abdurrahman es sudeys

sesi en çok bilinen ve duyulan kabe imamı. 1961 riyad doğŸumlu olup, genellikle ramazan aylarında hatimle kılınan teravih namazının bitiminde hatim duasını o okur. kralı bile eleşŸtirebildiğŸi cuma hutbeleri meşŸhurdur. kur'anı anlayarak okuduğŸu için bazı ayetlerde çok duygusallaşŸır.
isminin birlikte anıldığŸı diğŸer kabe imamı için:
(bkz: suud ibrahim eşŸ-şŸureym)
devamını gör...
son dönemlerde aşırı kilo problemi ve diğer sağlık sorunları nedeniyle kabe'de çok fazla namaz kıldıramayan en güzel sesli kabe imamlarından birisi.
devamını gör...
ramazan'da teravih namazıyla birlikte yeniden gündeme gelmiştir. bir ses, bu kadar mı özlenir, rabbim arkasında teravih kılmayı nasip etsin denilen imamdır.
devamını gör...
özellikle tekvir suresi kendisinden dinlenildiğinde göz yaşlarına hakim olmanın bir hayli zor olduğu, sesini her duyduğumda tüylerimin başkaldırdığı, kendisini çıplak sesiyle dinleyebilmek için dualar ettiğim Allah kulu.
devamını gör...
yetmiş iki milletten oluşan uluslararası bir üniversite yurdunda bir ramazan günü hopörlörden sesini sonuna kadar açıp kıraatını dinlediğim ve sesi duyan ecnebilerin gelip ne kadar güzel şarkı söylüyor bu kim ki diye sordukları imam. sesi büyüleyicidir, son zamanlarda aldığı kilolar başına beladır, kendine dikkat etmelidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar