#siyaset  #özgürler 

2009 yerel seçimler sonrası sandıktan çıkan mesajı iyi etüd edip, nerede ne zaaf gösterdiklerini çok çabuk fark edip, medyaya daha fazla malzeme çıkarmadan yoluna emin adımlarla ilerlemesi gereken parti.
devamını gör...
son üç yıldır türkiye'yi bizden olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayırdığı net bir şekilde anlaşılan iktidar partisi.
devamını gör...
8 yıllık iktidarı sürecinde ülkenin temel kaynaklarını özelleştirerek ekonomiyi ayakta tutmaya çalışan partidir. sattığı telekom, petkim, tüpraş, ereğli demir-çelik fabrikası...vs gibi kurumlar bu ülkenin inanaçlı halkının verdiği vergiler ile kurulmuş ve yabancı sermayeye peşkeş çekilmiştir.

aynı zamanda ülke içi orta ve küçükk ölçekli üretimi çarpıklaştıran ve/veya bitiren partidir kendileri. 2002'den bu yana dünyada yaşanan olumlu ekonomik konjonktür ve likidite bolluğu dünya ile bütünleşmiş türkiye ekonomisinin göreceli istikrarının da temel nedeniydi. uygulanan değerli tl. ve yüksek reel faiz politikaları ile yurtdışından çekilen sıcak para, ekonomiyi döndüren ana etmendi. ama bu türkiye sanayisinin çarpık yapılaşmasının da nedeni oldu. ihracata dayalı bir sanayi yapısı kurdu ancak aşırı değerli tl sayesinde ihracatın finanasmanı hep ucuz ara malı ithalatı ile sağlandı.

bu beraberinde çok yüksek bir cari açık ve özel sektörün aşırı dış borç yükü altına girmesi problemini getirdi. milli gelirdeki büyüme arttıkça cari açık da, firmaların borçluluğu da günden güne arttı. bir nevi suni büyüme yaşandı.

günümüz krizi ile birlikte ulusarası piyasalardan kolayca borçlanmaya alışmış özel sektör, borçlarını sürdürememe tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.
devamını gör...
bu paritinin adalet bakanı şöyle bir cümle kurmuştur.

"hükümetimizle kavga eden, zıtlaşan yerel yönetimler her projelerini ankara'dan geçiremiyor. maalesef bu türkiye'nin gerçeği. o nedenle halkıyla barışık, hükümetiyle barışık, devletiyle barışık mahalli yöneticiler işbaşında olursa bizim sorunlarımız daha çabuk çözülür"

bu durumda şöyle bir soru sorulmalı kanaatimce. siz değil misiniz yedi yıldır iktidarda olan. bu "türkiye gerçeği" ni değiştirmek için neden bir şeyler yapmadınız? daha çok soru sorulur aslında ya ucu açık kalsın, o soruları da siz bulun.
devamını gör...
"türkiye cumhuriyeti laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devletidir."
anayasanın temel olarak kabul ettiği 4 özellikten de zerre nasibini almamış iktidar partisi.
devamını gör...
ekonomiyi düzeltme adına köklü önlemler almak yerine sadece kendi iktidar dönemlerini kurtaracak çözümler üreten, halkın oylarını kömür ve beyaz eşya ile satın almaya çalışan, seçim zamanı ayaklarına kapanmak sureti ile oylarını istediği seçmenini, diğer dönemlerde insan yerine koymayan partilere halk arasında adalet ve kalkınma partisi denir.

partinin en agresif adamını lider yapmaları, eleştiriye tahammül edememeleri, yandaşlarına ihale ve ticaret alanı açmaları ve her nasıl oluyorsa bu kadar illegal iş yaptıktan sonra hala Allah'tan korktuklarını iddia etmeleri en belirgin özellikleridir.
devamını gör...
partinin ana kademesindekilerin ve belediye başkanlarının birçoğunun refah partisi kökenli olduğu unutulmaması gereken partidir.
ancak kitle partisi olması sebebiyle çürük yumurtaların çok olduğu ve en son belediye seçimlerinde bu çürük yumurtaların sepetten atılması gerektiği ortaya çıkan partidir. kim ne derse desin rakamlara bakıldığında iktidarları döneminde ihracatın, yurtiçi gelirlerin vs in 3-4 katına çıktığı göülecektir. (bkz: tuik) bence birlik olup yanlışlarının düzeltilmesi için çaba gösterilmesi gereken partidir.
devamını gör...
beyaz eşya ve kömür sayesinde oyları topluyor ve birinci parti oluyormuş.
ortalama bir ev hayvanı zekasına sahibim ve gerçekten bunun olabilirliğine inandım.

yalnız şunu anlamıyorum;
bu kadar basit bir stratejiyle iktidar olabilmek varken, neden trilyonları havaya suya gömen ve her biri halkın partisi olma iddiasıyla siyasetçilik oynayan diğer partiler de yapmıyor bunu?

sordum birine.
"çünkü anlık ihtiyaçları karşılayarak halkın gözünü boyayacak kadar onursuz değiller".

bak hele kuş kafalıya!
oy verene bidon kafalı de, kömüre kanan ahmak de, okumamış cahil diye suratına bağır, sonra gel onurdan-şereften bahset.
anlık hamlelerle işleri olmadıkları da belli.
katsayının mucitlerinin, türban çığırtkanlarının falan hesapları hiç de anlık değildi. bu haysiyetsizliklere çanak tutan godoşlar da (ki godoş kelimesi süper oldu burda) hala işin promosyonlarında arıyor olayı.

en yakın ak parti merkezine gidip bir gün boyunca içeri giren-çıkan vatandaşları izleyin. erzak ve kömür konusunda kafanızda öyle bir ampul yanacak ki, şaşıracaksınız.
devamını gör...
devletin parasıyla yol yapınca oy toplayabileceğini sanan siyasetçileri bulunduran parti.
oy alamayıncada 'çok hizmet etmiştik çok şaşırdık' derler bu siyasetçiler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar