izaha ve yorumlamaya muhtaç bir eylem. bir iddiaya göre akp ile hdp anlaştı, öcalan'ın talimatı doğrultusunda hdp istanbul'da kendi adayını çıkaracak. bu da akp'nin istanbul'da kazanması demek.
devamını gör...
anlaşma var mı varsa ne seviyede şuan bunu kesin bir şekilde söylemek bizler için imkansız. ama şurası kesin ki, hükümetin izni ve onayı olmadan bu açıklama yapılamazdı. ayrıca ibb seçimlerinin iptal edildiği güne denk gelmesi bence rastlantı değil.

geçmişte bu iki parti arasında ittifak olduğundan gelecekte de olmaması için bir neden yok. belki de türkiye ittifakı dedikleri şey budur.
devamını gör...
abdullah öcalan uzun yıllar sonra avukatlarıyla görüşüyor, aynı gün içinde iktidarın baş yalakası bir gazeteci ise selahattin demirtaş'ın hapiste olmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiriyor, bu sırada hdp milletvekilleri suskunluğunu koruyor. ufukta yeni bir çözüm süreci denemesi veya seçimsel stratejik ittifak mı var? bu sorunun akla gelmesi şu noktada gayet normal.

duruma göre erbakancı, atatürkçü, milliyetçi, özgürlükçü, natocu, fetöcü, ümmetçi, amerikancı, avrasyacı, irancı... tepeden gelen tek bir yönlendirmeyle geçmişte söylediği ve yaptığı her şeyi unutup her ne gerekiyorsa onu olan bir omurgasız taban var nasılsa. maalesef bu taban, toplumun önemli bir kitlesini oluşturuyor ve son tahlilde zarar görenler ise toplumsal güven, milli birlik, demokrasi kültürü oluyor.
devamını gör...
muhatabının verdiği cevabı dinlemeyenlerin kafalarının bulanık olmasını gösteren görüşme. önce bir okuyun, okumak zor geliyorsa dinleyin efenim. 8 yıl aradan sonra öcalan'ın, avukatlarıyla görüştürülmesi yeni bir çözüm sürecinin işareti mi?
ahmet şık yanıtlıyor.

--- alıntı ---

şık, "akp ile yeniden çözüm süreci olmayacak. ama çözüm masası yeniden kurulacak" ifadesini kullandı.

--- alıntı ---

zaten akp ile çözüm masası olmaz, olursa devlet ile olur. çünkü pkk tüm ülke insanlarının sorunudur, akp'nin sorunu değildir. akp sadece devleti işleten zihniyetin bir kısmıdır.

ahmetşık

devamını gör...
hdp'li vekil imam taşçıer rûdaw'a yaptığı açıklamada kürtler istanbul'da akp'ye oy verebilir açıklamasında bulunmuş.

hadi bakalım.demek ki neymiş tüm planlar yapılmış. hiç bir şey tesadüf değilmiş. acaba bu pazarlıkta karşılıklı neler vaad edildi.
oslo görüşmelerinde olduğu gibi konuşmalar medyaya sızmadan aslında ne konuştuklarını öğrenemeyeceğiz.

şimdi düne kadar chpkk diye diye yeri göğü yırtan trollerden u dönüşü bekliyoruz.

Kaynak

(bkz: hdp'li vekilin kürtler istanbul'da akp'ye oy verebilir açıklaması)
devamını gör...
eğer bir hukuk devletiysek hangi mahkum kişi olursa olsun neden 8 yıldır avukatlarıyla görüştürülmüyorun sorgulanması gereken husustur.

çok merak ediyorum, sözlükte işkembei kübradan sallayan vatandaşlar, öcalan'ın metnini okudular mı? ben sizin yerinize zahmet ettim okudum. o metinden ne seçimlere boykota ilişkin, ne de yeni bir çözüm sürecine ilişkin hiç bir madde yok.

hani yanii, bu işkembei kübradan sallayan güruh, okuduklarını anlayabilecek kapasitedelerse hobi olarak yine okusunlar. buna bir şey diyemeyeceğim.
devamını gör...
(bkz: yavaş dön ümmet hızına yetişemiyor)

akp'nin istanbul'u gasp edebilmek icin yeni kozu.

akp=adalet ve kalkinma pergeli. pergelin sabit ayagi erdogan, diger ayagi da akp secmeni. sabit ayak kendi etrafinda dondukce, diger ayak da sabit ayak etrafinda savruluyor.

noldu la muhalefet tororizlerle isbirligi yapiyor falan beka sorunu cart curt? oglum gozunuzu acin artik. o gun de soyledim, iktidar icin sorun aslinda "hdp ile isbirligi yapilmaz!" degildi, sorun hdp'nin bu sefer akp ile birlikte hareket etmemesiydi. tersi olsaydi bugun muhalefete tororiz diyen iktidarin satilik kalemleri, bugun kardeslik turkuleri, turkiye barisiyor diye yazacakti. siz pergelin diger ayagi da done done onu da alkislayacaktiniz.

bu hayatta kendinize bictiginiz rol bu cunku: pergel olmak. Allah'in verdigi beyni, gozu, eli, bedeni kullanmak yerine; liderim dediginin gozuyle gormek, "o gormus", "o benim yerime dusunur" demek, onun eli kolu olmak. golge bir hayat yasamak.
devamını gör...
(bkz: realpolitik)

2011'den beri niye yasaktı da, bugün niye serbest.
kürtler istanbul'da binary'ye oy versin diye olabilir mi acaba?
ya da suriye'de geri vites atabilmek için?

ayrıca, öcalan'ın avukatı, yasak kararı kalkmasına rağmen 2 mayıs’tan beri başvurularına yanıt verilmediğini söylüyor.
devamını gör...
yasalar önünde suç işlemiş her mahkumun yasal haklarından eşit şekilde yararlanması gerekir. o mahkum bizim kafamızı çok bozuyor görüşme yasağı getirelim diye bir hukuk olamaz. o hukuk, hakkında bağımsız mahkemeler tarafından hiç bir suç isnat edilmemesine rağmen işinden ekmeğinden edilen binlerce khk'lıya kadar götürür işi. pırlanta gibi yüzlerce 20'li yaşlarda çocuğun intiharıyla sonuçlanan korkunç günler yaşarsın.
dünyanın en yüksek vergilerini ödememe rağmen neden dünyanın en boktan hizmetlerini bile alamıyorumun sorusunu düşünemezsin bile. eğitim kaliten yerlerdedir zira. ödediğin vergilerin kuruş kuruş denetlenmesi gereken sayıştay raporlarından haberin bile yoktur. sayıştay nedir onu bile bilmezsin.
gün gelir bütün dünyanın önünde kazandığım seçimi kazanmadın derler.

dolar bir gün olur sana 6 lira, ertesi gün 5 lira, bir sonraki gün 7 lira. bu dalgalanmalardan kim milyarlar kazandı diye sorarsan fişlenirsin. yüzde 20'lik dilimde işsizler ordusundasındır, içinde bulunduğun istatislikten habarın bile yoktur.

daha da uzatılacak bu ahval ve şeraitin bir an evvel düzeltilmesi adına muhalefetin de ve hatta iktidarın da atacağı bütün olumlu adımları destekliyorum. bu adım da öyle bir adımdır.

not: devlet gündelik testeron gel gitleriyle yönetilmez. devlet eşit ve adil hukukla yönetilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar