a101'de kilosu 7,95 tl'ye satılan sosis

dikkat başlık ekşi'den. ama konu önemli.

adına sosis demişler ama bence başka bir şeydir bu. tavuğun ayağı, ibiği filan ne kadar sakatat varsa doldurup göndermişler galiba. ulan neler yediriyorlar bize ama ne denetleyen var ne de napıyonuz siz diyen. harbi dingonun ahırı bir ülkede yaşıyoruz.

devamını gör...
sosisi yerine paketi yense daha sağlıklı olacak olan ürün. sucuk salam sosis gibi ürünler sıkıntılı ürünler mümkün olduğunca yememek yemek istenirse de en güvenli yerden alınıp yenmeli.
devamını gör...
gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı ile sağlık bakanlığının gerekli incelemeleri yapması gereken sosis.

içinde ne var ne yok öğrenmek isterdim.
devamını gör...
a 101'in fakirleri sistematik şekilde öldürmeye yönelik attığı ilk adım. bunların sosislerini geçtim ithal etleri dahi yenmiyor. 5-10 lira fazla verin eti kasaptan alın.
devamını gör...
renklendirilip ıslatılmış teksir kağıdı, ojeli tavuk tırnağı, tavuğun bağrından söküp alınmış göğüs kıkırdağı, abidik gubidik katkı maddeleri, birtakım baharatlar var içinde. dışı naylon silindir torba, bağlamak için de naylon ip...

fakirlikle açıklanabilir mi yukarıdaki kepazelik? belki.
devamını gör...
sosis yiyenlere zaten bunlar müstahak. bir kere yapılışını açıp izleyin. et, hamur kıvamına gelir mi hiç kardeşim? hamurlaştırıp kalıplara dökülüyorlar. makineden bildiğin sıvı kıvamlı bir şey akıyor. yanındaki kangala ne demeli? kardeş bir kangal sucuk 25 ile 40 lira arası.
devamını gör...
migrosta pahalı paketlerde satılınca değeri yükselmeyecek yiyecektir.
sosis dediğin gıdanın et olduğuna dair bin şahit istemek lazım zaten. her ne ad ve markada çıkarılırsa çıkarılsın, bence insan yiyeceği olmamalı.
devamını gör...
aslında ona 7,95 bile çok diye düşünürdük, neyden yapıldığını gerçekten bilme imkanımız olsaydı...
devamını gör...
hakkını savunamayan, savunmaktan korkan, tükenmişlik ile hiç kimseden talebi olmayan fakir fukaranın; bim'den belli periyotlarla alarak, sesini çıkartmadan tükettiği onca kalitesiz üründen sonra a101 malları baya üsttür, belirteyim, ama siz yinede bu işin başını çeken 2-3 firmanın dışına çıkmayın sosis ve salamda.
devamını gör...
eğer tavuk ve hindinin iç organlarından yapılmış ise sorun edilmeyecek sosistir, dananın her yerini yiyoruz sonuçta. evet, yiyoruz.

fakar her ihtimale karşı, sosyal bir bilinç ve fikir oluşturmak için;

(bkz: yiyip de ölmeyenler favlasın) **
devamını gör...
çok şeker bir hafızaya sahibimdir. ailem beni 2 yaşlarında pazarda kaybetti ve bu bilgiyi hatırlamaz diyip sakladı. elimden tutmuş ve ailemi aramaya çıkmış teyzenin yüzünü bile hatırlıyorum.

hatırladığım diğer şey yakın zamanda bu tür ürünlerde tükürük bezi bulunduğu söylendi. marka verildi. satılan yerler söylendi. mesela a101. bim. hala satılmaya devam ediliyor. tükürük bezi kısmı sıkıntı, ondan emin olabiliriz.

yine de içinde bir şekilde hayvanın bir parçası var ama. içine hiç hayvan koymayan markalar var çünkü.
devamını gör...
bu sosisi satın aldığınız fişi yeseniz daha yararlıdır içinde ne olduğunu biliyorsunuz en azından. bilmiyorsanız. (bkz: selüloz) (bkz: mürekkep)
devamını gör...
bizim bakanın eşide alıyordur kesin. 29 tl et aldığına göre.
devamını gör...
2018 yılında hala sosis salam gibi şeyleri yiyenler olduğu için tartışmaya açık bir mevzu tabi.
şahsen bunları yiyenler gidip tavuğun ayağını kemirebilir. daha doğal.
devamını gör...
son zamanlar boğazdaki martı populasyonun neden bu kadar azaldığını düşünüyordum. şimdi aydınlandım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar