6 yaşında oxford'a giren çocuk

joshua beckford adlı yüksek işlevsel otizm teşhisi konan, dünyanın en zeki çocuğu !
joshua henüz 10 aylıkken babası, klavyedeki harfleri ezberleyebildiğini keşfetti. ardından babası joshua'nın alfabeyi yazabildiğini ve çeşitli grafiklerdeki farklı renkleri gösterebildiğini keşfetti.

joshua 3 yaşına geldiğinde farklı bir dil öğrenip, akıcı bir şekilde japonca konuşmaya başlamıştı bile. beckford, “dört yaşından beri babamın dizüstü bilgisayarını kullanıyorum ve o yaşlarda organları öğrendiğim bir vücut simülatörüne sahiptim” dedi.

2011 yılında babası, oxford üniversitesi'nde 8-13 yaş arası çocuklara özgü bir programı keşfetti. oğlunun başarabileceğine inandı ve program için öngörülen yaşın altında olmasına rağmen çocuğunu kabul edilme umuduyla oxford'a yazdı. başarısından dolayı oxford üniversitesi tarafından beckford'a kayıt olma şansı verildi ve şimdiye kadar kabul edilen en genç (6 yaşında) öğrenci oldu. felsefe ve tarih dersleri aldı ve her ikisini de ayrı ayrı geçmeyi başardı.

buradan

ulan ben 6 yaşında ana sınıfına gidip makarnadan fasulyeden eciş bücüş resimler yapıp oyun oynuyordum , elin çocuğuna bak .
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar