entübe olduk olduk dirildik. Allah kimseyi sözlüksüz bırakmasın *. ileride çıkaracağım dünya sözlük'ün coronalı günleri isimli kitabımda uzun uzun bahsedeceğim yaşadıklarımızı.
devamını gör...
merakta bırakmış durum. böyle habersiz gidişleri sevebilir miyiz? sebebini hala bilmiyorum ama dünya sözlüğe bir kaç saat ulaşamayınca kendimi bir boşlukta hissettim. işin kötü tarafı sözlüğün twitter, instagram hesapları zaten kullanılmıyor. sözlüğün hastalanması yahut ölmesi durumunda haberimiz bile olmayacak.
devamını gör...
ara sıra ara verdiğim sonra tekrar döndüğüm sözlüğün başına gelmiş olay. fakat şu birkaç saatlik sözlüğe girememe meselesi *bağımlı olduğumu görmemi sağladı. aynı zamanda sözlüğün kıymetini anlamayı da. her ne kadar ara verdiğim zamanlarda anonim olarak bile girmemiş olsam da burada böyle bir platformun olması bir çeşit güven veriyormuş. hiç gitmediğin köydeki evin gibi.
devamını gör...
covid acil nöbetime denk gelmiş vakıa. sözlük bana geldiğinde yılların verdiği bol veri tabanıyla halsizdi ve son günlerde tanım daralması nedeniyle öksürük de eşlik ediyordu.diğer sağlık çalışanları el üstünden ateş ölçmek’e kalkışınca beni çağırdı,‘president başlıktaki tanımını bir hortlat’j, dedi. mesajı almıştım. alnının çatından ölçtüğüm yüksek ateşi ile her şey corona’yı çağrıştırıyordu. şüpheli temas öyküsünü sordum; sözlüğün teknik elemanlarının yaptığı bakımdan şüphe ettiğini, başka sitelerden virüs kapmış olabileceğini söyledi. sonra bt çektik. evet %100 virüs kapmıştı.

sizin kendisine ulaşamadığınız vakitlerde kendisini güçlü bir antivirüs programı ile yoğunbakımda tedavi altına aldık.

güncel durumu: bilinç açık, oryante, koopere. vitaller stabil. bt bulguları olağan.

(i: geçmiş olsun. Allah bir daha aynısını yaşatmasın
. *
devamını gör...
bagisiklik sistemimiz epey guclu merak etmeyin. corona morona vurmaz bizi. hosting ve odeme kaynakli bir problem olmus odemeyi halledince kaldigi yerden devam. aylardir sunucuya login bile olmadim maasallah dunya sozluk ayakta.
devamını gör...
sözlüğün bir b planı olmadığını gösteren durumdur.

keşke sosyal medya bu durumlarda bilgilendirme veya toplanma mecraa olabilseydi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar