açık sözlü olmak

kıskançlık doğurur.. şimdi ben burada açık açık böyle eli ayağı düzgün bir hatun kaldırmak istediğimi söylesem hemen aç gözlü moderatörler "ulan biz o kadar mod olduk mevki yaptık bunun için. şimdi ya kızlar bu herifin vaatlerine cevap verip görüşse?" diye düşünerek hemen silerler entrylerimi.. sebep de uydururlar canım.. format diye bir şey uydurulmuş. her türlü fiil de fortmattaki suçlara uydurulmuş.

işte beyler bayanlar. açık sözlülük etrafta aynı cinsiyetten olduğun kişilerin seni kıskanmasına yol açar..
devamını gör...
patavatsızlıkla karıştırılmadığı sürece on numara şeydir. ima yollu laf atma ise, patavatsızlıktan daha büyük patavatsızlıktır diyem ben.
devamını gör...
karakter meselesi, doğuştan gelen özelliklerden, sonradan kazanılması güç bir davranış şekli.
kendi çocuklarımdan biliyorum, ne kadar uğraşsanız da kişinin yaratılış sınırlarını aştıramıyorsunuz.
babam biz çocukken özellikle kızlarının kendilerini rahatça ifade edebilmelerini çok önemser, solcu olmadığı halde diyalektik yapabilmemiz için tartışmanın diğer kutbunda hep kendini bırakacak şekilde evde zaman zaman ortaya değişik fikirler atardı. bizde hararetle kendi düşüncelerimizi savunur, babamı korkusuzca saçmalamakla, bilgisizlikle suçlar, ağzımıza geleni ölçüp tartmadan atmosfere salabilme özgürlüğünü kullanırdık.
sonraları okulda da aynı yöntemi takip edince kız kardeşim bazı öğretmenleri tarafından kara listeye alındı, defalarca dersten atıldı falan. ben ondan daha uyanıktım ve babamın dünyasıyla dışarının farklılığını anlamıştım. o nedenle her sözü her insana söylememe konusunda biraz daha başarı gösterdim zannediyorum.
ancak yine de yazarken de kalemi dizginleme güçlüğü yaşadığım vakitler oluyor sözlük.
açık sözlü olmak dışardan bakınca kişiye psikolojik rahatlık veren bir eylem olarak gözükse de genelde sahibinin başını belaya sokan bir yetidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar