .. duruyim burada..
devamını gör...
eğer çatışma bölgesi dağlıca 6. hudut taburu ise daha çok kahr olacağım menfur hadise. üzülmek, ağlamak artık bunlar samimi değil. orada askerliğini yapmış biri olarak o bölgede bu kutsal vatani görevin ne denli zor olduğunu ve arka planını yazmak istemiyorum. Allah şehadetlerini kabul etsin, geride kalanlara sabır versin. mehmetçiklerin ayaklarını sabit kılsın, attıklarını isabet ettirsin.
devamını gör...
sabrimizin sınandığı saldırı.. o sabrin taşması için daha ne kadar şehit gerekli acaba..?
devamını gör...
vatansızlar yine iş başında. Allah size gün yüzü göstermesin. Allah bu ülkeden çaldığınız huzurun size zerresini nasip etmesin. sizler nankör mahluklarsınız. sizler vatansız öleceksiniz. size destek verenin de hoş görenin de ama şu bu diyerek arka çıkanın da Allah belasını versin. benin bahçemdeki köpeğimin dışkısı sizden daha değerlidir vatansızlar.

şehitlerimizin mekanı cennet olsun.
devamını gör...
bu şerefsiz hadise

hakkari'nin yüksekova ilçesi dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, patlaması sonucu meydana gelmiştir. bu kansızlar sürüsünün en bilindik yöntemidir. arkadan vurmayı, mayın patlatmayı, şafak sayan gariban çocukları öldürmeyi iyi bilirler. rabbim bu topraklarda yaşayıp, ekmeğini yiyen ama ekmek yediği yere ihanet eden kansızları cehennemine alsın!...

meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda şehit ve yaralılarımız var. rabbim şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza afiyetler ihsan eylesin. geride kalanlarımızın başı sağolsun. pkk şerefsizdir terör örgütüdür diyemeyenin kucağında patlasın bombalar. bindiği metroda patlasın! en sevdiğine kavuşacağı gün patlasın kopsun kolu bacağı o zaman pkk şerefsiz midir terör örgütü müdür oturur konuşuruz kopan koluna üzülürken ya da bacağına. şu an öfkeliyim belki bu tanımı daha sonra yumuşatırım bilemiyorum...
kahpenin kahpeliğini haykırmalıyız tabi onlardan değilsek.


(bkz: ülkemizin felaha kavuşması için fetih ve yasin suresi okuyoruz)

devamını gör...
türk milletinin gücünün daha ne kadar test edileceğini merak ettiren saldırı... bol keseden göz dağı vermek yerine artık icraata geçilmesi gerektiğini gözümüze sokan saldırı... yapanların Allah bin türlü belasını veresi saldırı... ve malesef maksimum 24 saat sonra gündemden düşecek saldırı.
devamını gör...
olayin saat 3 4 civari yasandigi ve pkk'nin haber ajansi firatnews tarafindan haber yapildigi iddialari var. haberin resmini gordum, shop degilse saat 6 civari yapmis firatnews haberi. "15 asker olduruldu." yazmislarsaat 6 civari kallesler. dedigim gibi shop degilse ve olay o saatlerde yasandiysa ve bunu mactan sonra ogreniyorsak eyvah eyvah diyorum sadece. eyvah eyvah.
devamını gör...
arkasında kim varsa Allah belasını versin dedirten hain saldırı.

işleri bu noktaya getiren her kim varsa onlarında..

herkesin uyanması lazım.
devamını gör...
ağız dolusu küfür etme isteği uyandıran saldırı. bitmedi gitti be. bitmedi gitti bu milletin çilesi. kaç yıl oldu bitmedi. tam biter sandık gene hortladı. Allah gani gani rahmet eylesin. yakınlarına sabr- ı cemil versin. tekrarını göstermesin. çözmeye yetkileri olanları da harekete geçirsin. bir an evvel birileri bişi yapsın ki üçer beşer şehit haberine alışma boyutuna getirildiğimiz türkiyede , haberlerin sıklığı ve şehit sayıları artmasın. yeter!
devamını gör...
29 şehit var diyorlar. doğru mudur? bir de bu haberin saat 18.00'da olması ve ahmet davutoğlu'nun gollere -şehit çocuğu zerre gülmedi- şen çocuklar gibi gülmesi aklıma takıldı en çok. nasıl bu kadar alçak ve duyarsız olabiliyorlar.
devamını gör...
şu saatten sonra da kınamanın ötesinde bir şey yapılmıyorsa bu devletin kapısını mühürleyip gitmemizi gerektiren hain saldırı.

Allah sebep olanın da göz yumanın da olmamış gibi davrananın da binbir türlü...devamını gör...
bu lanet ülke için kaç kişi daha ölecek.
şehitlik kutsiyet atfedip insanların yüreğine su mu serpiyorsunuz.
birilerinin şahsi istikbali, rahatı, servetine servet katması için daha genç ölmeli.


tüm bunlar yaşanırken adam çıkmış hala 400 diyor. çıldıracağım.
peki duyarsız kukla, lağım medyaya ne demeli. Allahın belası o top daha önemli tabi.
tribünlere verilecek o poz daha önemli.
heyhat neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.

devamını gör...
o gün davutoğlu hollanda maçı gollerine seviniyordu.

gol sevinci>şehit acısı'ndan.
yok haberi yoktu falansa kim bu ülkenin başbakanı.
devamını gör...
alıştırılmış haber başlıklarından biridir. yürekten üzülen kaç insan var ki? parmakla gösterilir. ah benim akıldan sıyrılmış milletim...
devamını gör...
reisçi tayfanın hakkında konuşmaması gereken olay.askerlerin kanı pkk kadar sizin de elinizde.

(bkz: kürt güçleri)

edit:zorunuza mı gitti gerçeğin yüzünüze çarpılması? yüzlerce kilo patlayıcı döşeniyor,şehirlere silah depolanıyor istihbaratları gelirken bir yerini kaldırmayanlar o askerlerin gerçek katilleridir.
devamını gör...
ülkem top peşinde koşarken habersiz kaldığı hain saldırı.

ülke yanmış ağlayanı yok. bu sefer güze gol yedi türkiye..
devamını gör...
yüreği ağzında "acaba şehit olanlardan biri benim evladım mı, benim kocam mı, benim abim mi, babam mı, kardeşim mi?" diye haber bekleyen aileleri düşününce boğazım düğümleniyor. elden gelen tek şek dua, dua, dua. rabbim şehadetlerini kabul etsin.
devamını gör...


bazılarımızın içi'nin buradaki şehit çocuğu gibi
bazılarımızın içininin buradaki alkışlayanlar gibi olduğu saldırı...
devamını gör...
tam da artık dağlıca'da saldırı yapamıyorlar, dediğim zamanlarda gelen lanet bir saldırıdır. bu lanetlik saldırı hakkında hızlı haber alabileceğiniz bir internet sitesi söyleyeyim: http://www.sondakika.com

oradan üç haber aktarayım:
reuters haber ajansı şehit sayımızın 15 olduğunu açıklamış.
saldırıyı gerçekleştiren terörist grubu 60-65 kişi.
bölgede saldırıyı gerçekleştirenlerle beraber 250 kişilik terörist grubu da çembere alınmış vaziyette.
devamını gör...
resmi olmayan ama telsiz konuşmalarından çıkarımlara göre: 22 askerimizin şehit, 12 askerimizin de kayıp olduğu söyleniyor.
devamını gör...
şehitlere üzülmemize imkan vermeden müfterilerin iftira ve yalan kampanyalarına, psikolojik harp oyunlarına ve medya operasyonlarına dönüşmüş saldırı.

1. 400 vekil dağlıca alakası
erdoğan'ın yeni anayasa ve sistemde köklü reform bağlamında söylediği sözler terör olaylarının sebep sonuç ilişkisi şeklinde çarpıtıldı. hürriyet bir twit attı, rt fav rekoru kırdı. hürriyet bile bir noktadan sonra twiti sildi ama algı bir kere yayılmıştı.
zaman gazetesinin hdp muhabiri bile sözlerin o manaya gelmediğini söylese de cemaat medyası bu fikri işlemekten geri durmadı.

2. şehit babalarına karaktersiz dedi yalanı
erdoğan'ın orduya polise sarayın ordusu polisi diyenlere yönelik söylediği söz, şehit babalarını hedef gözeten, onu kasteden bir söz olarak f tipi sosyal medyanın bir hesabından yayıldı.

3. davutoğlu maçta şehit haberlerini biliyordu yaygarası

anf resmi sitesinde çatışmaların 19 itibariyle bittiğini söyledi. bölgeye fiziksel olarak ulaşım kara ve hava yoluyla mümkün ancak çatışma ortamı ve hava muhalefeti nedeniyle şehitlerle ve yaralılarla ilgili net, sahih bilgiler teyit edilemeden başbakana verilemez. şehit haberlerini geç almasının sebebi teyit süreci ve destek kuvvetlerin hava muhalefeti ve diğer koşullardan dolayı bölgeye geç ulaşması

4. hürriyet'e protestoya madımak ve 6-7 eylül benzetmesi

bugün açılmış sadece 5 6 twiti olan bir fake hesap akp popüler hesaplarına madımak gibi yapacağız diye uyduruk bir mention atar, o mention yayılır, akp'liler eli meşaleli madımakçılar olarak yansıtır. hesap provokasyonunu yapıp çoktan kapanmıştır bile. tarih 6 eylül'ü 7'sini bağlayan gece olduğundan 1955'teki pogroım benzetmesi yapılır. tekbir gibi detaylarla olay süslenir ancak olayda kimsenin burnu kanamamıştır.
devamını gör...
--- alıntı ---

basın açıklaması

tarih : 07 eylül 2015
saat : 02:20
no : ba-59 / 15

24 temmuz 2015 tarihinde başlatılan yoğun hava harekâtı ile yurtdışındaki bölücü terör örgütüne ait hedeflerin ateş altına alınması neticesinde ağır hasar ve zayiat verdirilmesini müteakip yurtiçindeki bölücü terör örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verilmiştir.

özellikle hakkâri bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından menfez ve köprülerin tahribi ve yollara el yapımı patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkımızın ulaşım imkanları kısıtlanmıştır. bölge halkımızın güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 04 eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam etmektedir.

06 eylül 2015 günü dağlıca-yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet el yapımı patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. operasyonun devamında yola döşenen diğer el yapımı patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. patlama neticesinde kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.

bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet f-16 ve iki adet f-4 ile bölücü terör örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.

bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, türk silahlı kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

bölgede operasyon devam etmekte olup müteakip gelişmeler hakkında bilgi verilecektir.

kamuoyuna saygı ile duyurulur.

--- alıntı ---
devamını gör...
çocukluk arkadaşımın askerlik arkadaşının öldüğü eylem. sayıyı teyit ettiremedim. o da bilmiyormuş. karakolda tam bir gerginlik havası varmış. kimseye ulaşılamıyormuş.

not: çocukluk arkadaşım tezkeresini aldı, şu an burada.
devamını gör...
tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. milletimizin başı sağolsun.

haber doğruysa yarbay ilker çelikcan şehid.... rabbim rahmet eylesin cümlesine..

çok üzgünüm, rabbim yardımcımız olsun..
devamını gör...
az önce arkadaşımdan neredeyse net bir haber aldığım saldırı. 21 asker ölü 27 yaralı 12 asker esir.

şerefsizliğin böylesi görülmedi

önce mayın patlatıp sonra doçka ile tarıyorlar nihai olarak ise keskin nişancı ile kalanı vuruyorlar sanki savaştayız abi dedi.

yürek dayanmıyor lan dayanmıyor işte. neyden haberdarsınız ki. ne gördünüz ki!!!!

edit: 30 kişilik bir tim daha gitmiş ancak haber alınamamış.

hala kardeşseniz size iyi kardeşlikler hdp ile

edit2: milli şuur bitmiş istihbarat bitmiş ne için öleceğim ben kim için abi
devamını gör...
alçakların siyasi malzeme olarak kullanmaktan çekinmediği saldırı. ulan azcık saygınız olsun hemen ucuz siyasi saldırılarınıza malzeme yapmayın o kadar şehiti. milletin içi yanıyor siz hala siyaset peşindesiniz.
devamını gör...
fiilen savaş ortamı yaşanan bir bölgede 400 kilo patlayıcı yerleştirilip patlatılabiliyorsa hala askerimize gereken değerin verilmediği ciddiyetle hareket edilmediği görülüyor.
hainlerin nasıl savaştığının belli olmasına rağmen askerimizin bu şekilde hayatlarını kaybetmesi çok üzüntü verici.
artık yaşanılan sürecin adı konulup ne gerekiyorsa yapılmalı sorunu ötelemenin gereği yok.
halk tepkisini ortaya koyup göreve hazır olduğunu göstermesi gerekli sorun çözülecekse yine halkımız çözecektir.
devamını gör...
an itibariyle tsk dan yapılan açıklamaya göre toplamda 16 askerimiz şehit olmuştur.

tsk'nın sitesinde yer alan açıklama şöyle;

06 eylül 2015 tarihinde dağlıca-yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, daha önceden bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş, araçlarda bulunan kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur. kahraman altı silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralıların tedavilerine hâlihazırda devam edilmektedir.

saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan kararlılıkla sürdürülmektedir. bu kapsamda; bölgede tespit edilen terörist hedeflerinin imhası ve harekâta emniyetle devam edilmesi maksadıyla; bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı belirlenen 23 hedef
(altı mağara, iki depo, üç barınma alanı ve 12 doçka mevzii) 7 eylül 2015 saat 09.00'dan itibaren üç adet f-4 ve dört adet f-16 savaş uçağı ile ateş altına alınmaktadır.

bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, türk silahlı kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.


kamuoyuna saygı ile duyurulur.
devamını gör...
şehit olan askerlerimizin isimleri aşağıdaki gibi olan saldırıdır.

(bkz: yarbay ilker çelikcan)

(bkz: tolga artuğ)

(bkz: özgür yatakdere)

(bkz: adnan ergen)

(bkz: uğur yıldız)

(bkz: resul coşkun)

(bkz: fatih duru)

(bkz: cihan aksarı)

(bkz: tayfur hançer)

(bkz: tuğrul köseoğlu)

(bkz: muharrem öksüz)

(bkz: cemre salih gözen)

(bkz: okan taşan)

(bkz: harun saltalı)

(bkz: deniz göçkün)

(bkz: mustafa özdemir)
devamını gör...
bu saldırıyla ilgili çok ilginç bir detay: şehit olan 16 askerden sadece biri zorunlu asker 15'i profesyonel askerdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar