a.101

#özgürler 

bim'in eski ortaklarının kurduğu bim'in gerçek rakibi. hard discount konseptini turkiye'ye getriren ve oldukça tutan bim'e aynı formatta verilmiş cevaptır. şuan için sube sayısı istanbul ve çevresiyle sınırlı olmak kaydıyla 280. asıl şaşırtıcı olan ise pek ürünü bimle aynı fiyat pek çoğunu ise daha ucuza satmaları. sonuçta ölçek ekonomisine göre bim ile fiyatta yarışamamaları lazım(bim'in 1600 şubesi var).

bu durumda ya bim sağlam kar marjıyla çalışıyor yada bu herifler acaip agresif biçimde piyasaya giriyorlar.

http://www.a101.com.tr
devamını gör...
milliyet gazetesi'nin haberine göre; aziz zapsu, geçen ay kurduğu yeni mağazacılık şirketiyle gıda perakendeciliğine tekrar dönme kararı aldı. zapsu'nun yeni market zincirinin adı "a.101", sloganı ise "harca harca bitmez" olacak.

a.101 şubelerinin bu ay sonu açılmaya başlanacağını belirten bir şirket yetkilisi, "yeni mağazacılık, "hard discount" (yüksek indirim) felsefesiyle bir gıda market zinciri kurmayı ve geliştirmeyi amaçlıyor. mağaza sayımızı zaman içerisinde netleştireceğiz. fakat konseptimize uygun bulduğumuz her noktada mağaza açmayı hedefliyoruz" diyor.

a.101'leri açacak olan yeni mağazacılık şirketinin hissedarları arasında singapur merkezli oligo ınvestment holding, aziz zapsu'nun başkanı olduğu azizler holding ve aziz zapsu'nun çocukları didem zapsu ile ömer zapsu da yer alıyor. 10 milyon ytl sermayeli şirketin yüzde 99.96'sı oligo ınvestment holding'e ait.


"for you'dan farklıyız"
yeni mağazacılık'ın başkanı aziz zapsu, başkan vekili ise bim yönetiminde de bulunan mehmet fatih saraç. oligo holding'i temsilen hasan hasip buldanoğlu ve isviçreli avukat urs adolf kaelin de yeni şirketin yönetiminde bulunuyor.

aziz zapsu'nun bakım ve kozmetik ürünleri pazarlayan for you mağazalar zincirinin de sahibi olduğu hatırlatılınca yeni mağazacılık yetkilisi, "for you, bir mağazalar zinciri olmasına karşın yeni mağazacılık gıda market zinciri niteliğinde olacak. bu nedenle iki firmanın yapacağı işler tamamen farklı" diyor.

aziz zapsu, kısa süre önce indirimli hazır giyim ürünlerinin satıldığı tedi, indirimli ürün satan evdi ve indirimli ayakkabı satan aydi zincirlerini kurmuştu. a.101'le zapsu'ların indirim zincirine bir halka daha eklenmiş oluyor.

http://www.a101.com.tr
devamını gör...

internet sitesinde verilen bilgilere göre;

28 mart 2008 tarihinde kuruldu.

28 nisan 2008 tarihinde ilk mağazasını açmış ve bir ay içerisinde hedefi olan "101 mağaza" sayısını aşarak 121. mağazasının açılışını gerçekleştirmiştir. åžu anda 315 faal mağazası bulunmaktadır.

"hard discount" konseptinde işletilen zincir mağazalarında, müşterilerine, düşük fiyatlarla ve düşük maliyette kaliteli gıda ve tüketim malzemeleri sunmaktadır.

2014 yılında 1500'ün üzerinde mağaza açılması hedeflenmektedir.
her gelir düzeyinde tüm tüketiciler potansiyel müşterilerdir.


a101 çalışanları, bu konsepte deneyimli, genç dinamik eğitimli kişilerden oluşmaktadır.

aralık 2008 itibariyle çalışan sayısı 1350'dir.
a101'de operasyon antalya, trakya, sakarya, izmir, pendik, yenibosna ve ankara bölgeleri depo-ofis ve istanbul merkez ofisi tarafından yürütülmektedir.

a101'e ait kamyonlar ile bu depolardan mağazalara sevkiyat yapılmaktadır*
devamını gör...
sık sık alışveriş yaptığım bim tarzı market. her geçen gün şube sayısını artırıyorlar.aynı ürünü piyasanın çok daha altında bir fiyata bulabileceğiniz markettir..
devamını gör...
adı a101 ,çünki açılışta 101 şube birden açtılar.çok kıreatif di mi?
şindi 350 şube.bim in tek tırstığı rakibi.çünki bimi bim yapan ve bime mal veren adamlar kurdu :))
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar