abdurrahman dilipak

elleri çok büyük olan amca. öyle böyle değŸil ya, gördüğŸüm zaman tırstığŸımı hatırlıyorum. bir şŸaplak patlatsa ağŸaçtan düşŸmüşŸe dönersiniz, o derece.
devamını gör...
ruhban okulunun açılmaması için olabildiğince gayrat eden fakat kızının okuduğu ecnebi-hristiyan- okulu için kendi tercihidir diyen, akp-saadet ayrışmasında "oyum saadete" deyip te yazısının altını tam bir akp li gibi dolduran muhtrem ötesi zat
devamını gör...
bir mahkemede hakim kendisini ben hakimim diye uyarınca,bende 40 yıllık sanığım diyerek muhteşem bir cevap vermiştir.laf sokma ve hazırcevaplık denilince aklıma bu olay gelir her nedense bir başka açıdan programı harikaydı böyle bir programa katkıda bulunduğum için kendimle hep gurur duymuşumdur
devamını gör...
mgk toplantısında illada içki isterim diyen güven erkaya'ya hitaben yazdığı hakkımı helal etmiyorum yazısı yüzünden sahip olduğu tek evi bugün haciz yoluyla satışa çıkartılan yazar. ergenekon davasında adalet arayan arkadaşlar buyursunlar buna da yorum yapsınlar. tabi her zamanki gibi tepeden inme değil. önce tazminata sebep olan yazıyı bir baştan aşşağı okusunlar ve sonra yorumlasınlar.
devamını gör...
bazı çevrelerce cumhuriyet gazetesi ile bir tutulan vakit'in yazarıdır. başına gelenler içler acısıdır. dünyanın en iyi niyetli insanlarından birinin hele hele en doğal hakkı olan hakkını helal etmemesi yüzünden bu hale getirilmesi en azından rezalet hatta belki de hıyanettir. bunlara destek verenler daha da acınası insanlardır.
akp iktidarı da bu hareketlere müsamaha gösterdikçe, gerekli kanunları değiştirmedikçe batmaya mahkumdur. bu arada iki seçimdir verdiğim oyumu bu seçimde ben de vermeyeceğim akp'ye. unutulmasın ki müslüman, partici olamaz. olsa olsa müslüman olduğu için destekler birini veya bir grubu. ama bu fırkanın veya partinin ideolojisi her gün islami çizgiden biraz daha kayıyorsa, yapılacak tek şey onları da değiştirmektir.
devamını gör...
güven erkayanın ölümü üzerine yazdığı "hakkımı helal etmiyorum" yazısına açılan tazminat davasını kaybetmesi sonucu evinin haczedilerek satılması gündeme gelmiş yazardır.
devamını gör...
başımıza ne geldiyse şu başörtülülerle şu sakallılardan geldi diye azarlayan , mikrofon tuttuğunda -ellerinin büyüklüğünden- toplu iğne tutuyormuş gibi gözüken adam
devamını gör...
davasının arkasında duran adam , okuyucusuna da bunu tavsiye eden, teşvik eden adam .'haksızlığa uğrarsan, hukukla hakkını muhakkak ara' diyen adam .'haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır' cümlesini hayatının amacı edinmiş hiç bir haksızlık karşısında susmamıştır . dilipak bir insandır .
devamını gör...
fikirlerini beğenmesem de dürüst olduğunu düşündüğüm(nur yüzünden midir nedir) mistik ve babacan tipli kendine has konuşması olan sağ görüşlü müslüman dindar kimliği on planda olan yazar.
devamını gör...
zamanında 32. gün programında bir salon dolusu üniversite öğrencisinin karşısına kendisine saldırılsın diye dikilip, ayar üstüne ayar dağıtan (bkz: çaycı, herkese benden ayar)

...

- sen şimdi burda oturuyosaan atatürk sayesinde oturuyosun taaam maaaaa???

- şimdi benim size şimdi burda oturuyosanız fatih sultan mehmet sayesinde oturuyosunuz demem ne kadar absürdse sizin bu sözünüz de o kadar absürddür

...

- benim gömleğimin rengi nedeniyle anayasa beni engelliyorsa, burada değişmesi gereken benim gömleğimin rengi değil anayasadır; anayasanın temel ilkeleridir

devamını gör...
sohbetleri harika olan bir amcadır, konuşması dinlenesidir.

güven erkaya paşası için hakkımı helal etmiyorum dediği için 157 bin tl tazminata mahkum olan yazar.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar