izmir'de bornova ve karşıyaka varken ödemiş ve tire'yi ne yapsın izleyici? ankara 'da çankaya ve yenimahalle varken gölbaşı ve sincan çok mu önemli ? istanbul'da kadıköy ,beşiktaş ve şişli gibi önemli merkezler es geçilir mi ? chp diye değil akp'nin de ,mhp'nin de ,iyi parti'nin de elinde olsa buralara hava durumunda yer verilmeli. ya sadece bütünüyle vilayet olarak istanbul, ankara,konya vs. diye gösterilse ne olur ki ? kardeş kanal a haber bu şekil gösterirken a spor 'un bu kadar fanatik ve partizan bir şekilde hareket etmesi neye dayanıyor anlam veremedim? bu kanala yalnızca iktidar yanlıları bakmaz, karşıt görüş de izliyordur mutlaka. bu anakent ilçelerinde yaşayan kişi burda illa hep chp'li yok,akp'lisi de yaşıyor, çankaya'da yaşayan ya da şişli 'de yaşayan kendi ilçesini görmek ister,çünkü çoğunluklu nüfus buralarda .çok da mühim değil,millet internetten takip ediyor, tv 'ye bakmasa da olur. eleştirdiğimiz asıl nokta ayrımcılık ve kutuplaştırma yapmaları. böyle yaparak kucaklayıcı olunmaz.
devamını gör...
hakkında yazılan bazı girdileri okuyup esefle "ödemiş'e diss mi attınız, şimdi başınıza belayı aldınız" diyerek haykırdığım vaziyet. ödemiş, 16'sı ilçe merkezinde olmak üzere toplam 99 mahallesi bulunan ve total nüfusu 130.000 kişi olan bir ilçedir, küçük menderes havzası'nın incisidir.

kültür ataşeliği görevimi ifa ettikten sonra ciddileşecek olursak siyasi bir yönü olduğu su götürmez bir gerçektir. lakin izmir bazında konuşursak konak, karşıyaka, bornova, buca vs. gibi önde gelen pek çok ilçe zaten izmir şehir merkezindedir ve havaları da üç aşağı beş yukarı aynıdır. mevzubahis bülteni göreli uzun zaman olduğu için şu anda hangi ilçeleri gösteriyorlar bilmiyorum.

bahsettiğimiz gibi izmir'in merkez ilçelerinin hava durumları arasında pek bir fark olmadığı için işlerine de geliyor bu durum. izmir'in siyasi haritasını göz önünde bulundurduğumuzda kuzeyden doğuya dek uzanan geniş bir alanı kapsadığını görebiliriz. bu nedenle il merkezi dışında kuzeydeki gediz-bakırçay havzası (bergama ve komşusu ilçeler), yarımada (çeşme ve komşusu ilçeler) ile küçük menderes (ödemiş ve komşusu ilçeler) gibi pek çok farklı kısmı vardır ve buraların havaları da değişkenlik gösterebilir. bu nedenle tüm bu bölümleri temsilen ilçeler kullanılırsa yani konak, bergama, çeşme, ödemiş merkez olmak üzere hava durumları belirtilirse gayet mantıklıdır.

kıssadan hisse, siyasi bir yönü vardır ama ödemiş'e bulaşmayacaktınız!
devamını gör...
girimden alınan sözlükdaşlar olmuş,kimsenin memleketine bulaştığım yok,ödemiş ya da sincan,hiç bir memleketi yerin dibine batırmaya çalışmak değil amacım, oranın nüfusu 130.00 ise benim memleketimin nüfusu 150.00 neredeyse vilayet boyutuna gelmiş ve büyümek üzere,üstelik iktidar partisine ait belediye yönetiyor koysunlar o zaman hava bültenine.ya vilayet bütünüyle koyulsun ya da ilçe konulacaksa dört tane iktidar belediyesi yerine on tane önemli ilçe konulsun parti ayrımı yapmaksızın.burada vurguladığım torpilli yayın.sonra da bu kanalları pek çok kişi protesto edip kanal listesinden siliyor. ntv ve star tv hava raporunda da şimdi var mı bilmiyorum iç anadolu bölgesi olarak niğde olurdu ankara'nın yanında ,konya ve kayseri'yi göremezdik,o da sırf kanalın sahibi şahenk holding'in memleketi niğde olduğu için jest yapmıştı memleketine.tamam ama konya,kayseri,eskişehir de önemli değil mi? onlar da olsun.şimdi bu yazıyı yanlış yorumlayan niğdeli arkadaşlar da hücuma geçmesinler aman ha.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar