7 eylül 2019 türkiye andorra maçı

nihat özdemir ve selim soydan'ın başkana* iyi yanladıkları maç. az daha uğraşsalar Galatasaray'ı ikinci lige düşürtecekler, ha gayret.*

milli takım iyi oynuyor ama hala gol gelmedi. andorra tam bi çirkef çıktı rıza baba, herifler göz göre göre faul yapıyorlar ama hakem inatla görmek istemiyor.
devamını gör...
soluduğu hava israf bu andorranın, tek yaptığı faul.
az önce verilen istatistik doğru ise 43. dakika itibariyle yaptıkları başarılı pas 28. lan sözlükten takım çıkarıp milli takıma karşı oynasak daha çok başarılı pas yapardık. hiç almasalar bu elemelere daha iyi.
bir de bu güzel çocukların arasında emrenin ne işi var arkadaş? demin hakanın bomboş olduğu pozisyonda çektiği saçma sapan şut ile yine delirtti.
devamını gör...
san marino ilk golünü mü bize atmıştı ilk puanını mı bizden almıştı neydi.
bugün de bu garipleri sevindirecegiz galiba.
devamını gör...
(bkz: rezalet)

türk futbolunun utanç anlarından birisidir. dünyanın en zayıf takımlarından birisini, en az dörtlük beşlik yapman gereken rakibini ancak son dakikada duran toptan gelen golle yenebiliyorsan bunun adı rezalettir.

ancak skordan daha çok utandıran noktalar oldu. bir kere aylardır gerek futbolları gerekse tavırlarıyla büyük teveccüh toplayan milli takım'a emre belözoğlu elinin değdiği çok açık. kimse "andorra şöyle çirkefti, böyle sert oynadı" demesin. maçın başında skoru belirleseydin adamlara böyle sert olmana gerek kalmayacaktı.

golden sonra "koyduk mu" ve "oley" çekilmesi apayrı bir şeydi. maçtan sonra da oyuncular tribüne çağrıldı, üçlü çektirildi. gole ve galibiyete aşırı sevinildi. yapılması gereken, bu futbolu reva görenlere en sert tepkiyi vermekti.

andorra, uluslar ligi'nde d liginde yani dördüncü seviyede. hatta bunun da en zayıflarından. bizim ligden örnek verirsek beşiktaş, fenerbahçe veya galatasaray'ın 3.lig'in en zayıflarından biri ile (mesela modafenspor) sahasında oynayıp ecel terleri döktüğünü ve son dakikada golü bulduktan sonra bir üst paragraftakilerin yapıldığını düşünün, durumun vahimliği daha net anlaşılacaktır.

ha bu arada andorra'nın nüfusu, bizim ödemiş'in ilçe merkezinden yani orta ölçekli bir kentten daha az, yüzölçümü de yarısından az. futbolcuları profesyonel falan da değil.

edit: ha bir de milli marşlar esnasında andorra milli marşını ıslıklayanlar oldu. cihan devletimizin ezeli ve ebedi düşmanı andorra tabi, peh!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar