adana valiliği, çukurova çeaş anadolu lisesi'ndeki ortak sınavda bir öğrenci profiline müfredat dışında hakaret içeren soru ve cevap şıkları hazırladığı iddia edilen ve ismi açıklanmayan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı. haber

soru ve cevap şıkları şöyle ;nasıl bilendiyse öğretmen , kendini kaybetmiş soruyu hazırlarken .
devamını gör...
al mesleğini elinden konu kapansın. bunlara öğretmenlik yaptırmayın. o çocuğa usulünce anlatsan belki bir şeyler öğrenir ama sen şimdi o çocuğu dine karşı soğuttun. hukuken sorumlu olduğun gibi dinen de sorumlusun. defol.
devamını gör...
kompleksli ve öz güveni düşük bir öğretmen öğrencisini hedef alıp, ona hakaret edebilmek için paragraflarca soru adı altında saçmalıyorsa bu öğretmen aşağıdakilerden hangisidir.

a) geri zekalı
b) mal
c) denyo
d) hepsi
devamını gör...
melahati suçladığı her şeyde kendini anlattığı çok aşikar. ergen bir çocuğun ya da gencin nasıl adlandırılır ise seviyesine inmek; ancak o seviyede bir perspektife sahip olmakla mümkün. kendi geleneğinii bilmemek, örfünü bilmemek diyor... pardon hocam bu içinizde olduğunuz örf ve kültür hangi kabileye ait ?

ne “din”i ne “kültürü” ne “ahlak” ı ne “bilgisi” lazım değil böyle öğretmenin.
devamını gör...
tüm türkiye'ye melahat gibi öğrencilerin cevapsız kalan hatta üstüne eleştiri yağmuruna tutulan sorularından dolayı neden dine karşı ilginin azaldığını gösteren öğretmendir.
devamını gör...
adanalıların haberi duyup. anaa hemde çeaşta diyecekleri durum olmakla beraber öğrencinin yaşını ve yetiştiği toplumu göz önünde bulumdurmamış ve sevgisizliği ile mesleğini ziyan etmiş bi meslektaşımızdır. sevgi ile bakıp melahat kızımıza sadece üzülür ve ona nasıl yardımcı olabilirim arayışına girmesi gereken durumdur. hocamız büyümemiş. hocamız olmamış. bi yerler de bi yanlışlık olmuş.
devamını gör...
öğrenci iyiniyetli olmayabilir. sırf gıcıklığına ters soru sorabilir. ancak öğretmenin 17 yaşındaki bir genci yumuşak cevaplarla geçiştirmesi gerekir. bunun yerine öğrenci ile kavgaya tutuşması maalesef kalitesizliğini ortaya koyar.
devamını gör...
mesleğini özel sektörde yapma imkanı verilmesi gereken öğretmen.

öğrenci ailesine söylese çok temiz dayak yer bu öğretmen müsveddesi. umarım böyle bir olay yaşanmaz.
devamını gör...
haklıyken haksız konuma düşen hoca. yav hocam tamam işte %99 müslüman değil artık. o günler eskide kaldı. şimdi ne kadar kafirsen o kadar havalısın. takılma sen. he de geç. salla başını al mayışını. memleketi sen mi kurtarcan?
devamını gör...
beni fazlasıyla eğlendiren, günümüz öğretmenlerinin çileden çıkıp neler yaptığını anlatan, muhtemelen öğrencinin de “aha bak adam beni nasıl ciddiye aldı da sınav sorusu yaptı” dedirtecek ego yaptıran soruyu hazırlamış öğretmen. lise talebesi bazen dünyanın en büyük imtihanı olabiliyor, hele ki öğretmen için. yalnız bu öğrencinin anlayacağı dil bu değil. onun sorduğu soruya yakışır tarzda cevap vermesi daha uygun ve akılda kalıcı olurdu.

misal; benim sınıf arkadaşım sırf din dersinden hoşlanmadığı ve çok şeyi kafası almadığı için din kültürü öğretmenine “bir erkek dört kadınla evlenebiliyor da neden bir kadın dört erkekle evlenemiyor” diye sormuştu. bunun üzerine hoca hala sınıfça unutamadığımız, şahsımca bir öğretmenin terbiyesine yakışmayan tarzda ama bugün düşününce öğrencinin art niyetine uygun bir cevap verip, sınıfı terk etmişti. cevap: “bir adam dört tane arabaya binebilir fakat dört araba bir adama binemez.” idi.
devamını gör...
eğitim fakültesinde sınıf yönetimi ve öğrenci-öğretmen ilişkilerinde ne yapilmamali konu başlığı altında örnek olay olarak okutulmalı bence.

ben olsam daha farklı bir cevap verirdim . derdim ki 1968 lerde dünyada sol yükselişe geçince amerika kendi dünya görüşünü ihraç etmek için önce ajan provokatörleri eliyle terör eylemlerini gerçekleştirdi daha sonra da askeri müdahale ile kapitalizmi kurumsallaştırdı.

komünizme karşı komünizm ile mücadele dernekleri kurup yeşil kuşağı örgütleyerek fikri sovyet yayılmasının önüne geçti.

zorunlu din dersi de müfredata 12 eylül generalleri eliyle girmiş oldu. 80 sonrası iktidara gelenler de amerikan gudumune girdikleri için bu politikayı devam ettirdi.

sen de bu dersi bu sebeple okumak zorundasın evlâdım derdim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar