adalet bakanının süleyman çakır tweeti

seçim çalışmaları sırasında bir röportajda * , "laiklik elden gidiyor" * sözleriyle sosyal medyada çok konuşulan isim süleyman çakır idi kuşkusuz. bununla ilgili adalet bakanı abdülhamit gül'ün paylaştığı tweet ise şöyle; "sen bu ülkenin asil ama horlanmış gerçek sahibi, her seferinde iradenle nasıl da güzelleştiriyorsun herşeyi. bu iradeye layık olabilmek üzerimizdeki en ağır mesuliyet. rabbim mahcup etmesin."
anlamadığım kısım ise madem ki bu adamın horlandığının farkındaydınız, (ki bu ibarenin bu şekilde kullanılması mütevazı bir durum değil) neden seçimden sonra bir açıklama ya da gönül alma durumuna geçtiniz? herşeyi güzelleştirdiğini düşündüğünüz bir şahsın sizin üzerinizdeki etkisini olay anında ifade etmek daha adilâne bir tutum olmaz mıydı?
devamını gör...
cehaletin,
kabalığın,
nobranlığın,
önyargının,
düşüncesizliğin,
saygısızlığın,
hakaretin,
küfrün,
ayrıştırmanın,
...

adalet bakanı tarafından yüceltilmesidir. adam haklı, sonuçta kendileri cehaletten beslenen bir iktidar.

iğrenç. ıyk!
devamını gör...
hatırladığım kadarıyla videoda amcamız hakaret ve provokasyon içerikli sözler sarfediyordu.
ülkedeki adaletin durumunu tweete bakarak değerlendirebiliriz sanırım.
devamını gör...
kurtlar vadisi biteli yıllar oldu, sonra süleyman çakır daha dizi devam ederken öldü. ne süleyman çakır'i ne twiti diyordum ki meğer mevzu başkaymış. yani şimdi hem kürtaj yaparken ki sözlü saldırı hem de diş fırçası terbiyesizliği adiyceydi. ve fakat dayının da övülecek hiçbir yanı yoktu. bağnazlığın ete kemiğe bürünmüş haliydi.
devamını gör...
ak parti seçmeni olsaydım "bana hakaret mi etmiş lan bu?" diye düşünürdüm.
devamını gör...
sayın bakan kendisine yakışanı yapmış. başka türlüsü de beklenemezdi kendisinden.
devamını gör...
kimin asil kimin yedek vatandaş olduğuna karar verecek mertebede gören birinin yazdığı, nedense seçim sonuçları açıklandıktan sonra atılan, saçma sapan bi güzelleme içeren tweettir. o herif bu ülkenin asil ve gerçek sahibi ise; peki biz kimiz, suçumuz eğitimli olmak mı, asalet için mikrofonlara partizanca saçmalamak mı gerekiyor, mesele oy ise bizim oyumuz kıymetsiz mi?
yazıklar olsun...
devamını gör...
iktidara geldiklerinde yaşına başına bakmadan tutuklatacak bir zihniyetin nobranlık ve cahiliyetle itham ettiği benim süleyman amcam, belki söyleme şekli ve hitap şekli farklı veya itici ayrı bir durum fakat seçimden önce dalga geçer gibi diş fırçası verilmesi ayrı bir ayıp ayrı bir terbiyesizlik zaten sizin bu hastalıklı zihniyetiniz devam ettikçe iktidar sahipleri daha güçlenmeye devam edecek.

(bkz: muharrem ince)
(bkz: birkaç şizofren)

tanım: süleyman amcaya yapılan bir destek twiti.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar