6 mayıs 2019 milli iradeye darbe yapılması

büyük bir farkla kaybedip çöküşün başlayacağını ben bile görürken sen nasıl göremezsin ey darbenin sahibi?
devamını gör...
serengiti düzluklerinde aslanlar ve diger hayvanlar bir arada yaşarken aslanlar birden diger hayvanlarin yanına gitmişler ve içlerindeki kör, topal olan sarı oküzu istemisler.
tüm hayvanlar toplanmış falan olurdu olmazdı derken "ya ne olacak verelim sarı okuzu kurtulalim" aslanlar bir daha gelmez diye dusunup sari okuzu vermişler.
gel zaman git zaman aslanlar yine gelmiş bu defa zürafayı istemisler derken hayvanlar toplanmış yine karar vermişler zurafayi vermisler neyse artik aslanlarin geliş gidişleri iyice sıklaşmış ve hayvanlar aralarinda ne yapcaz diye
konusurken iclerinden biri "biz en basta o sari okuzu vermeyecektik" demis
simdide aynisi ulke yonetimi icin gecerli biz en basta o siirti vermeyecektik siirt secimlerinde de şaibe oldugu belliydi yalandan iptal etmeler falan ama iste bi kere siirtte tayyibe vekillik verildi ya daha iflah olmaz artik istanbul secimlerini de begenmezse yeniden secim.yaptirir baska secimleri begenmezse de secim yaptirir.
onun icin yok halkin iradesi, millet iradesi bunlar yalan zaten belediyecilik konusunda halkin iradesine kadir topbaş görevden alindiginda balta vurulmuştu.
devamını gör...
başından beri aynı şeyi söylüyorum, istanbul seçiminin kaybedilişinde eğer sorumlu arıyorsak bu ak parti teşkilatından başkası değildir. ona buna suç atmaya gerek yok. kendi seçmenine dahi sahip olamamıştır.

istanbul ‘u geri alacaksınız diye türkiye ‘yi kaybetmeyin sonra!

diyecek çok şey var da hiç takatim yok. sonuçta devlet karar vermiş ve iptal edildi.

öyle ya daha kanal istanbul projesi ihalesi var, imamoğlu ya zorluk çıkrsaydı?

neyse, boş lakırdı bizimkisi..
devamını gör...
ne darbesi ya abartmayın Allah aşkına abartmayın. belli ki bir usulsüzlük olmuş hoşunuza gitse de gitmese de tekrarlanacak seçim. tekrar gider oy verirsiniz kazanırsınız bu kadar basit. kazanamayız diye korkuyor ve buna binbir türlü isim vermeye çalışıyorsanız anlarım ama madem kendinizden eminsiniz particiğinizden ve ekremciğinizden eminseniz bu kadar telaşa gerek yok.

ben size diyorum demokrasi böyle bir şey ama aşıksınız şu sisteme. aşık olduğunuz sistem arada böyle döver de söver de.
devamını gör...
kusura bakmayın dostlar. sandık kurulunda kamu çalışanları dışındakileri oraya başkan diye koyup alenen usülsüzlük yapılırsa -ki bu sadece biri- o seçim yenilenir. hani oylar yanlış sayılır veya kayrılır falan eyvallah bunlar seçim yenilemeyi gerektirmez de, burada daha birinci dakikada atılmaya çalışılan bir gol var. ysk onlar hakkında yargıya da başvurdu.
devamını gör...
akp kendi itibarını zedelemekten başka bir şey yapmadı, herkes biliyor ki imamoğlu seçimi tekrar alacak ve muhtemelen oyu da artacak. böyle şeylere en büyük fanatiklerin bile saygısı yoktur. yani son durumda bu durum chp'nin işine yarayacak. o zaman diyebiliriz ki bu ak partinin artık panik nedeniyle strateji hatası yaptığını gösterir. erdoğan istanbul hırsı yüzünden yenilecek, bu biraz drama dizisi gibi...
devamını gör...
sandıkta binali yıldırım'a 201 oy çıkmasına rağmen ysk sistemine 1 oy olarak girilmesinin ve bu durumun farklı yerlerde de tezahür etmesinin, itiraz hakkı kullanılınca sadece %10'luk bir oyun sayımı ile farkın 29 bin'lerden 13 bin'lere düşmesinin, ilçelerdeki geçersiz oylar ile büyükşehirdeki geçersiz oylar arasında sonucu değiştirecek kadar tutarsızlık olmasının milli irade ile hiçbir alakası yoktur.
devamını gör...
enteresandır ki seçimlerin yenilenme kararı ne binali yıldırım'a 201 oy çıkmasına rağmen ysk sistemine 1 oy olarak girilmesinden, ne büyükçekmece'deki sahte seçmen'den, ne de %10'luk bir oyun sayımı ile farkın 29 bin'lerden 13 bin'lere düşmesinden olmamıştır.

sandık kurulu başkanlarının kamu görevlisi olmamalarından seçimler yenilenecektir.

peki aralarında işsizlerin dahi bulunduğu bu insanlar nasıl sandık kurulu başkanı olmuştur?

hangi partiyle ilişkileri vardır?

önceki seçimlerde görev almışlar mıdır?

ya da olumsuz seçim sonuçları için bir sigorta olarak mı oralara yerleştirilmişlerdir?

ekleme: ve neden ilçeler, belediye meclisi değil de sadece ak parti'nin kaybettiği büyükşehir oylanacaktır?

cevap veriyorum; cehape ve fetö. zaten ikisi hep kolkolaydı 17 senedir..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar