abdülaziz bayındır

süleymaniye vakfı'nın kurucularından. ehl-i tevhid, ehl-i ilim bir hocaefendi. şu cemaatle, bu cemaatle olan tartışması beni ilgilendirmez, ben imanı için gayret eden birisi olmasına bakar ve kendisini severim. Allah, kendisine hem bu dünyada hem de ahirette yardımcı olsun.
devamını gör...
ismail ağa cemaatinin şeyhi mahmut usta osmanoğlu ile yaptığı bir mülakatı kitaplaştırarak büyük bir hayra vesile olan hocamız. kitaba vercekcevabı olamayanların pek işine gelmese de kapı gibi duran eserler arasındadır. lise 1. sınıfta tanışıp eşe dosta hediye etmişliğimiz vardır.devamını gör...
asil bir din adamı akademisyendir,geri vitesi olmaması ve münazaracının arzu ettiği tarz da bulduğu deliller ile göz dolduran umutlarımızı yeşerten kişidir.

eğer bir kişiyi herkes seviyorsa ya sevenlerde ya da sevilende sorun vardır.

sakalına gurban olurum senin.
devamını gör...
istanbul müftülüğü veya yardımcılığı da yapmış bir teolog. rejimin bütçesinden beslendiği için mecburen islam'ı rejimle uzlaştırmaya kafa yoranlardandır.
devamını gör...
gözlemleyebildiğim kadarıyla ekrana çıkan diğer pek çok din adamından daha vakur, eğilip bükülmeyen biri. ilmin vakarı bu adamda mevcut. yine de hakkında daha keskin konuşabilecek kadar tanımıyorum kendisini. ama bir vakit http://youtube.com daki hemen hemen bütün videolarını iştahla dinlemişliğim de vardır.
devamını gör...
kur'anı yine kur'anla tefsir etme konusunda hassas bir bakış açısı vardır.
tevazusuyla ve üslubuyla takdiri haketmektedir.
fetva konusunda ise tanım yapasım gelmemektedir.

not: neden tanım yapasım gelmedi ki?
hocam hürmetler. fetvalara devam.
devamını gör...
kuran ışığında tarikatçılığa bakış isimli eserinde mahmut ustaosmanoğlu ve kurmaylarıyla tarikatın islamiliğini tartışmış ve hepsini kuran ayetleriyle susturmuş zattır. kuran ışığında tarikatçılığa bakış ismini vermesinin sebebi tarikatçılık ve kuranın ayrı kulvarlarda oluşundandır. kitabı biraz araştırmanız durumunda internetten çok rahat temin edebilirsiniz. http://www.downloadtr.com/I...

bu da bu kitaba reddiyedir. http://www.gezginler.net/mo...madem öyle bir de karşıt link verelim diyecektim ki avnullah özmansur isimli bir şahsın yazdığı şeylere rastaldım. abdulaziz bayındırın kitabına reddiye yazmış. biraz kuran kültürü olanlar avni efendinin yazdıklarının temiz akılla, saf kuran okumasıyla bağdaşmayacağını görür.

edit: link değiştirildi.

büdüt:biraz ağır konuşmuşum, insan aylar sonra farkediyor. dıngıloz kötü bir tabirdi.
devamını gör...
islamın kurandan başka mektebi olduğunu iddia edenleri susturan ilim sahibi zaattır. onun karşısında olanların savunduğu tarikatler sanırsın ki suffeden yetişmiştirler. ne suffedekiler ne de başkaları kurandan başkasına talebe değildirler. bunu anlamayanların savunduğu görüşleri alaşağı eden ender insnalardan biridir abdulaziz bayındır.
devamını gör...
kuran'a oldukça vakıf bir hocamız. ancak kurulu düzenle pek ters düşmek istemez kendileri. öyle derin mevzulara girmez. ama tasavvufa sağlam eleştirileriyle okumaya değer.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar