9 yaşında tacize uğrayıp kalp krizi geçiren çocuk

izmir'de arkadaşının dedesi tarafından tacize uğrayan kız çocuğu.

mahkemede tacizci ile karşılaşacağı için strese dayanamayan çocuk kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.

cinsel istismar ile suçlanan 56 yaşındaki dede ise tutuksuz yargılanıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/...

aga ne dersin ki. 9 yaşında, çocuk, kalp krizi. denecek hiçbir şey kalmamış.
devamını gör...
o kız çocuğunu tacizcisiyle duruşmaya çıkmaya mecbur eden sistem, zaten fiziksel istismar sonucu mahvolmuş yavruyu yasalar üzerinden duygusal istismara maruz bırakarak ölümüne sebep olmuştur.
çocuklarla çalışan ruh sağlığı uzmanlarının önerilerinin hiçe sayıldığı, raporlarının incelenmeden dosyalara kaldırıldığı sistemin temiz bakımlı elleriyle boğulan bir çocuk daha.
devamını gör...
şimdi tipini yediğimin biri gelip bi ayetle durumu toparlar lan. konuya başka bi açı verir, biz de yerik. çok üzücü, öyle üzücü ki insan olmak konusunda bitiğiz hacılar.
devamını gör...
hangi ayetin konuyu toparlayacağını merak ettiğim konu. islama saldıracağım diye abuk subuk beyanlar..... kuranda hangi ayetin ölüme sebep olmanın meşrulaştırdığını gösterirse sevinirim. zira "sebep olan işleyen gibidir" düşüncesi hakimdir islamda.... ayrıca haberlerden izlediğim kadarıyla çocuğun avukatının ihmali de var. bir psikolog yardımı aldırması gerekirken kendisi telkin etmiş mağdureyi.
devamını gör...
içim sızlayarak akıbetini tv de izlediğim çocuk.

ah çocuk, bu ülkede erkek-kız ayırmadan çocuklara taciz-tecavüz fiilini işleyen sapıklar el üstünde tutulur, tutuklanmazlar bile. belki de tacize uğradığın zaman üzerine ne giydiğin sorgulanacaktı. belki de rızan olup olmadığını da sorabilirlerdi.

bu ülkede yaşayan herkesin üzerinde ahın var çocuk, hakkını hiçbirimize helal etme, ben dahil herkes hesabını versin Allah'a.
devamını gör...
bu haberin altına yapmak istediğim her yorum sözlük kuralları sebebiyle silinecek o yüzden bir dilekte bulunup gidiyorum.

o bedenleriniz yaşarken kurtlansın inşallah. ıçinizdeki pislik dışınıza vursun da herkes size tiksinerek baksın.

o çocuk şimdi Allah'ın izniyle cennette. sizin yanacağınız ateşe Allah güç versin.
devamını gör...
dizine ilistigimizde bize hikayeler anlatan dede vizyonunu, küçücük bedenlere kelbî duygularla dokunarak * misyonuna dönüştüren bir haysiyetsizin sebep olduğu masum bir canın tarifi kifayetsiz ölümü.

pedofililerden nefrett ediyorum, hatta o pedo kelimesinin orada durmasına bile katlanamıyorum, bana kalsa pezofili en uygunu!
devamını gör...
merak ettiğim şu, bu adam sırf müslüman diye cezasını çektikten sonra cennete gidecek mi?

fıkıh kitaplarında yazanlar ezberimde, tamam. vicdanım ise asla rahat değil.
devamını gör...
bu pisliğe ve sürekli tekrarlanan olayı anlatma işkencesine dayanamayan minik kalbi yetsin artık demiş. iğreniyor, nefret ediyor ve çocuklarımızı sizden nasıl koruyacağımızın derdine düşüyorum. bu pislikler yüzünden baskıcı ebeveynlere dönüşüp sana güveniyorum etraf kötü klişesine gömüleceğiz.
devamını gör...
hırsızın, arsızın, tecavüzcünün davalarında naapmıyoruz? şaşırmıyoruz. eski partnerleri ile yedikleri haltları temizlettirme derdinde olan hukuku tek eline alanlar varken şaşıralacak bir şey değil.
devamını gör...
verilen karara göre bir değeri olmayan çocuktur. bazı insanlar niye bunları yaşamak zorunda, niye acıları, sınavları bu denli ağır olmak zorunda?
bu nasıl bir adalet lan? ben böyle bir adalete asla inanmıyorum, bu hukuku ben reddediyorum. bu çocuğun yükü hepimizi ezer geçer, Allah belanızı versin.
devamını gör...
bir çocuk. dünyanın pis yükünü kaldıramamış bir çocuk. bir çocuk benzersiz yeni bir dünyadır. bozulmamıştır. kainat onda yeniden anlam bulacaktır. yetişkinler dünyası her an, her saniye onu mahvetmeye koşulludur. dünya, gidişat, sistem adına her ne derseniz deyin özgünleşmenin düşmanıdır. ve çocuk da özgünlüğün en saf temsilcisi.

hayatta hiçbir şey çocuk kadar önemli değildir. çocuk kadar savunulmaya muhtaç, çocuk kadar çaresiz değildir. geçtiğimiz birkaç yıl bana bunu şiddetle öğretti. okumalarımın, yazmalarımın büyük kısmını çocuklar ve çocukluk oluşturuyor.

sonra ne oluyor? sonra işte bir çocuk kalp krizi geçiriyor. bütün dünya ölüyor o çocuğun duran kalbiyle. yaşıyoruz sanıyoruz? yok. yürüyen, yiyen, içen ve kalbini defalarca kıracağımız çocukları üreten ölüleriz biz yalnızca.
devamını gör...
içimizi burkan çocuktur. şerefsiz namussuz kimin evladı oldukları belli olmayanların da içimizde olduğu olay. bu konularda geciken adalet adalet değil. sapık hala aramızda ve hangimizin evladı hakkında ne düşünüyor bilmiyoruz. alnı damgalansa yeridir ........
devamını gör...
9 yaşındaki bir çocuğa kalp krizi geçirtecek derecede bir stresi ve korkuyu düşünemiyorum. bu durum için söyleyeceğim hiçbir söz, sözlüğün formatına uymayacaktır. o yüzden Allah geride kalanlara sabır versin diyebiliyorum sadece.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar