abdülkadir aksu

kahramanmaraş katliamında kahramanmaraş emniyet müdürüydü.ne zaman içişleri bakanı olsa dünya kadar faili meçhul olmuştur.bence tekin biri değil.akpde ne işi var anlamadım.umarım oğlu bu yazıyı okumaz:)
devamını gör...
diyarbakırlıdır. ak parti istanbul milletvekili, partideki 2 numaralı adam, genel başkan yardımcısı, eski içişleri bakanı. kendisine eskiden herkes gibi uzaktan tanırdım, sevmezdim. kendisi beni yolda görse tanımaz, adımı bilmez, hiç bir şahsi hukukum olmadı ancak şimdilerde seviyorum çünkü onla ilgili bir kaç şeye şahit oldum; kötü insan mütevazı olmaz ve sadece haklı diye zayıf insanların yanında yer almaz. abdülkadir aksu, mütevazı bir adam ve güçsüz ama haklı gördüğü kişileri savunduğuna da şahit oldum. insanlar insanların dış görünümüne bakar, Allah da insanların hem dış görünümüne hem de iç görünümüne bakar, nasıl biridir tam bilemiyorum, ben bildiğimi yazdım, doğrusunu mevla bilir,
devamını gör...
anap döneminde de içişleri bakanlığı yapmış, daha sonra fazilet partisi'ne geçmiş, akp'nin ilk döneminde içişleri bakanı olsa da 2007 seçimlerinden sonra kabineye girememiş milletvekili.
devamını gör...
aslen anaplı sehlen faziletli re"sen akepeli millet vekilidir.ne hikmetse görev yaptığı zaman itibariyle kapkaç olayları doruk noktaya ulaşmış toz işi ilkokullara kadar düşmüştü..
devamını gör...
bu abimiz derin devletin hükumet ve ak parti nezdindeki büyükelcilerinden biridir. digerleri icin (bkz: vecdi gönül) ve (bkz: cemil çiçek).
bilhassa bu abimizin oglu olan murat aksu babasinin icisleri bakanligi döneminde mali götürmüstür. ıstanbul piyasasini yakindan takip edenler istanbul emniyetini tabiri caizse oglu murat aksunun emrine verdigini iyi bilirler. babadan alinan bu büyük ve kudretli ulufe sayesinde karun kadar servete sahip oldugu iddia edilir durulur (ates cikmayan yerde duman tütmezmis derler).
derin devletin has evladi oldugunun en büyük kaniti ise kendisinin icisleri bakanligindan alindiktan sonra ergenekon operasyonlarinin baslayip derin devletin kirli camasirlarinin ortaya cikmasidir ve tabii kapkac ile okul önündeki toz isinin kesilmesidir.
icisleri bakanligi döneminde ne kürt acilimlari nede derin devlete karsi operasyonlar asla ve asla sözkonusu degildi.
recep tayyip erdoganin kendisini neden bunca yil icisleri bakani olarak tuttugu ise halen daha bir muammadir
devamını gör...
abdülkadir aksu, 12 ekim 1944'te diyarbakır'da doğdu. babasının adı muzaffer, annesinin adı vedia'dır. mülki idare amiri; ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi ve devlet lisan okulu'nu bitirdi. izmir kınık ve yozgat sarıkaya'da kaymakamlık yaptı. malatya emniyet müdürü, kahramanmaraş vali vekili, emniyet genel müdür yardımcısı, rize valisi ve belediye başkanı, merkez ve gaziantep valisi olarak görev yaptı. gaziantep valiliği sırasında "yılın bürokratı" seçildi. adalet ve kalkınma partisi kurucu üyesi oldu. 18, 20. dönem diyarbakır, 21 ve 22. dönem istanbul milletvekili. 46 ve 47. hükümetlerde içişleri bakanı, 53. hükümet'te devlet bakanı, 58 ve 59. hükümetlerde yeniden içişleri bakanı olarak görev yaptı. iyi düzeyde almanca bilen aksu, evli ve 2 çocuk babasıdır.
devamını gör...
kendisi iç işleri bakanı olarak türkiye jokey kulübü hakkında inceleme başlatıyor, fakat tezatlık odur ki bu kurum kendini savunmak adına avukat olarak aynı beyin oğlunu tutuyor. aklınızı toplayıp bir düşünün bakalım, bu olayın savunulacak bir yanı var mı diye.
devamını gör...
türkiye'de ülkücü mafyaların neslinin tükenmesinde içişleri bakanlığı yaptığı dönemde etkisi büyük olan insan. hiçbir zaman tam manasıyla güvenmemişimdir. gerçi yaptığı icraatlar iyi idi fakat bana samimi bir müslüman görüntüsü vermiyor.

bilmiyorum... bülent arınç'a, ali babacan'a baktığımızda gördüğümüz sadakat, dava onda yok gibi...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar