açık kadın mikropları çeken elma gibidir

akla domestos reklamlarındaki mikropları getiren söylem. hatırlarsınız mikroplar gezerken “kötüyüm ben, kötüyüm, kötüyüm” diyordu. hah! işte bu söylemde bulunan kişi aslında kadınlara değil erkeklere de kötülük yapıyor.
devamını gör...
haklı olduğunu düşündüğüm bir tespit. daha yeni yağmurla, soğukla baş etmeye başladık. ama gündür halsizlik, boğaz ağrısı, öksürük sahibiyim. napalım, şapkasız, beresiz sokağa çıkmayacağız artık.
devamını gör...
bir beyan.
ben öyle aman aman ifrit olmuyorum bu tarz şeylere. gidişat kötü olsa da niyet kötü değil bence.
ama biraz incitici.
neyse anam kısa günün kârı umumi hıfzısıhha kanunu vazifesi üstlenmiş olduk. bir de radyasyon çekmeye başlarsak daha ulvi bir görev ifa etmiş olacağız inşallah. tüm belalı karşı cinsler ok yönünü takip etsin lütfen.
devamını gör...
ya tamam hep aynı şeyler, aynı yanlışlıklar, aynı benzetmeler yapılıyor onu anladık da...
şu ekşiden aparttığınız başlıklarda paylaşılan video tarihlerine de bir bakın Allahaşkına ya... 2015'te paylaşılan video neden bugün gündeme düşmüş? ekşidekiler kadar mı bizim de ıq'muz yani? o videodaki adam kadar mı zeka seviyemiz?
kusura bakmayın ama 2015'teki videoyu bugün gündeme getirdiğimize göre evet.
devamını gör...
benzetmenin rahatsız edici olması, tesettürün farz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. tesettürlü olduğu halde birtakım günah işleyen kişilerin varlığı da, yine örtüsüz olmayı aklamıyor. gönül isterdi ki örtünmenin inanan kadınlar için farz olduğu mesajı daha yumuşak ve gönül alıcı bir dille verilsin. bu tip söylemler, müslüman olduğunu iddia edip tesettürsüzlüğü bir günahtan çok kişisel bir özgürlük olarak yansıtmaya çalışanların eline muazzam bir koz veriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar