abdullah öcalan ı paşa yapalım

mümtaz'er türköne'nin guzellemesidir...

yayın grubu milliyetci tezler uzerinden politika gelistirirdiği donemlerde yapabilmişti..

eski mhp kokenlidir mumtaz.. tansu çiller'in de danışmanlığı yapmıştır..
neler değişti neler...
devamını gör...
zamanında rahmetli zeki müren ile bir sohbette ; ''size de paşa diyorlar marmaris ressamına da paşa diyorlar demek ki halk ikinizi çok seviyor'' demişler.
tabi halk sanatçıları her zaman zeki olurlar ve ince göndermelerde bulunurlar. ve şu cevabı vermiş.
'' bizim halk bir insanın suratına bakıp ......... diyemedikleri için onun yerine paşa derler belkide o yüzden paşa diyorlardır'' demiştir. şimdi bu niye aklıma geldi, niye yazdım bilemiyorum belkide paşa diyelim deyince söyleyemediklerinden demiştir.
devamını gör...
yalçın akdoğan: öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor.

mehmet metiner: öcalan’ın durduğu yer, türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. imralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor.

yiğit bulut: abdullah öcalan ortadoğu'da türkiye'nin önünü açıyor.

yasin aktay: öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup kürtler’in, pkk’nın önüne yeni hedef koymuştur. şartlarının iyileştirilmesi talepleri var. bu talepler normaldir, meşrudur.

beşir atalay: abdullah öcalan kürtler’in lideridir.

bülent arınç: dağa çıkışlar eskiye oranla daha nitelikli hal aldı.

sadullah ergin: öcalan bölgenin ve türkiye’nin reel politiğini daha sağlıklı değerlendiriyor.

nihal bengisu karaca: bebek katili denen bu kişi çıktı nevruz’da gerçekten kapsayıcı, insanlara geleceği gösteren ve helalleşme teklifi sunan bir konuşma yaptı.

mehmet barlas: abdullah öcalan bile zamanın ruhunu yakalamışken...

hilal kaplan: bir zamanlar “ölmeye hazırım” diyen öcalan, şimdi “yaşatmaya hazırım” diyor.

abdulkadir selvi: öcalan bu süreçte sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. ilerleyen aşamalarda öcalan’ın konumunu türkiye artık tartışmalı.

emre aköz: pkk bir terör örgütü değildir....

türünden bir cümle olabilir. dinlemedim... ayrıca emre aköz ya da mehmet barlas ne kadar ak partiliyse, mümtazer törküne de o kadar cemaatçidir. tabii emre aköz ve barlası toplayıp üçle, beşle çarpsan bir mümtazer hoca etmez, o ayrı... bir de sadece tansu çiller'in danışmanıydı demek pek bir sakil duruyor. tayyip bey'in de danışmanıydı. hatta ak parti'ye kapatma davası açıldığında savunma dosyasını hazırlayan ekibin başında olan adamlardan biriydi...

yani abiler/ablalar, eviniz camdan yapılmışsa taşlardan uzak durmanızda fayda var...
devamını gör...
ancak sağlam liboşlardan duyulabilecek cümle.

akp sağ olsun liboş kadromuzu epey artırdı. bakmayın cemaat içinde durduğuna bu liberal manyağın akp ile cemaat aynı otun laciverdidir. işlerine gelince ortak düşünebilirler.
devamını gör...
yeni osmanlıcılık taslayanları şaşırtan öneri.

osmanlı devleti isyancı liderlerinin hepsini öldürdü mü sanıyorsunuz? isyanların bazılarını sona ermesini lideri satın alarak, mevki makam vermekle elde etti osmanlı. yeni osmanlıcılık taslayıp osmanlı'nın neler yaptığını, devleti ayakta tutmak için bazen asilere bile makam mevki verdiğini bilmeyecek kadar da cahilsiniz.

abaza mehmet paşa'nın yaşamını bir inceleyin.

bana kalsa öcalan katilini bir gün yaşatmam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar