acıbadem kurabiyesi

görüntüsü de hoşŸtur tadı da.

â•3 yumurta akı
â•250 gram pudra şŸekeri
â•1 tatlı kaşŸığŸı limon suyu
â•1 tutam tuz
â•100 gram çekilmişŸ fındık
â•100 gram çekilmişŸ badem
tarifin yapılışŸı
yumurta aklarımızı kar haline gelinceye kadar çırpalım. kalan malzememizi ekleyelim ve iyice karışŸtıralım. fırın tepsimize yağŸlı kağŸıt yayalım ve kaşŸık yardımı ile aralıklı olacak şŸekilde malzememizi dizelim. 140 derece fırında üzerleri pembeleşŸinceye kadar pişŸirelim. kurabiyelerimiz ılımaya başŸlayınca yağŸlı kağŸıdımızdan alalım. soğŸuk olarak servis edelim. dilerseniz üzerlerine pudra şŸekeri de serpebilirsiniz.
devamını gör...
bana dershane günlerini hatırlattı, sevgilim hocamız almış afiyetlen yemiştik. çok beğenmeme rağmen bir daha öyle bir girişimde bulunmamıştım. şuan kurabiyenin varlığını hatırladım resmen. ha, bir de bim'de var dediniz beni can evimden vurdunuz. ee gidilir ki hemen. *

tanım: bakılmaz, hemen yenilir.
devamını gör...
markasız olanları güzeldir. spontane bi şekilde, sigara almaya girdiğiniz kuruyemişçide falan çıkarlar karşınıza. bi sigara, olur size bir sigara, bir acıbadem, bir su.
devamını gör...
beşiktaş'tan yolu geçenler için öyle paketlenmiş, katkı maddeli (yüksek ihtimalle) versiyonlarını almaya gerek olmayan yiyecek. 7-8 hasanpaşa fırınında günlük muhteşem acıbademler çıkıyor. *
devamını gör...
bu kadar övüldüğünü görünce benim yediklerim neydi ki acep diye düşündüren kurabiye. böyle yapış yapış şekerli yoğun yumurta kokulu filan. acep benimki acıbadem değil miydi. fason acıbadem miydi ki.
devamını gör...
artık ucuza mal etmek isteyen uyanıklar tarafından bademli değil fındıklı piyasaya sürülen,bundan mütevellit bilinen yerlerden alınması tavsiye edilen lezzet.
devamını gör...
tadında lezzetli tatlılık isminde acılık olan bir tatlı çeşidi.
yapım aşamasında yayılmasını engellemek için biraz limon suyu ilavesi yeterli olacaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar