acı çekmeyi boşlukta yaşamaya tercih etmek

yanlızca bilinç düzeyi yüksek, erdemli insanların yapabileceği bir tercihtir. insanı yücelten acıyı, kolay elde edilen mutluluğa değişmeyenlerin tercihi.
kolay elde edip sıkılmak, üstelik bunu her alanda yasamak bir insanın başına gelebilecek en talihsiz durumdur. hiçbirseyden zevk almamaya başlarsınız. hayatın ta kendisinden de.
ve artık erdemli olmanın ilk şartı olan ölme isteği şiddetle beyninizde belirmiştir. işte buna karşı sizi hayatta tutacak acılardır ihtiyacınız olan.
devamını gör...
hayata bakış açısıyla yakinen alakalıdır.
acı çekmek bir var olma bildirisidir.
bir çok kişiye saçmalık olarak gelecektir böyle bir işe girişmek ama aslında bir erdemi yansıtmaktadır.

boşlukta yaşamanın da acı çekmeye tercih edilebileceği durumlar yok mudur peki?
neyden dolayı acı çektiğiniz de en az çektiğiniz acı kadar anlam katar hayatınıza...

(bkz: ismet özel)
(bkz: esenlik bildirisi)
(bkz: acı duymak ruhun fiyakasıdır)
devamını gör...
bunlar ne iddialı tercihler böyle!

öyle acılar var ki, insana tükürdüğünü yalatır. acı deyince sevdiğim kız bana abi dedi gibi şeyleri mi kastediyor bu insanlar acaba?
devamını gör...
boşlukta yaşamanın alternatifi acı çekmek olmasa bile, beyin herhangi bir aksiyonu tepkisizliğe yeğleyeceği için kötünün iyisini seçmektir esasında. boşluk hissi çoğu zaman hobilerle, çalışmayla doldurulmaya çalışılır ve lakin bunlar geçici çözümler yaratsa dahi eve gelip oturduğu zaman aynı şeyleri yaşamaya devam eder kişi. oysaki her insan evrende bir yerlerde kendi payına düşen bir anlamı yerine getirmektedir. her gün aynı şeyleri tıpatıp benzer biçimlerde yapıyor olsanız bile farklı sonuçlar doğuracaktır. geçtiği yolun kenarındaki detayları fark etmeden, doğruca yürüyüp giden birisi bunları göremez elbette. çünkü çoğu zaman elimizdeki hayatın güzel taraflarını fark etmekte mahir değilizdir. hülasa birey olarak şahsınızı aşan bir ideale, manaya inanmayı seçmek, yaşamdaki küçük detayların da önemli olduğunu kabul etmek lazım. o boşluğu dolduracak olan yine insanın kendisidir çünkü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar