99 francs

filmin esas oğlanı octave, potansiyelini kafayı güzelleştirerek törpüleyen bir ptansiyeldir aslında. her şeyden kaçarak, gözlerini kapayarak bir çukurda saklanan onca bok böceğinin inadına birgün gerçeği görür, anaa.
devamını gör...
tüketim üzerine, ezip geçme üzerine, başkasını önemsememe üzerine, komplo kurma üzerine ve ne yazık ki sıkışıp kalmış zavallı insan üzerine: wake up alice.
devamını gör...
tüketim çılgınlığının overrated hâlini anlatan film.
overrated falan dediğimize bakmayın, bir gün gerçekten gelinebilir o hâle.
ya da çoktan gelinmiştir belki?
devamını gör...
izlediğim en güzel yapımlardan biridir kendileri.fransız filmlerini pek sevmediğimden önyargılı başlamıştım filme.ama film beni çok yanılttı.bu kadar eğlenceli ve sürükleyici olduğunu bilsem seneler önce bakardım filme.kaçırmayın derim filmi.hatta arşivlik bile diyebilirim film için.film 2 sonla bitiyor.hatta hangi sonla bitmesini istersiniz diye soruluyor film sonlarında.böyle bir film daha önce izlemediniz diyebilirim.
devamını gör...
--- alıntı ---

her şey satılıktır
aşk, sanat, dünya.
sen, ben.
özellikle de ben.
son teslim tarihi olan her şey gibi
insan da bir ürün sayılır.
ben reklamcıyım.
asla sahip olamayacağıniz şeylerin
hayalini kurmanızı sağlarım.
gökyüzü hep mavi.
kadınlar daima güzel.
mükemmel fotoşoplanmış mutluluk.
dünyayı güzelleştirdiğime
inanıyor musunuz?
aksine, içine ediyorum.
her şey geçici.
aşk, sanat, dünya..
sen, ben.
özellikle de ben.

--- alıntı ---
devamını gör...
iş dünyasının basamaklarını tırmanmak adına tüm ilkelerinden vazgeçen bir adamın hazin öyküsünü işleyen film. " son tüketim tarihi olan her şey gibi insan da bir ürün sayılır" repliği ile beni benden anlamıştı zamanında. zira günümüzün sahte, kendini olduğundan yüce göstermek için tiyatro oynayan bireylerinin dünyasında bir şeylerin yanlış gittiğini anlayan azınlığa vurgu yapıyordu. hülasa tahammül seviyesi pek de yüksek olmayan o azınlığı sevdiğimden, 99 francs'ı da oldukça başarılı buluyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.