adalar

1. (Tematik)
eskişŸehir in öğŸrenci kordonu.
fazla uzun değŸil lakin etrafına serpişŸtirilmişŸ kafelerinden saçılan değŸişŸik türdeki melodiler eşŸliğŸinde sıkılmadan gezebileceğŸiniz yer.
ortasından porsuk çayı akar, usulca. ama kirlidir. yani bir temizlenir bir kirlenir. yazın tekne turları yapılıyordu bir ara, hala var mı bilmem.

kışŸın en soğŸuk zamanına denk gelirseniz, donmuşŸ porsuk çayı nın üzerinden hatıra fotoğŸrafı çektirme şŸansına erişŸebilirsiniz.

benim için sığŸınak görevi gören bir kitapçısı vardır. adı gibi insancıldır, insancıl.

cıvıl cıvıldır akşŸamları, bir banka oturup kendinizi kalabalıklar arasında, evinizin bir odasında tek başŸına otururmuşŸçasına huzur içinde hissedebilirsiniz. akşŸamları bu güzel mekanda yüryüşŸ eşŸliğŸinde bir arkadaşŸla hasbi hal etmek, iyi gelir insana. geçmelidir insan tırabzan misali köprülerinden, caddelerinden.
devamını gör...
6. (Tematik)
bu aralar tırtıl alerjisi olan gitmesin. gidenlerin çoğunda akşamında ciltte kabarıklıklar oluyomuş bunun sebebi de tırtıl alerjisi imiş. benden demesi.
devamını gör...
12. (Tematik)
yazları caddelerinde bolca tursit görülen , deli sıcak ideal vakti baharda gitmelik olan hem istda hem ist dışı sayılan mekan. bi ara geleneksel hale getirmiştim gitmeyi.

burgazada da ahşap bi öğretmen evi görüp ya çok güzel keşke ben de atansam vs demiştim gerçekleşti ama hala oraya gidemedim. büyük ada ya ne zaman gitsem hatırla sevgili gelir aklıma. fayton kısmı nostalji içerse de en güzeli bisiklettir. kimsenin sizi tanımadığı küçük şirin sevimli hoş vakit geçirilecek bi yerdir. bende biraz çılgınlık eğilimi de yaratmaktadır. * *

o değil , yazarken ne denli özlediğimi fark ettim.. ben bi yakında gideyim hele..
devamını gör...
13. (Tematik)
yazın gitmenin çok zor olduğu istanbul açıklarındaki adaladır. ulaşım çoğunlukla şehir hatları vapurları ile yapılır. fakat bu mevsimde vapurlar metrobüs gibi işler. bırakın oturmayı bazen ayakta duracak yer bulamazsınız. vapurlar çok eski olduğundan bir de hafiften korku kaplar yolcuyu. boğaz hattında son model vapurlar varken eskilerin adalara gönderilme sebebi ise vapur derinliğinin eskilerde daha fazla olması sayesinde açık denizde dalgadan etkilenmemesidir. yazın adalar vapuru önce avrupa yakasından sonra kadıköyden yolcu alır. haliyle ufak uyarı olsun saat süren yolu ayakta geçirmek istemiyorsanız kadıköyden binmeyin. yada bostancı dan hızlı motorlarla geçebilirsiniz.

hatta siz hiç adalara gitmeyin. ne gerek var. ağaç, deniz git beykoza. sonra yolcunun cenemesini yazlıkçı üniversite öğrencisi personel çekiyor. o sıcakta da emin olun hiç hoş değil kaprisler falan. zaten kalabalıktan sebep sürekli kavga çıkıyor. ısrarla gitmenin ne anlamı var kardeşim.
devamını gör...
ımara açılacakmış. motorlu tasitlari avmleri plazalari görür müyüz ki acep ? yazlari canlanan ada hayati yerini her daim canli manhattan sokaklarına mi birakacak? ahsap evler kadim dostluklar eskinin tanidik asina yaslilari zaten azaliyordu hepten mi kesip atmak isteniyor ? buyukadada fayton yerine son model araba mi gorelim ? bi ellemedigimiz orasi kalmisti orayi da kendimize benzetelim rahata erelim. rahatlik kalabalik kargaşa ve beton sacayaginda zaten.. sizin akliniza turp suyu sıkmalı..

(#1577014) ozlemisim.. gidip goreyim bari mahvolmadan..
devamını gör...
imara açılmasını destekliyorum. zira artık istanbul'da olmayacağım ve istanbul'un güzel kalması için tek bir parmağımı dahi oynatmamaya yeminliyim. buraya sahip çıkacak olanlar 4 kişilik ailenin 10 günlük tatili 40bin liraya çıkan ülkede asgari ücretle çalışıp üsküdar sahilden başka deniz göremeyenlerdir. onların da biz itiraz ettiğimiz de vatan haini ilan etmelerinden sıkıldım. herkes hak ettiği gibi yaşar. umarım zenginler daha da zengin olur. yaşadığı yere sahip çıkmayan, semtindeki deprem toplanma alanı dahi imara açılırken boş boş seyreden kişiler hak ettiği kadar yaşayacak. yarın gidip itirazını yapan yine şehir planlama odası ve mimarlar odası olacak ve yine birileri bunlaaar gelişmemizi istemeyen hainlerdir dediğinde o rekreasyon alanına en çok ihtiyaç duyan kesim elleri patlarcasına adaların imara açılışını alkışlayacak.

tesis yapacaklar, tesis mi zeytin ağacı mı önemli diye soranlar senin altında piknik yaptığın katma değeri düşük çam ağacına zerre kadar acımaz. hayrını görün. itirazınız varsa da sandıkta gösterin diyorlar. orada halledersiniz. ama hiç umudum yok. yalandan vah canım adalar ah canım adalar diye ağlamayın. cidden istiyorsanız gidip plan itirazlarını yaparsınız. yoksa araplardan başka kimsenin alamadığı dandik konutlarla dolu adalarınız olur. siz de karşıdan boş boş bakarsınız.
devamını gör...
20. (Tematik)
etrafı sularla kaplı kara parçasıdır.
çin de ise adalar ölümsüzlerin mutlu bir hayat sürdükleri ' kutsanmış kulların adaları ' yani çin cennetidir. efsaneye göre bunlar çin'in doğu sahili açıklarında 3 adadır: fang-zhang, peng-lai, ying- zhou dur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar