acıkmak ama yemek yemek istememek

ben var dayak yemek istemek. sanırım öyle bir şey. normalde gece acıkınca abur cuburlar yoldaşım olurdu benim. ama bir süredir kendilerinden uzak duruyorum. zaten bilinçli şekilde uzak durunca kısa zaman sonra yesen de eski tadı alamıyorsun. bilakis rahatsız ediyor. neyse dayak dışında bir şeyler bulacağız artık.
devamını gör...
stres döneminde olabilen durum.

--- alıntı ---

stres: stres yaşadığınızda vücudunuz sanki tehlikede gibi tepki verir. beyniniz, adrenalin de dahil olmak üzere, kalp atışlarınızı hızlandıran ve sindiriminizi yavaşlatan kimyasal maddeleri bastırır. bu da iştahınızı azaltabilir. buna, savaş yanıtı da denir ve yalnızca kısa bir süre görülür. uzun bir süre boyunca stres altındaysanız, vücudunuz kortizol denilen hormonu serbest bırakır ve özellikle yüksek kalorili gıdaları tüketmekten kaçınarak aç kalırsınız.

--- alıntı ---

ntv
devamını gör...
su içmekle sonuçlanır. işin kötü tarafı ise su içtikçe midenin daha da kazınması. gece gelen açlık hissine karşı yapılacak tek şey ağır yaşamlardan bir bölüm izlemek sanırım.
devamını gör...
ramazanda tavana vurmuş halim.

hele ortada yiyeceğiniz hazır bir yemek yoksa hızla zayıflatıyor.
hep üşenmekten benimkisi.
öğleye doğru ahmet şefin mutfağı kanalındaki yemeklerden yemek beğenmeler, arasından tavuklu bir tanesinde karar kılıp akşama doğru yaparım demeler... yanına kesin cacık. ama bulgur pilavı mı pirinç pilavı mı kararsızlıkları...
iftara doğru üşenerek çay demleyip yanında bi paket püsküüt yemeler...
iştahın kapanması, demlik bitirmeler, midenin aç karnına bi demlik çayı kabullenememesi...
artık iyice acıkmışken sahurun fazlaca yaklaşması, yemek yapıp da yiyecek kadar vakit kalmaması...
hocanın her seferinde ezanı daha erken okuması, alelacele iki bardak su ve kapanış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar