9 ocak 2020 erdoğan'ın evlilik açıklaması

buradan

- “batı çöküyor. niye? aile kurumu diye bir kavram kalmamış.”

- “maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. çoğu 30'u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. böyle bir şey olur mu ya? evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor. aman bunlara dikkat edin.”

- “devlet babadan bahsediyor muyuz? onun da başında erdoğan var mı? var. ben de şu anda tavsiye ediyorum. hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya daha vahimi özendirilmeye çalışılıyor. televizyonların çoğu bunun kampanyasını yapıyor. aile kurumlarını kökünden kurutmaya amaçlayan sembollerin önü bilinçli bir şekilde açılırken aile kurumuna sahip çıkan davranışlar küçümseniyor. bu büyük tehlikeye hep birlikte karşı koymalıyız.”

gibi ifadeler içeren açıklamalardır. bence parmak bastığı nokta doğru ama bu sadece medyanın özendirmesinden değil. medya godoşluğa da özendiriyor ama godoş olmuyoruz.

sebepler çeşitli. ama temel sebep insanların genel olarak gelecekten emin olamaması ve diğer yandan ekonomik olarak insanların bunu başarmasının imkansız olması.

insanlar kendilerini geçindirecek maaşı en erken otuzunda edinebiliyor ki, bu da garanti değil, otuzuna geldiğinde ya başarılı kısımda oluyorsun ya da başarısız. ya çizginin altında ya üstünde. o yüzden insanlar evlilik gibi bir kuruma girmekten çekiniyor.

diğer yandan sayın cumhurbaşkanının parmak bastığı kısım doğru. günümüzde 30'una kadar hayatımı yaşayım sonrasında bir ya maaşı bol birini bulurum, ya da körpe bir kız bulurum düşüncesi hakim. bir de her gün yeni şans çıkma ihtimali var. bu yüzden insanlar neden bir sözleşmeyle kendimi sınırlandırayım diyorlar.( gerçi 30'unu geçince akılları başlarına geliyor, şanslı olanlar evleniyor, olmayanlar evlenmiyorlar)

vel hasıl böyle açıklamalar işte.
devamını gör...
1 hafta evvel demet akalın ve anlaşmalı boşandığı adını bilmediğim eski eşiyle aynı evde nikahsız yaşayan kişiyi makamında kabul etmemiş olsa tutarlı bulacağım açıklaması.. önce huzuruna gelen kişilere bak sonra akıl ver.
devamını gör...
klasik erdoğan sıtayla saçma sapan bi hedef saptırma açıklaması daha. resmen boş yapmış. sanki her şey şahaneymiş de hiç evlenmeyenlerin tek olayı medya manipülasyonu. meselelerin özünü böyle saptıran birinin çözüm üretecek makamda olması da içler acısı.
devamını gör...
bu çağrı kapsamında acil evlilik kiti* oluşturulsun. Birbirine uygun olanları evlendirmek için bir el atıverin başganım . **
devamını gör...
evlilik; ev, araba, dükkan , bahçe, tarla gibi satın alınılan bir şey olsaydı, para biriktirilerek alınırdı. okul, iş, mülakat gibi kazanılan bir şey olsaydı çalışılıp kazanılırdı. ama evlilik tek kişinin gayreti ve mücadelesi ile elde edilen bir şey değil. bunu ha cumhurbaşkanı söylemiş ha sade bir vatandaş. çoğunun anlamadığı nokta burası.
devamını gör...
batı çöküyor, biz ise uçuyoruz dimi?
aile yuvalarımız şen şakrak, her şey güllük gülistanlık değil mi sayın reisicumhurum?
kadem ve oluşumlarına siz hep yek destek çıkın reisicumhurum, biz kademgillerle evlenmeye devam ederiz sorun değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar