açık ve net konuşan insan

eğer ilave olarak edepli ve ahlaklı ise tadından yenmeyecek insandır. bal gibi akıtır sözlerini. türüne pek rastlanmaz çünkü artık çoğu kişi kapalı ve net olmayan insan türüne evrilmiştir.
devamını gör...
yanındaki insanları yüksek oksijenli ormana girmekten beter eder. zihni açar açmasına da açıldıktan sonra bulanıklığa kapılan zihin neti anlayamaz. millet eror verir. sonra da açık ve net konuşan insan, bulanık insanlardan tv'yi çalıştırmak için atılan tokatlardan nasibine geleni alır.
devamını gör...
kim bilir doğru mu söylüyor? kim bilir zehrini mi kusuyor? kim bilir zarafetten eser var mı cümlesinde? kim bilir elleri, gözleri ne diyor o esnada?

açık ve net konuşmanın da bir adabı olmak gerek, yol bilmek, yordam bilmek gerek...
devamını gör...
patavatsızlık, hadsizlik ve açık sözlülük ayrımını yapabiliyorsa konuştuklarının değeri olan kişidir. tabii ben açık sözlüyüm adı altında insanları aşağılayan dönüp kendine bakmayan hadsizlerdense sadece gülünçtür.
devamını gör...
söze "bak açık ve net konuşuyorum." diye girerse aslında boş konuşuyordur ve bunu gizlemenin izlerini sözde açık konuşmayla kapadığına inanır. taşındığı iddia edilen açıklık ,yeteri kadar net değildir. ortada sadece laf salatası ve bir miktar tehdit vardır sadece.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar