adaletinizin terazisini sileyim

ak parti eski millet vekili, yenide yüksek seçim kurulu temsilcisi recep özel'in sanatçıların; "her şey çok güzel olacak" etiketi ile twit atmalarına kızarak söylediği sözler. mesela sayın vekil aynı performansı belediyelerden bağış alan ak partili vakıflara neden söylemedi merak konusudur. bu kötü tavırlarla gidip chp'ye oy verdirecekler adama başka bir şey demiyorum.
devamını gör...
(bkz: yuh)

"bir fikre, bir ideolojiye zarar vermek istiyorsanız onu kötü savunun..."

böyle dostu olanın düşmana ihtiyacı yok gerçekten. kullanılan dilin çirkinliğine, üslubun bayağılığına bakar mısınız! bir tarafta "haddini bilmesi gereken benim, siyasilerdir", "makamın büyüdükçe, boynun bükülsün." şeklinde konuşan imamoğlu, bir tarafta bu embesil üslup. halk niye senin tarafında olsun ki?
devamını gör...
bir biblo vardır, elinde terazi tutan gözleri bağlı bir figür. gözlerinin bağlı olması adaletsizlik yapmaması adına, kefeleri hissederek ölçmek için. şimdilerde bu biblonun gözleri açık ve kefeleri kendisi doldurup indiriyor. maymun gözünü açtı diyeceğim de bu maymunun iki gözü yok ki; tezahürü...
devamını gör...
insanlar, yönetenler hiç mi topluma karşı sorumlulukları olduğunu düşünmüyorlar? iktidar partisinin ysk temsilcisi olmuşsun ama hala diline, edebine sahip çıkmayı öğrenememişsin. eğer itirazınız olan bir nokta varsa bunu bulunduğunuz makamın ağırlığını gözeterek yapın. baştan sona kullanılan dilin seviyesi o kadar çok düştü ki kahve muhabbetlerinin saygı çerçevesini arar olduk.
devamını gör...
adaletinizin terazisini sileyim, paslanmasın.

akp ysk temsilcisi recep özel'in her şey çok güzel olacak açıklaması yapan sanatçılara yönelik açıklamasıymış.

şimdi birbirimizi kandırmayalım ordaki sileyim kelimesinin aslında öyle olmadığnı ve bir harf farkıyla ne hale geldiğini biliyoruz. ama koskoca bir hükümet görevlisi nasıl bu kadar terbiyesizleşeyebiliyor. bu gidişle yakında meclis kürsüsünden anasını sildiğim filan duyarsak artık şaşmayacağız. müslümanım diyen adamların getirdiği noktaya bakar mısın.
devamını gör...
chp genal başkanı kemal atatürk'ü kahraman, tayyip erdoğan'ı diktatör olarak görenlerin şaşırmaması gereken söylem. adabı muaşeret kanunlarına göre yerinde olmayan fakat türk siyasetine göre tam yerinde söylem. birbirimizin aynasıyız azizim. 2500tl fiyatla kitap satan en ünlü yazarlardan birisinin, soma'da ölen madenciler zaten akpliydi, çokta iyi oldu minvalinde açıklamalar yapabildiği ve kahraman olarak görülebildiği ülkemizde çokta şey yapılmaması gereken söylem.

bir yavuz, kanuni, fatih gibi padişahlarımız olsada adaletimizin terazisini silse keşke. laik türkiye düzeni. ayarlarımızı iyice bozdu azizim. islam hukukunun uygulanmadığı ülkemizde, müslümanım diyenlerin neden şaşırdığını merak ediyorum doğrusu. kafayı kuma gömmeyin ulan. müslümanların kullanma kılavuzu şeriattır. müslümanların yöneten kişi şeriata uygun yönetmelidir müslümanları. yoksa ayarlar bozuluyor azizim. laiklik ilkesi, kişilerin din ve vicdan özgürlüğünü sağlamak amacıyla getirilmişse, dinimizde bu zaten var.
devamını gör...
adalet ve kalkınma, ama hep kendinden olana, kendinden yakına.

ama gel gör ki, aziz ve necip türk milleti, içinde bulunduğu yozlaşma, cehalet, atalet ve beyinsizlikle bunlara müstahak. tencerede ısıtılan kurbağa misali, başına geleni anlayamıyor. anladığında ise çok geç olacak, ki oldu.

söyleneni anlamadan celallenip tanımadığı insanlara embesil diyerek hakaret etme cüreti ancak böyle bir dangozlukla açıklanabilir.

ben size diyorum; aklı başında on milyon kişi; hepimiz birer metreküp toprak alalım; şili açıklarına taşıyalım. yaşar gideriz. bu ortadoğu coğrafyasını da kim ne yaparsa yapsın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar