70 metre tünel kazıp firar etmek

çok ayıp etmişler dediğim olaydır.

bir insanın geçebileceği tünelin minimum çapı 60-70 cm olmalıdır (yarıçap= 30 cm) . çapı 0,6 m olan deliğin kesit alanı pi*yarıçapın karesi= 3,14*(0,3*0,3)=0,3 metreküp (yaklaşık)
uzunluğu 80 m olduğuna göre çıkan toprağın hacmi 24 metreküp yapar.

1 metreküp toprağın 1,5 ile 3 ton arası olduğunu söylüyor inşaatçılar. biz 2 ton alalım. yani çıkan toprağın ağırlığı 48 ton eder.

bir kamyonun bir seferde 10 metreküp toprak taşıdığı söylendiğine göre, 5 kamyonluk toprak çıkmış bu tünel kazısından.

şimdi önemli olan bu 5 kamyon toprağın nereye gittiğidir.

bence cezaevi görevlilerinin heryeri çok dikkatli aranmalıdır. yutmuş bile olabilirler bu toprağı.


baştan edit: adım baran ve kahretsin evet on dört yaşındayım.
devamını gör...
çıkan toprağın tuvalete atılarak kazılması suretiyle yapılan firardır. hapishane yönetiminden gelen bilgiye son zamanlarda kanalizasyon bir kaç tıkanmış uyanamamışlar demek.
devamını gör...
kumları napmışlar asıl onu merak ediyorum ben. 70 metre az bir şey değil ki. belli ki birileri yardım ve yataklık yapmış. o kumlar nerede yaa...


devamını gör...
içinde en az bir tane micheal sicofield bulundurması mümkün olan mahkumların yaptığı eylemdir. babam gardiyan ve söylediğine göre içerden adam tutmadan kaçmak hiçbir şekilde mümkün değilmiş. bi sürü gardiyanın belki haklı belki haksız açığa alınıp parmaklıkların arkasına atılacağı firardır aynı zamanda.
devamını gör...
akıllara ziyan hadisedir.

esasında adamlar aylardır görüşmeye bile çıkmıyorlarmış.

bence o elemanlar mapushaneyi çoktaaan kapıdan terketti de bugün onların kaçışına bahane olacak bi tünel haber tezgahlandı.
devamını gör...
kaçan 18 kişiden 17'sinin yakalanmasıyla sonuçlanmış mevzu.

ulan ne mal adamlar var. sen 2 sene tünel kaz. tünelden çıktıktan sonrası için hiçbir planın olmasın. hiçbir planın olmadığı gibi öyle sürü halinde dolaş. hakikaten bu adamlar nasıl adamlarmış böyle.
devamını gör...
ankara belediyesince işe alınmaları gereken insanların gerçekleştirdiği hadise.

ver bu adamlara metro işini, yıllardır bitemeyen metroyu sene sonuna hazır etsinler.
devamını gör...
kaçanların yakalandığı yönündeki haberlere itibar edilmemelidir.

kanımca bu elemanlar, yani hapiste olan 18 kişi, pkk ile yürütülen çözüm süreci müzakerelerinde pazarlık konusu edildi. arkadaşlar önce serbest bırakıldı, sonra firar diye bi kılıf uyduruldu, sonra ertesi gün salınanların yerine başka 18 kurban kodese tıkıldı.

biz de bu dolmayı afiyetle yedik.
devamını gör...
18 kişinin 1 yıl boyunca yakalanmadan tünel kazıp bir hapishaneden kaçmayı planlayacak kadar zeki ve planlı olupta ertesi gün 17 kişi halinde yakalanması durumudur. demek ki bütün olay kaçan 1 kişideymiş toplum olarakta biz bu hikayeyi dinleyip uyuyoruz öylemi. bazı yazarlarda bu olaydan bile iktidara yüklenildiği için rahatsız olabiliyorlar ne olacaktı 11 yıldır devletin bütün imkan ve gücüne sahip medyanın bütün kontrolünü elinde tutan iktidar yerine kaçanlarımı suçlayalım. eğer bu olayın planlı veya pkk ile pazarlık konusu olmadığını düşünen birisi varsa dünya üzerindeki en saf insan olduğunu düşündürür...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar